פורום פלילי - מנוהל על ידי עורך דין פלילי ופתוח לציבור הרחב | עמוד 5

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה


הפורום הפלילי לקהל הרחב


נושא
מחבר
תאריך ושעה

02/10/2018 10:32
קיבלתי דו"ח תעבורה על כך שכשאני נהגתי, בן זוגי החזיק את הטלפון וניהלנו שיחה עם מישהו כשהטלפון על רמקול. האם יש עילה לדו"ח? לא הורדתי את עיניי מהכביש ולא נגעתי בטלפון, ואין הבדל בין זה לבין דיבורית. במידה ואין עילה, אשמח להסבר איך עליי להגיש על כך ערעור. המון תודה!!
26/09/2018 18:25
היי, אני כבר מספר שנים נהגת וללא שום עבירת תעבורה אחת!

ברגע של חוסר תשומת לב, וגם כי זה היה לפנות בוקר ולא היו כמעט רכבים בכביש, נסעתי במהירות של 140 קמש בכביש החוף (שמסתבר מותר לנסוע בו 90 קמש)

שוטר עצר אותי וקיבלתי קנס של 1500 שח ו10 נקודות.

הגשתי בקשה דרך האתר להמיר את זה באזהרה אך זה נדחה (מצ"ב).

1. מה עליי לעשות בכדי שכן אוכל להמיר את זה לאזהרה?

2. אמרו לי שאם אבקש להישפט, השופט יכול להגדיל את העונש, האם זה נכון?

תודה רבה!
25/09/2018 09:38
שאלה לעורך הדין פלילי

בני בן ה- 17 ועוד כעשרה מחבריו עוכבו על ידי המשטרה בזמן שישבו על מצוק מכתש רמון ( לא ממש על המצוק. כתוב כמורה כוון כללי).

סיבת הגעת המשטרה- דווח על מסיבת טבע בהשתתפות כ 200 בלינים ( במקום היו 15 בני נוער אפילו בלי מוזיקה).

ברשותם נתפסו כ חצי גרם חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה, כ 40 בקבוקי בירה, בקבוק וודקה ושלט לתשלום כובע...

כאמור הם מעוקבים בתחנת דימונה.

שאלה: איך ניתן לקבל את שם מגיש תלונת השקר ואם ניתן לתבוע אותו בתביעה אזרחית?
בנוסף, האם ניתן לעכב ולחקור מי שלא מלאו לו 18 ללא הורה?
25/09/2018 09:32
שלום רב,

ענייני תעבורה.

רציתי להתיעץ לגבי דו"ח מהירות ממצלמת א'3 . דבר ראשון לא קיבלתי את הדוח המקורי , המשטרה טוענת שלא באתי לאסוף את הדואר למרות שנשלחה אלי הודעה , לא קיבלתי שום הודעה. דבר שני ידוע כי המצלמות לא אמינות ו21 נהגים קיבלו זיכוי מלא מבית משפט מחוזי בעכו . המשטרה מסרבים לקבל את הפניה שלי למשפט כי עברו יותר מ90 יום מאז הדוח המקורי ( מינואר ,הבעיה שלא קיבלתי אותו ) והדוח השני , שכולל כבר את הפיגורים קיבלתי רק בספטמבר. מה אני יכול לעשות על מנת לקבל אפשרות למשפט / ביטול דוח ? תודה.
16/09/2018 15:53
היי, לפני כמה חודשים בן זוגי "דרס" אישה מבוגרת בזמן שנסע על קורקינט חשמלי (על הכביש) - הוא בלם ממש חזק ובקושי נגע בה והיא נפלה על הרצפה. בחור שהיה ליד עשה מזה דרמה והזמין לה אמבולנס. האישה ממש בסדר ולא קרה לה כלום, המשטרה חפרה לו את החיים וחשבנו שזה מאחורינו. שילמנו את עלות האמבולנס ועכשיו הוא קיבל זימון למשפט בינואר ואנחנו ממש המומים. אשמח להתייעץ עם מישהו שיכול לעזור לי להבין מה קורה פה.
13/09/2018 11:11
בוקר טוב,
קיבלתי דוח משטרה על נהיגה בלא זהירות-אחיזת מסמך מעל ההגה בזמן נסיעה.
מדובר בפתק שנפל מתא בדלת הנהג , הרמתי אותו העפתי מבט ומיד שמתי בצד (כך גם רשם השוטר בתגובתי).
הקנס 500₪ ו 6 נק'.
האם יש סיכוי לבטל או להקל בקנס או בנקודות במשפט?
*יש לי עבירת מהירות מלפני שנה וחצי עם 8 נק' ועם הנקודות של הקנס הזה נראה שאצטרך לעבור נהיגה מונעת.
04/09/2018 12:47
זה קורה לכולם מתישהו ואתמול זה קרה לי.
עצרתי למישהי במעבר חצייה עצירה מלאה ובכל זאת שוטר שתצפת החליט לתת לי קנס 500 שקל ו8 נקודות ולא הסכים לוותר למרות שאני נהגת חדשה וללא כל עבירות תנועה או אחרות כי היא לא הספיקה לדרוך על המדרכה (הייתה 20 ס"מ ממנה וחצי שנייה כשהמשכתי ורחוקה ממני כמה מטרים בכביש של שני נתיבים חד סטרי באלעד)...

אני בת 24, נהגת חדשה כבר שנה, יש לי עוד שנה לסיים וזה מבאס כי הבנתי שאם אעבור את הנקודות עלולים לשלוח אותי שוב לתיאוריה ואולי אפילו לטסט (זה נכון?).
האם שווה להישפט על זה (רק אני ללא עורך דין), או שאני עלולה לצאת עם יותר נזק-נקודות וקנס או הוצאות משפט? כי השוטר גם הודה שעצרתי בדו"ח, רק ש"לא אפשרת להולך רגל לסיים חצייה בטוחה", ולפי לשון החוק לא כתוב שסיום חציה היא בדריכה על המדרכה ולא מפורט גם המרחק שעליה להיות ממני, זה לפי שיקול דעתו של השוטר למעשה.

אוכל לצרף גם את תמונת הדו"ח עם הנוסח.

תודה
04/09/2018 08:49
שלום רב. הייעוץ הדחוף שאני צריך הוא בנוגע לצו של קנס (750ש"ח על תיק בשנת 2003 שכעת זה כבר 3
אלף) שישבתי עליו כבר בית סוהר בשנת 2011
כשישבתי על תיק אחר וזה היה בתקופת המאסר
המנהלי, אז נאמר לי שכבר ישבתי את תקופת הקנס- מאסר במקומו). נאמר לי ששופט חתם עליו בכלל בשנת 2016 שגם הייתי בבית סוהר. ורק עכשיו יצאה פקודת מעצר, שלפני יומיים בשבת כבר שילמתי להם
2000 ש"ח על קנס של 2016 שפשוט בגלל שהיה לי ב2011 פיצוי נאשמים (שהיה צריך להתבטל, כי גם עליו בסוף ישבתי בית סוהר) לא יכולתי לשלם שום קנס
אחר- לא הסכימו לתת לי שוברים לתשלום הקנס כשהשתחררתי ב2017. וכרגע גם לא יכולתי לשלם שום קנס כי ב2011 היה לי פיצוי נאשמים שכשבאתי להתחיל את עבודות השירות בגלל טעות של מרכז מטרה שאני שותה בו מתדון- שהיה בתיק ב2011- והם שלחו מכתב התנצלות כי הייתי צריך לעשות "תרגיל" ובאותו היום של קצינת המבחן שהייתי נותן שתן 3 פעמים בשבוע והכל היה בסדר, במרכז מטרה לטענתם השתן היה מלוכלך. עד שהלכתי לשניהם באותו היום, והוכחתי שבמטרה טועים- הם שלחו מכתב התנצלות אבל אף אחד לא קרא אותו כנראה במשפט במחוזי. בנוסף עו"ד מסוים אמר לי שאם היו ממשיכים לקרוא את התיק מ2011 כשערערו
למחוזי- ולא קוראים רק את החלק של מרכז מטרה שכותבים שאינני עומד בתנאים והשתן מלוכלך- הם שלחו אח"כ מכתב התנצלות שצורף לתיק בו נאמר ש"המכונה מקולקלת" והמחוזי לא קראו את כל התיק, כי טענו שנתנו לי צ'אנס ולא ניצלתי אותו והשתמשתי בסמים, מה שכמובן לא נכון- למה הלכתי גם לקצינת מבחן ואצלה הבדיקות שתן היו יוצאות נקיות. בקיצור ישבתי על זה סתם ועדיין מופיע לי פיצוי נאשמים כשרציתי לשלם את החובות לא יכולתי בלי לשלם קודם את 7500 ש"ח הללו- שישבתי במקומם בית סוהר- מה שגם לא היה צריך לקרות.
ואני מבין שאני יכול לתבוע אותם. אבל כרגע אין זה בראש מעייני-כרגע נתנו לי כמה ימים להוכיח שישבתי בשנת 2011 על הקנס שניתן לי בשנת 2003 במאסר המנהלי. בבקשה עזרו לי- זה כרגע כמעט 3 אלף או מאסר. תודה מוריס
30/08/2018 10:24
בוקר טוב,
שאלה מעניינת בדיני תעבורה - סימון מעטפה על הכביש

ישנה תופעה אצלנו באזור שאנשים בונים בכניסה לביתם שער ''כניסה לחניה בחצר'' ומסמנים מול הכניסה אזור אסור לחניה מעטפה עם איקס לבן באמצע.
חלק באמת משתמשים בחניה שבחצר שלהם אך הרוב פשוט מחנים על המעטפה כאילו זו חניה פרטית שלהם ואת השער של החניה לחצר לא פותחים כלל החצר משמשת שימושים אחרים שאינם חניה.
מיותר לציין שיש באזור מצוקת חניה בין היתר בשל הרחבת יחידות דיור בבתים כאשר הרשות לא אוכפת דיני תכנון ובניה..

בשורה התחתונה, מי שמסמן את המעטפה מול ביתו הופך חניה ציבורית על הכביש לחניה פרטית שלו..

1. איך אפשר לבדוק שסימון המעטפה חוקי?
2. מה דין סימון המעטפה מבחינת דיני תעבורה? האם מותר להעמיד או להחנות שם רכב ובאלו תנאים?
3. האם העיריה יכולה פשוט למכור/להשכיר שטח חניה ברחוב לבית הסמוך? אם ארצה לקנות/לשכור שטח חניה דומה האם יש צורך שאעמיד שער סגור מול אותו שטח?

תודה
27/08/2018 08:39
פניה עבור בת משפחה: כחלק ממלחמת גרילה של שכן אלים, בריון וצעיר ממנה בעשרים שנה ויותר, הוגשה נגדה תלונה במשטרה.

התיק נסגר בעילת "חוסר עניין לציבור", עילה שמשאירה רישום משטרתי. היא פנתה בכתב למשטרה ופרטה אחד לאחד את הנתק בין הסעיפים שנכתבו נגד לבין המציאות ועדיין המשטרה מתעקשת לא לשנות את עילת הסגירה ל"אין אשמה פלילית", התעקשות שמשמעותה השארת הרישום המשטרתי על כנו, כך שיופיע לעיני כל שוטר שאצלו היא מגישה תלונה או שמתלוננים אצלו נגדה.
26/08/2018 10:35
כבר במשך כמה שנים מ- 2014 שאני עוזרת לידיד שלי במאבק להוכחת חפותו ולטהר את שמו. כידידים צריך לעזור במיוחד שהבן אדם בודד כאן בארץ...
לא זאת הנקודה. מה שאני באה לטעון זה שבעייני אבסורדי מאוד שמצד אחד אדם שהוגש נגדו תלונה והוגש כתב אישום אך אז לא הוכח אשמתו ומשכך לא ישאר לו אפילו לא רישום משטרתי.
מצד שני אדם שהוגשה נגדו תלונה ולא הוגש כתב אישום כי לא נמצאו ראיות לכך שהוא אשם כן ישאר לו רישום. למה?

עוד יותר אבוסרדי בעייני למה אדם צריך לחכות 10 שנים ורק אז להגיש בקשה למחיקה רישום משטרתי.

למה? אהה? למה?

ואם זה בחור צעיר כמו ידיד שלי. היה לוחם מצטיין בצהל וללא עבר פלילי. שבוודאות גם לא ביצע את המיוחס לו אבל עדיין נענש. עדיין חופש התעסוקה שלו מצטמצם. אז כן קל מאוד להגיד לו אז אל תפנה לחברות שדורשות סיווג יש עוד המון חברות.

נכון יש עוד המון חברות.. אבל כל עוד הוא חפץ להגיש מועמדות לחברות כלשהן והרישום מונע ממנו = פגיעה תעסוקתית.

שלא נדבר על פגיעה בשם הטוב והתחושה האישיות שלו.

מילא אדם שכבר באמצע חייו הרישום לא יפריע לו אבל למה לא מסתכלים מי עומד מאחורי.

והכי מצחיק שהיום בקלות אפשר להרוס חיים של בן אדם. היום משהו יעצבן אותי מחר אני אלך אגיש נגדו תלונה במשטרה על המצאה חסרת שחר וסביר להניח ששם כבר ידאגו לסגור את זה בחוסר ראיות.
26/08/2018 09:55
ש לי משפט על אור אדום. ב11/17 עברתי את הצומת בצהוב (אכן לקראת סוף הרמזור הרמתי עיניים וראיתי שנהיה אדום) וניידת משטרה עצרה אותי כ300 מ׳ אחרי והשוטר טען שעברתי באדום. אין לו צילום עבירה-מדובר במילה שלי מול מילה שלו. מה שכן-באיזור בו נסעתי פרוסות מצלמות של משטרה/צבא ומכמה נסיעות נסיון שעשיתי הבנתי שבגלל שהם נסעו רחוק ממני, אז כשממש עברתי את הצומת,הם לא ראו אותי כי יש פניה שאחריה לא ניתן לאות את הצומת
1.אשמח להבין איך מתנהל משפט במקרה שתיארתי למעלה
2.איך אני מנצחת בבית משפט? אני באה בלי עו״ד
תודה רבה
11/08/2018 19:56
שאלה לעו"ד שמתמחה בדיני תעבורה - פירססתי על קו לבן רצוף במחשבה שהוא לא רצוף (הפס המקווקו התחיל כמה מטרים אח"כ) השוטר שעצר אותי לא האמין שהעברה נעשתה בתום לב ונתן לי קנס ו6 נקודות, למרות שאין לי עבר כלשהו של עברות תנועה ונהוג לתת אזהרה.

הערעור נדחה וזומנתי למשפט. הרצון שלי הוא לבטל את הנקודות, האם הסיכוי הגבוה יותר הוא שהשופט אכן ימיר את הדוח לאזהרה / יבטל את הנקודות, או שאצטרך לשלם יותר על הוצאות משפט?
07/08/2018 13:39
דו"ח תעבורה - התקבל דו"ח מהירות לרכב ליסינג (116 קמ"ש במקום 90 קמ"ש), בו נסע עובד החברה.

מדובר על קנס של 750 ש"ח + 8 נק' (סעיף 6554). הדו"ח הינו על-שם חברה. אך לפני הסכום הקנס (אינו מוכפל ב 4), והעובדה שלא מצויין דו"ח תאגיד... מוזר אבל... לא מדובר על דו"ח תאגיד.

מה המשמעות של זה?

במידה והעובד משלם את הדו"ח... מי סופג את הנק'?

האם אני מחוייב לבצע הסבת דו"ח?
07/08/2018 08:50
שלום רב, שואלת עבור חברה,

בזמן נסיעה בתוך העיר נעצרה על ידי שוטר עם מדים אך רכב שבו השוטר שהה הוא רכב רגיל לא משטרתי,
לדברי החברה השוטר הוציא מכשיר שבו בדק את הפרטיה, לטענתו היא תקבל קנס של 250 שח בגלל ששמעה למוזיקה בקול בסביבות 22:04 ,
לציין לקויית שמיעה אך ללא כרטיס שמעיד ליקויי שמיעה, ישנם בדיקות המעידות שישנה הגבלה בשמיעה.
שאלה היא כזו:
1. האם היה מותר לאותו שוטר לתת קנס גם אם הוא ברכב ציבורי ולא משטרתי??!
2. האם אפשר לבטל דוח על ידי הוכחת הגבלת שמיעה או כדאי לשלם וזהו?!
3. האם יש חוק כזה שאסור לשמוע מוזיקה בקול רם בשעה כזו שנהגה חברתי??!
תודה מראש על המענה.
05/08/2018 14:26
היי,

בחודש האחרון קיבלתי 3 דוחות מהירות שבוצעו באותו שבוע במנהרות הכרמל (בוצע בחודש פברואר 18).

שתיים מתוכם במהירות 40 מעל המותר ועוד אחד 30 מעל המותר.

על אחד כבר הגשתי בקשה להישפט. האם להגיש גם על השניים האחרים? האם ניתן לבצע איחוד משפט על שלושת הדוחות?

מעל עשור עם רישיון, עבירה אחרונה (ויחידה) היתה לפני 10 שנים על מהירות. אין לי עבירות תעבורה אחרות.
תודה
02/08/2018 09:41
שותפה 1 לדירה מחטטת בטלפון נייד של שותפה 2 ומוצאת התכתבויות בין שותפה 2 לאחותה ... התכתבות אשר מדברת על שותפה 1.
בין היתר, ומתוך כעס, נאמר בהודעה כי שותפה 2 כועסת והיתה רוצה לשים קץ לחיי שותפה 1.
וזאת למרות שמעולם שותפה 2 לא איימה ולא פגעה באף צורה בשותפה 1.
להיפך! שותפה 1 תמיד פגעה פיזית ומילולית בשותפה 2, ומפה נובע הכעס כלפיה.
שותפה 2 מקבלת התקף adhd והתמוטטות עצבים ושוברת כמה דברים אישיים שלה וגם רבה עם אחותה.
אחותה של שותפה 2 מזמינה ניידת ומבקדת לאזוק את אחותה (שותפה 2) מחשש שתפגע בעצמה.
שותפה 2 מבקשת להתאשפז במוסד לחולי נפש כי נמצאת במצב נפשי מעורער לטענתה. וזקוקה לסיוע.
הפסיכיאטר טוען ששותפה 2 תקינה ובריאה...

שותפה 1 מתלוננת במשטרה בעקבות ההודעה שראתה בנייד של שותפה 2 והמשטרה מגיעה לעצור את שותפה 2.
שותפה 2 נמצאת במעצר ונזדקקה לשחרור בערבות.

האם זה קביל לחטט בנייד של מישהו ולהוציא הודעות פרטיות?
היש מקום להתלונן על השגת גבול?
האם זה קביל לעצור אדם על סמך עדות של מישהי אחת, ולמרות שזה לא נראה הכי טוב?

אשמח לדיעות...

תודה

הנייד של שותפה 2 נמצא בידי המשטרה.

הייתכן שזה הגיוני?
29/07/2018 11:16
מה המשמעות של החוק הזה?
ובייחוד הקטע האחרון...

האם המשמעות היא שגם אם אני מוכיח שלא קיבלתי את ההודעה על הקנס מסיבות שאינן תלויות בי הוא יכול לגדול מבלי ידיעתי??

44א. בעבירות תעבורה שעליהן חל סעיף 239א לחוק ובעבירות קנס רואים את ההודעה על ביצוע העבירה, ההודעה לתשלום קנס או ההזמנה למשפט לענין עבירת קנס כאילו הומצאה כדין גם בלא חתימה על אישור המסירה, אם חלפו חמישה עשר ימים מיום שנשלחה בדואר רשום, זולת אם הוכיח הנמען שלא קיבל את ההודעה או את ההזמנה מסיבות שאינן תלויות בו ולא עקב הימנעותו מלקבלן.
23/07/2018 09:08
היי, אני רוכב באופנוע במשך בערך חודשיים - שלושה וקיבלתי דו"ח בדואר כי עליתי על אי תנועה (תמרור 815).

יש לי רשיון אומנם מלפני 4 שנים אבל אין לי נסיון בנסיעה על אופנוע - רק בשלושה חודשים האחרונים.

אני עולה מדיי פעם על אי תנועה או שנוסע בשוליים כשאני רואה אופנועים אחרים עושים את זה, אבל נמנע מלעשות את זה, בתאריך ובשעה שצוינה לא זכור לי שהייתי על הכביש (בדרך כלל יוצא לעבודה רק בשעה 8:30-9:00 והדוח נרשם בשעה 8:15)

האם אני יכול לדרוש תמונה או הוכחה שביצעתי את העבירה ?
22/07/2018 21:35
לפני מספר ימים עצר אותי שוטר על אי עצירה בעצור.
לקח לי את הרישיון ולא אמר לי את דבר העבירה (רק לאחר שניגשתי אליו ושאלתי אמר לי) ולא ביקש ממני תגובה ובנוסף בדו"ח עצמו בדברי הנהגת לא רשום כלום (מכיוון שלא שאל אותי מה יש לי לומר). נתן לי 4 נקודות ו250 ש"ח. האם כדאי לבקש להישפט ובמשפט להציג את טענותיי או לשלם את הדו"ח ולקבל על עצמי את הנקודות?
: עבור אל עמוד