פורום פלילי - מנוהל על ידי עורך דין פלילי ופתוח לציבור הרחב | עמוד 5

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה


הפורום הפלילי לקהל הרחב


נושא
מחבר
תאריך ושעה

27/12/2018 09:42
ב 9/2017 בהיותי משתמש ברכב ליסינג שלמה סיקסט, נעברה עבירה מסוג של "שימוש בנתיב תחבורה ציבורית" בתל אביב. העברה כנראה תועדה על ידי מצלמה.
היום 26/12/18 קיבלתי מעירית תל אביב דרישת תשלום מוגדל ע"ס 750 ש"ח + דמי גביה בגין עבירה ב 9/17. ההודעה הונחה בתיבת הדואר שלי ללא חתימה לצרות שכתוב עליה דאר רשום! פניתי לעיריה לברור ואז נאמר לי כי בחודש 7/18 נשלחה לי הודעה ראשונה בדאר רשום שלא קיבלתי ועכשיו הודעה שניה וכי זה עבר לחברת גביה..
עלי לציין כי בשני המקרים אין להם אישור קבלה שלי ולטענתם לא חייבים (האמנם?)
חברת הליסינג לא ידעה אותי משך 10 חודשים על הדוח שהגיע אליה והנה אני עומד היום מול מצב אבסורדי. משתוקק לשלם את הקנס המקורי 500 ש"ח אבל אין עם מי ומה לדבר.
יש מישהו בתחום שיכול לתת לי כוון התגוננות? תודה מראש
25/12/2018 14:46
שלום, רציתי לדעת אם יש אפשרות (שתצליח) לערער על דו"ח שנתנה הבוקר שוטרת לבעלי.
היא הייתה לבד והוא היה לבד היא טוענת שהיא עקבה אחריו איזה 20 דק' והוא נסע המון בצד השמאלי ובנוסף גם עקף מימין.
מהכרות עם בעלי הוא לא נוסע השמאלי כשרים צורך וגם לא עוקף מימין. והוא טוען כי לא עשה דבר כזה.
אם זה משנה הוא נהג חדש (שנה וחצי), לא צעיר.

אודה לעצתכם, האם יש מה לעשות?
25/12/2018 07:43
עברתי תקיפה ושוד והמשטרה מנסה בכל דרך להפוך אותי מנפגע עבירה לחשוד כי בתיק מעורב שוטר . כל תלונה שהגשתי נסגרה מבלי שנחקרה והמשטרה לא מוסרת לי את החומר תוך כדי שימוש באיומים מבקש את עזרתכם הדחופה
03/12/2018 10:45
בוקר טוב. קיבלתי דו"ח תעבורה שחניתי בצמוד ליד שער כניסה של בית פרטי. (בהחלט לא צמוד מידי וכזה שמאפשר כניסה לבית באמצעות שער הכניסה) על שטח אפור ולא בשטח המוגדר פרטי.

הטענה בדו"ח הינה ש"העמדתי את הרכב במקום כניסה לשטח המיועד לכלי רכב שלא להעלאת נוסעים או הורדתם" (סעיף 12)

ז"א הטענה היא שחסמתי את שער החנייה מה שלא קרה כי אם כבר חסמתי משהו זה את שער הכניסה של הבית וגם זה לא נכון.
האם יש מקום לערער? האם יש חוק שאומר שאסור לחנות בצמוד (במרחק סביר כמובן) משער כניסה של בית פרטי בשטח אפור?
אשמח לתשובה. תודה מראש לעונים
25/11/2018 14:45
שלום עו"ד,
דיני תעבורה. נכנסו בי מאחור לפני מעבר חצייה. אין נזק בגוף למעט כאבי צאוור, רק נזק לטמבון הרכב. ברכב שלי היה אדם נוסף. הפוגעת מודה כי "נישקה" אותי עם הרכב אך מסרבת לקחת אחריות על הנזק לטמבון בטענה כי הנזק היה שם קודם. חשוב לציין כי לפני חודש תיקנתי את הטמבון כך שלא הייתה
עליו שריטה (יש קבלות). וכאן השאלה, במקרה של תביעות קטנות, על מי חובת ההוכחה, עלי שלא היה נזק לפני הפגיעה או עליה, שהיה נזק לפני שפגעה?
תודה מראש לעוזרים!
25/11/2018 06:46
בוקר טוב לכם

יש לי שאלה בנושא תעבורה הייתה עבירה של מהירות במצלמת מהירות והעבירה נעשתה על ידי אישתי ברכב שלי לאחר קבלת הדוח פניתי דרך האתר בבקשה להעברת העבירה על שמה חשבתי שזה התקבל והועבר לאחר 8 חודשים אני מקבל מכתב של פסילת רישיון הופתעתי מאוד כי חשבתי שהסיפור נגמר פניתי אליהם שוב וטענו שהמכתב היה צריך בכתב ידה ולא באתר אלקטרונית למרות שהיא חתמה שם שלחתי שוב פעם מכתב והם מסרבים להתייחס מה אני יכול לעשות ? תודה
22/11/2018 09:36
חוק עזר עירוני vs חוק מדינה. מי לוקח?
היי. שאלה שהתעוררה שוב בעקבות מבצע האכיפה של רוכבי אופניים בת"א. עיריית ת"א העבירה חוק עזר עירוני שמפרט באילו מקרים על רוכבי אופניים לרכב על הכביש. תחת חוק העזר הזה יש סעיף שמתייחס לאופנים רגילים. עיריית ת"א קבעה כי על אופניים רגילים לנסוע על המדרכה כאשר הכביש היא אינו ממותן תנועה, קרי מהירות התנועה בו עולה על 30 קמ"ש. לעומת זאת, משטרת ישראל מחלקת דוחות כספיים לרוכבי אופניים רגילים שרוכבים על המדרכה כי חוק המדינה קובע כי על אופניים לנסוע בכביש בלבד. ברור כי קיימת סתירה בין שני החוקים. איך להתייחס? תודה.
20/11/2018 11:09
אתמול קיבלתי דוח על נסיעה באופנים על המדרכה. העיניין הוא שהכביש היה חד סטרי ולנסוע בו דורש ממני לנסוע נגד כיוון התנוע. כששאלתי את הפקח מה אני אמורה לעשות בסיטואציה כזאת הוא לא הסכים לענות לי עד שאמסור ת.ז . לאחר שסיפקתי זאת אמר שאילו הייתי נוסעת על הכביש נגד כיוון התנועה לא הייתי מקבלת את הדוח. אני מרגישה שיש פה עדיין של מלכוד מכוון. אני נאלצת לבחור בין הביטחון האישי שלי (ושל נהגי הכביש) לבין הכסף. כלומר חוקי העירייה מציבים אותי במקום שלוכד אותי לשלם להם כסף. יש טעם לבקש משפט? יש לי איך לצאת מזה?
תודה מראש לעונים ולמסייעים

אציין ש:
א. עצרו אותי שני ביניים מהבית שלי( לא יודעת אם זה משנה אבל זה ממש עיניין של פחות מ50 מטר)
ב. כאשר חיפשתי את התקנות לגבי מצב זה (לפני קבלת הדוח) לא מופיע באתר שום הסבר ברור לגבי נסיעה על המדרכה כאשר הכביש הוא חד סטרי.
18/11/2018 15:52
שלים רב! אני ובעלי דיברנו בקול חזק, היה אי הסכמה בינינו בנושא מסוים, הרמנו את הקול אחד על השני. השכנים הזמינו משטרה, המשטרה ראתה שהכל בסדר, אבל השוטר התעקש לגבות עדות בבית. אני סירבתי והוא התעקש (לשכנים יש נטייה לנפח את המקרה, במיוחד שכנים שמפריע להם שצועקים) למרות שצעקות זו לא עברה פלילית. זה היה בסביבות 21.30 בערב. השאלה שלי- מה זה לקיחת עדות (העדות נלקחה רק ממני, כי בעלי כבר יצא לעבודה) בדרך כלל רואים שהכל בסדר והולכים, הפעם הוא לקח עדות (האם בעלך אלים, האם היתה אלימות, אמרתי שרק התווכחנו ובעלי מקסים. מה זה אומר העדות הזאת- זה נחשב לעבירה, למה היה חשוב לשוטר לכתוב את הדברים, האם זה פוגע בי ואיך זה בא לידי ביטוי? ואם יהיה עוד חילוקי דעות בינינו מה עושים? בבקשה אני לא רגועה ומסתובבת עם תחושה לא נעימה .
14/11/2018 10:15
החזקת סמים לצריכה עצמית וסגירת התיק.

החבר נעצר לפני כחודש בגין החזקה של כ 2 3 גרם קנאביס,הוא ללא עבר פלילי.

הוא בירר היום ואמרו שהסטטוס של התיק נגדו נסגר.

מה ההשלכות של דבר זה?
איך אפשר לדאוג שהתיק ימחק ומתי? האם רק לאחר 7 שנים?

מה לגבי אשרות כניסה למדינות?

בתודה מראש
08/11/2018 14:54
היי, במאי הגשנו תלונה במשטרה לגבי גבר שמשתמש/מזייף את בשם של בעלי וקונה רכבים על שמו, מאז לא נעשה דבר עם התלונה ואנחנו ממשיכים לקבל דוחות מכביש שש על רכבים כאלה ואחרים
בכל פעם שאנחנו פונים לתחנת משטרה מפנים אותנו לתחנה אחרת התלונה הוגשה ברחובות אבל אנחנו גרים בפתח תקווה ואמרו לנו שההמשך טיפול יהיה שם, ניגשנו לשם ואמרו לנו שהטיפול הועבר למשטרת כרמיאל בפעם השניה שניגשנו אמרו לנו שהתלונה עברה ליבנה וככה מטרטרים אותנו כבר מס חודשים וההוא משתמש בשם של בעלי בחופשיות..למשטרה יש את השם של הבנאדם
מה ניתן לעשות לפתור את הסיפור?
05/11/2018 16:49
היי. יש לי שאלה
לפני כשבוע יצאתי מהשכונה ועצרתי בתמרור עצור. בטוחה שעצרתי! עצר אותי שוטר נתן לי דו"ח 250₪ + 4 נקודות בטענה שלא עצרתי.
אין לי מצלמה ברכב ולא בשכונה עצמה.
השאלה שלי זה אם יש מה לעשות עם זה כי זה מילה שלי כנגד מילה שלו.
זה היה מאוחר וראו שזה נטו כדי לסיים את היומית שלו וללכת כי כשסיים לרשום את הדו"ח נסע משם לכיוון התחנה.
יש לציין שאני בעלת רישיון של 13 שנים ובחיים לא קיבלתי דוחות זה הראשון שלי.
תודה על העזרה.
05/11/2018 15:31
שלום, לפני כשבוע התקשרו אלי ממשטרת ישראל לגבי צו זימון למשפט תעבורתי שחזר אליהם בדואר. הנציגה ביקשה לאמת את הכתובת שלי ולאחר מכן לא חזרה אלי. לאחר יומיים התקשרתי למשטרה כדי לבקש פרטים על מועד המשפט והם סירבו כי אני לא מזוהה בשיחה אך אישרו שאכן יש משפט. אם הזימון לא יגיע אלי מה עלי לעשות? ( אין לי מושג מתי המשפט)
02/11/2018 21:11
שלום רב
לאן פונים אם קיים חשד גבוה לזיוף של מסמך רפואי? ישר למשטרה? עורך דין פלילי? אולי ישר למכון גרפולוגי על מנת להוכיח את הזיוף ורק אחר כך למשטרה? הרופא החליף מסמך רפואי מקורי, ידעתי כשקיבלתי את הרשומה הרפואית שלי מהארכיון שם טוענים שנמסר לי כל מה שיש להם ולא קיים שום תיעוד נוסף. אבל ידוע לי באופן וודאי שהיה בתיק תיעוד נוסף שכנראה הושמד.ועוד מסמך נוסף להערכתי נעשה בו שינוי כבר אחרי התלונה שלי למשרד הבריאות, הרופאים כנראה התחשבו בטענות שלי ושינו תיעוד במטרה להסתיר את הרשלנות שלהם. קיים קושי להוכיח רשלנות בלי המזמכים המקוריים. מה אני עושה? למי פונה?
01/11/2018 15:07
שלום, מהיום חובה להדליק אורות ביום.
האם התקנה הזאת מאפשרת להדליק רק את אורות ה-DRL?
תק' (מס' 5) תשנ"ו-1996 תק' (מס' 6) תשע"ו-2016

97 (ג) לא ינהג אדם מונית, אוטובוס או רכב מנועי מסחרי שמשקלו הכולל המותר עולה על 14,999 ק"ג, בכל דרך וברכב מנועי אחר, למעט אופנוע, בדרך שאינה דרך עירונית, בתקופה שמיום 1 בנובמבר ועד 31 במרס בכל שנה, אלא כשמאירים בו פנסי החזית או פנס תאורת יום והפנסים האחוריים.

בכל מקום באינטרנט כתוב שהאורות האלה לא מחליפים את אורות הדרך, למרות שהתקנה היא כבר מ-2016
31/10/2018 08:51
בוקר טוב עורך דין נכבד,

שאלה בנושא תעבורה ברשותך: נתפסתי נוהג בשיכרות על קטנוע (317 הייתה התוצאה בינשוף) בזמן שהרכבתי חבר. המשפט בימים הקרובים. לצערי אין לי אפשרות לשלם לעורך דין לכן אייצג את עצמי. מה מומלץ שאומר להגנתי, וכמובן גם מה עדיף לא לומר. למיטב הבנתי הבדיקה המשטרתית הייתה תקינה (שתי בדיקות בהפרש זמן, החליפו פיה וכו׳). על הדו״ח הצהרתי ששתיתי בארוחת ערב עם חברים, המתנתי שעתיים לפני שהתחלתי את הנסיעה וחשבתי שרמת האלכוהול בדם תרד לרמה תקינה. בהתאמה עברתי בהצטיינות את בדיקת המאפיינים. האם זה משהו שאוכל להשתמש לטובתי?

תודה רבה
31/10/2018 08:49
אדם הועמד למשפט פלילי ע"י הפרקליטות, שהגישה כתב אישום נגדו.

האיש ביקש קיבל וחתם, בהסכמת שני הצדדים ובתנאים שהיו מקובלים על שני הצדדים, על עיסקאת טיעון.

שופט חייב לקבל את עיסקאת הטיעון או שאינו כבול אליה בשום צורה? אחד מהצדדים יכול לערער על החלטה של שופט, תהיה אשר תהיה החלטתו, למרות שהוצגה בפניו עיסקאת טיעון?

יש מקום בכלל להגיש ערעור?

שופט יכול לגזור עונש (לא חשוב אם מידתי או לא, העיקר שיהיה תואם את החוק) בהתאם לשיקוליו ולרצונו ודעתו?

תודה רבה.
28/10/2018 14:31
שואלת בשביל חבר קבוצה שקורא ועוקב אחר התגובות:
מה ההבדל (אם יש) בין תעודת יושר לבין העדר רישום פלילי? האם יש שוני בדרך הקבלה שלהם מהמשטרה?

במידה ואני רוצה לקבל את הרישום הפלילי שיש לי מהמשטרה (ואני יודע שיש לי), מה עליי לעשות?
אני קצת חושש מהסיטואציה עצמה של ללכת לתחנת משטרה לבקש את זה (התיק היה באזור אחר), יש לי ממה?
28/10/2018 13:10
* כרגע יש לי 8 נקודות שאמורות להתאפס בנובמבר.
* קיבלתי בנוסף דו"ח מהירות של 8 נקודות מלפני כמה חודשים (שעדיין לא שילמתי)

המטרה שלי זה להמנע מקורס נהיגה מונעת בגלל הצבירת נקודות.. אז השאלה היא 'ממתי יספרו לי את הנקודות?' מרגע התשלום (הודאה באשמה) או מרגע העבירה, וככה בעצם אהיה חייב בקורס נהיגה מונעת בכל מקרה?

אם לא הייתי ברור אז אני אנסח את זה בצורה שונה - אם הנקודות שלי מתאפסות ב15.11 ואני משלם את הדו"ח ב16.11 האם יהיו לי 8 נקודות או שיזכרו לי את ה8 נקודות שהיו ויוסיפו עליהן את ה8 החדשות (כי העבירה בוצעה בזמן שהיו לי 8 נקודות)
28/10/2018 08:50
שלום לכולם
אני נהג חדש מתחת לגיל 21
אתמול עצר אותי שוטר
הייתי מסיע 3 במקום 2
ואחד מהם הגוף שלו היה מחוץ לאוטו
החלטת הקצין הייתה כך
החרמת הרכב עד 30 יום
שלילת רישיון עד 30 יום
בית משפט ב 02.01.2019
השאלה כך
האם יש דרך להחזיר את הרשיון והאוטו לפני ה 30 יום ?
ולפי דעתי בית המשפט יחליט לעשות לי שלילת רישיון ל 9 חודשים ואני אהיה חייב לעשות טסט מחדש
עורכי דין יקרים
האם אתם חושבים שיש פתרון לצאת מבית המשפט עם רישיון ?
: עבור אל עמוד