פורום פלילי - מנוהל על ידי עורך דין פלילי ופתוח לציבור הרחב | עמוד 4

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה


הפורום הפלילי לקהל הרחב


נושא
מחבר
תאריך ושעה

06/09/2020 17:36
מה הדרך היעילה ביותר לבקש פלט שיחות, אם מדובר בשיחות של שני עובדי ציבור שניהם המחוברים לתיק תמ"ש ות"פ ובצעו פעולות פליליות?
האם כדאי לפתוח הליך מקביל מבודד ודרכו לאסוף נתונים
או שמה כדאי לבקש בצו נפרד, האם המדינה היא המשיבה והצדדים הם עניין? האם ראוי לתבוע זאת ממשרד התקשורת ולא מחברות התקשורת?
03/09/2020 08:28
היי. אני עובד כמוכר בחנות למוצרים טכנולוגיים. לפני כחצי שנה הותקפתי במהלך המשמרת ע"י אלמוני, בטענה כי השירות שנתתי לא כיבד אותו. אותו האדם קילל אותי, דחף אותי פיזית במטרה להוציא אותי מהחנות, זרק עליי חפצים בחנות ואף ירק עליי. יש מספר עדים שראו את האירוע וגם יש מצלמות אבטחה בחנות שתיעדו את האירוע. אני התלוננתי במשטרה לגבי אותו הבחור, ולאחרונה הודיעו לי כי התיק נסגר מחוסר עניין לציבור.

אני רוצה לדעת האם באמת יש לי "קייס" מול אותו הבחור, כי העציב אותי שהמשטרה לא עשתה כלום מולו ונפנפו את כל המאורע הזה בלי להעניש אותו.
01/09/2020 14:55
אני צריכה עו"ד פלילי, כדי שיעזור לי לגרום לכך שיוגש כתב אישום נגד מי ששבר לי יד ושיניים לפני 3 שנים (עכשיו השגתי ראיה, ובזמנו העד מסר עדות שקר והתיק נסגר מחוסר ראיות).

אז, לפני כמה שנים, פניתי לאיזה עורך דין פרטי שהמליצו לי עליו לצורך זה, אבל בגלל שהוא בכוונה ניסח הסכם טרחה באופן תמוהה - בסוף גם לא עשה שום עבודה, וגם הפסדתי כמה אלפי ש"ח.

פניתי לסיוע המשפטי - כדי שיעזור לי להחזיר לפחות חלק מהכסף, אבל עו"ד שמינו לי שם אמר שאין מה לעשות (חתמתי על הסכם טרחה כזה ושילמתי מראש, בעיה שלי). עכשיו אני צריכה שוב פעם לפנות לעו"ד פלילי לצורך זה. הבעיה שאני בחרדה שוב לחזור על הטעות הזאת (לשלם, ובסוף עו"ד לא יעשה כלום).

בתביעות כספיות אפשר להיות בטוחים שעו"ד יעבוד - אם הוא עובד על אחוזים (תהיה לו מוטיבציה להביא לזכיה, כדי שיקבל את האחוז שלו). לעומת זאת, כשמדובר בתיק לא כספי (עזרה בפתיחה מחדש של תיק פלילי) - איך אני יכולה להיות בטוחה שהוא יתאמץ מספיק? מה אני יכולה לעשות, כדי לדעת שהכסף שאשלם יצדיק את עצמו (שלא אצא פיתה כמו פעם שעברה)?

האם אפשר לסכם שאשלם לו חלק, ורק אם יצליח לגרום למשטרה להעביר לפרקליטות ויוגש כתב אישום - רק אז יקבל את שאר הסכום שסיכמנו? אני מרוויחה משכורת מינימום, והיה ממש כואב להפסיד פעם שעברה משכורת של חודש וחצי. אני בחרדה לחזור על הטעות הזאת שוב, ובינתיים העבריין מסתובב בלי כתב אישום (ולכן אני גם לא יכולה לתבוע אותו אזרחית).
26/08/2020 18:42
עצר אותי שוטר על מהירות שהמכשיר הראה לו שנסעתי 88 קמ"ש בכביש של 60 קמ"ש. אני טוען שנסעתי 65 קמ"ש ומכשיר שלהם מזייף. השוטר טוען שיש סטייה של 5 קמ"ש שזה אומר 88 מינוס 5 - 83 קמ"ש. א, פעם לא קיבלתי דוח על מהירות. מבקש עצה של עורך דין.

אני עדיין מתעקש ורוצה או לבטל או לערער או להשפט.

קיבלתי 8 נקודות ו750 שקל קנס.
הצעות?
26/08/2020 18:38
אספר בקצרה: נהגתי ברכב לא שלי ונעצרתי ע״י משטרת תנועה לאחר בדיקה שביצעו לפי מספר הרישוי ומצאו שהרכב נוסע ללא טסט (למעלה משנה, מסתבר). חשוב לציין שהרכב הינו רכב חדש (על הכביש משנת 2018 ואינה מצריך בדיקת טסט אלא תשלום האגרה בלבד, וזה, ככל הנראה מה שהיה חסר ברישיונות)
בשורה התחתונה השוטר עשה עימי חסד לדבריו, והצהיר שבמקום להוריד אותי מהכביש בו ברגע, כי זה מה שהחוק מורה עליו לעשות, הוא יתן לי זימון לדיון בבית משפט ובתנאי שאשלם את אגרת הרישוי לא יאוחר מיום לאחר מתן הזימון.
נאמר לי על ידו שברגע שאשלם, אוכל לצרף אסמכתא המוכיחה זו לזימון ובאזור שבו אני ניתן לכתוב את טיעוניי, אכתוב שאני לוקחת אחריות על העבירה שנעשתה בתום לב ומיד כשהשוטר העיר את תשומת ליבי - הנושא טופל מיד, ולמסור את הזימון כולל הטיעונים + צירוף אסמכתא שהאגרה באמת שולמה, בכל תחנת משטרה והדיון יבוטל על ידם באופן מידי.

כשהגעתי למסור את המסמכים בתחנת משטרת התנועה ביפו, נאמר לי שאני צריכה לשלוח את זה לבית המשפט שעתיד לשפוט אותי וביום הדיון ידונו אותי בהיעדרי ולכן הם מציעים לי כן להגיע.

רציתי לדעת האם יש עו״ד ששמע או מכיר בתהליך שכזה? או שהשוטר לא ממש ידע מה הוא אומר? (חשוב לי לציין שהוא היה נורא נחמד, רגיש ומתחשב) ובמידה והדיון לא יבוטל - מה העונש של מעשה כזה?
סליחה על ריבוי הפרטים, ותודה למי שימצא פנאי לענות.
24/08/2020 15:20
קורה לי הרבה שאני נוסע בכביש 1 במהירות המירבית המותרת בנתיב הימני, ומגיע לרכב שנוסע במהירות נמוכה משמעותית ממני בנתיב האמצעי (לשם הדיון, אנחנו שני הרכבים היחידים בכביש)
האם אני יכול להמשיך לנסוע בנתיב שלי? או שעלי לעבור שני נתיבים לנתיב השמאלי, לעקוף את הרכב האיטי, ולחזור שני נתיבים לנתיב הימני? מה אומרים חוקי התעבורה?
24/08/2020 10:29
התקשרתי אתמול למוקד פניות נהגים ארצי של המשטרה על-מנת לברר האם קיימים דוחות הרשומים על שמי. אכן, הסתבר לי כי בשנת 2017 בחודש ינואר התקבל דו"ח על שמי בשל נסיעה במהירות 110 קמ"ש בכביש בגין בירושלים, בו מהירות הנסיעה המותרת היא 80 קמ"ש. הדו"ח ללא קנס אלא דו"ח של העמדה ישירה לדין. את הדו"ח לא קיבלתי כי הכתובת שלי לא מעודכנת במשרד הפנים. בתהליך הבירור נאמר לי שלא היה משפט ושהתיק מחכה לאישור תובע.

בהמשך הבירור הפנו אותי לחטיבת התביעות (*9647), שם נאמר לי אותו הדבר, קרי, התיק מחכה לאישור תובע וכרגע לא היה בבית-משפט. כתשובה לשאלתי מה עליי לעשות עכשיו נאמר לי - "את לא צריכה לעשות כלום, יצרו איתך קשר כשהתיק יאושר".

היום החלטתי לצלצל שוב למוקד פניות נהגים כדי להבין כיצד לסגור את הדו"ח, אך הנציג אמר לי שכן היה תאריך למשפט ביולי 2017. ביחס לשאלתי כיצד יכול להיות שאתמול לא נאמר לי המידע הזה קיבלתי תשובה שעובדים על עדכון המערכת הבעייתית. הופניתי לבית משפט השלום בירושלים להמשך בירור.

כאשר התקשרתי לבית המשפט נאמר לי שהתיק מעולם לא הועבר לבית-המשפט, ואין להם מידע נוסף לגביו.

כרגע אני מבולבלת לחלוטין - האם כל הבירורים האלה הם שאלות קיטבג ועדיף לא להעיר את המתים? אני מאוד רוצה לסגור את העניין הזה אבל מרגישה שאין עם מי לדבר, מפנים אותי האחד לשני ולא יודעים לתת מידע נוסף. האם חלה התיישנות כלשהי על עבירות מסוג זה? אם כן, למי אני אמורה לפנות וכיצד?

תודה רבה מראש!
23/08/2020 10:12
היי, חייבת עזרה דחופה !
בעלי נמצא במעצר בית, עם שבר ביד, קיבל מהמיון הפנייה לריפוי ועיסוק וכל 3 ימים להחליף תחבושות אצל הרופא משפחה.
עכשיו התקשרנו לתחנת משטרה בעיר שלנו והשוטר לא נותן לו אישור לצאת מהבית למרות שהוסבר לו שזה לצורך טיפול רפואי !
מה עושים במצב כזה ? מותר להם למנוע ממנו לצאת לקבל טיפול ?
20/08/2020 20:44
לפני כשנה וחצי צולמתי על ידי שומר דרך חוצה פס הפרדה רצוף וקיבלתי זימון למשפט באילת + 10 נקודות ברישיון (ללא תשלום קנס )
אני טוען שלא היו דברים מעולם ואין מצב שעברתי פס הפרדה רצוף
אבל יש סיכוי קלוש שיצאתי לעקיפה בפס מקוקו וחזרתי לנתיב על פס הפרדה רצוף
לא ראיתי את הסרטון והבנתי שאפשר לראות אותו רק ביום המשפט לפני הדיון
בנוסף לאחרונה קיבלתי דוח על מהירות + 8 נקודות
חשוב לציין שאני עם רישיון משנת 2003 ועבר נקי לחלוטין למעט שני המקרים האלה
רציתי לדעת
א. האם הגיוני שאת הסרטון אפשר לראות רק ביום המשפט?
ב. האם יש סיכוי כלשהו להגיע להבנה עם התובע לפני הדיון ביום המשפט? או שאפשר לגשת לפני לנסות להמיר את סעיף העברה? בכל זאת זו עבירה ראשונה
ג. יש מצב שהשופט יחמיר איתי את העונש עקב כך שבזמן ההמתנה למשפט קיבלתי דוח ונקודות?
ד. מניסיון שלכם על העבירות האלה מה מקבלים כעונש בדרך כלל על העבירות האלה ?

תודה רבה מראש וסליחה על החפירה!
20/08/2020 20:43
שלום,
האם זה חוקי ששוטרים מגיעים לבית בלי להודיע לקחת בנאדם לחקירה?(הוא לא קיבל שום זימון, לא ידע שתבעו אותו בכלל..).
הגיעו כשהוא עם ילדיו בבית, הביא בייביסיטר. כשהשוטרים נשאלו אם לא היה סידור לילדים מה היו עושים? אמרו שהם לא יודעים ושהם רק צריכים להביא אותו לתחנת משטרה לחקירה.
אשמח לעזרה
17/08/2020 17:00
ביום שישי הבן שלי בגיל 16 היה על הכביש צמוד לבית [עירוני] עם טרקטורון 60 ולט , עצר אותו שוטר ועיכב אותו ,

ואז הגעתי הוא נתן לי כתב אישום להופיע בפני שופט על מתן היתר לנסיעה על רכב ממונע ללא רישיון, היה שוטר אחר שהגיע ואמר לו שהוא טועה שאין בזה בעיה, אבל הוא לא התייחס, כשרכשתי את הכלי נאמר לי במפורש בחנות שאין חוק לגבי טרקטורון כזה זה צעצוע ומותר לכל ילד ללא רשיון לנהוג עליו, מישהו יכול לייעץ מה עלי לעשות
06/08/2020 23:07

דרושים עובדים לעבודה מהבית בקלדנות ומילוי סקרים, לא צריך ניסיון, לפניות שלחו לנו וואצפ 054-5699972 עופרי
06/08/2020 15:24
שאלה לגביי דו"ח על אי עטיית מסיכה.
קיבלתי קנס בסך 500₪ על אי עטיית מסיכה.
טרם הדוח עישנתי והדבר הוסבר לשוטר, הייתי לבד במרחב עד שהגיע אותו השוטר שלא היה קשוב בכלל, התעלם מדבריי, והלך כשהשיג ת.ז. בלי שאפילו אסיים לדבר.
תחת סעיף "דברי מקבל הדו"ח" הוא כתב משהו מאוד חלקי מכל ההסבר שהבאתי לו. "ישלי בכיס" אשכרה.

יש לי סיכוי לבטל?

שיקול דעת לקוי בעיניי.
03/08/2020 16:59
שלום עורך דין נכבד,

אני נשוי חמש שנים באושר כמובן שהיו הרבה עליות וירידות. אני מאמין שאצל כולם יש לי ולאשתי ילד אחד ואהבה הכי גדולה שלי ליפני כחודשיים אישתי קמה בבוקר בהתקף עצבים שלא ראיתי מימיי פשוט כמה ותקפה אותי וקיללה אותי ליד הילד שברה את הבית יש לציין שהייתה בהריון אחרי. כל זה לקחתי את הילד בן 3 ויצאת מהבית חזרתי מהבית וחיכו לי משטרה לצערי היא התלוננה שהרבצתי לה עצרו אותי נחקרתי והיה גם אימות למזלי היה לי מצלמות בבית וגם שמע!

אחרי יום שוחררתי וסגרו לי את התיק מחוסר אשמה ומנגד לה הגישו כתב אישום על הודעה כוזבת יש לציין שבחיים זה לא היה זה היה משהו שעד עכשיו אני יושב עם עצמי ולא מבין למה.

שיחררו אותי חזרתי לבית והיא לקחה את הילד ועברה עיר הוצאתי צו שהילד צריך לחזור לעירנו מאז עבר חודש והיא חזרה השכירה דירה ומאז היא פשוט רעה בצורה שלא יאמן תענה שאנסתי אותה שהרבצתי לה והכל התגלה כשקר ולא אין לה מישהו וזה בדוק.

מאז שהבן הראשון נולד היא פשוט נכנסה לדיכאון לא תפקדה לא עשתה כלום בבית כמובן שתמכתי והייתי שם תמיד אני יודע שהיא עשתה משהו שאסור לה לעשות אבל אני אוהב אותה הכי הרבה בעולם אבל היא קיצונית או אוהבת הכי הרבה או שונאת הכי הרבה אבל היא עדיין אשתי חברים אומרים לי שאני חייב לברוח שזה לא יגמר טוב בגלל שה אני פונה אליכם רוצה לשמוע עוד דעות המצב הנוכחי היא כרגע לא בבית פתחתי תיק ברבני וכואב לי שהבית שלי מתפרק על רגע של כעס וטעות של שקר אבל היא עדיין אשתי ולאלה שיגידו תלחם אני נלחם יום יום כדי להחזיר אותה פשוט היא נהיית עוד יותר רעה עד שאתמול החלטתי להתקדם ולהסתכל קדימה זה מה שמוח אומר אבל הלב הלב לא שלם עם ההחלטה ישמח שתגידו לי מה אתם חושבים?
03/08/2020 15:47
רציתי לשמוע דעה של עורך דין - האם הגיוני ומדוע אף אחד לא פועל לשנות את השיטה הלא פחות מהזויה הזו
לפיה בעבירות מין וככל שאני יודע בלבד
המדינה לא צריכה ראיה אחת אפילו אשר תומכת בגרסת המתלוננת מלבד עדותה בלבד כדי להרשיע אדם.

האם הגיוני כאשר מדובר בדיניי נפשות שיחרצו גורלות על סמך מילה של מתלוננת?

נאמר לי שבמקרה הזה כבוד השופט יצטרך לנמק היטב למה העדיף את גרסת המתלוננת
אך אין לי ספק ששופטים שהם אולי החכמים באדם(ולא בציניות) יוכלו למצוא עשרות נימוקים ככל שירצו להרשיע אדם..

אך האם הם מעל הטבע? הרי בסוף גם שופט וכבוד הרב במקומו יכול לטעות.

האם מה שכתבתי נכון ומדוע אף אחד לא פועל לשנות את השיטה הזו.

תודה.
02/08/2020 17:59
שלום. לפני 16 שנים נחקרתי בימר תא בחשד להונאה.
הייתי בחקירה/תשאול קצר בלבד.

לאחר ששלחתי להם חומרים המוכיחים את חפותי הכל הועבר לפרקליטות והוחלט שהתיק ייסגר מחוסר עניין הציבור.

16 שנים אחרי אני שוקל להוציא דרכון זר שדורש תעודת יושר.
נזכרתי באותו ארוע.

האם בחלוף 16 שנים זה נמחק אוטומטית או סוג של רישום כזה יופיע בתעודת יושר שתשלח לשגרירות זרה?
תודה
02/08/2020 14:29
שלום לעורכי הדין

שואל בעניין תעבורה במקרה לא שגרתי.

באישון לילה הוא עמד עם אופנוע ברמזור אדום מופעל השראה מגנטית. הרמזור לא התחלף לירוק ואחרי זמן ארוך הוא חצה (באדום) בבטחה.
לרוע מזלו, שוטר שעמד בצד "קלט אותו" ונתן לו דוח כבד ונקודות כבדות לא פחות.
טענת החבר - הרמזור לא תקין ולכן מותר לחצות באדום.

למיטב זכרוני הדהוי, בעבר היו תקדימים של אופנוענים עם סיפור זהה שהדו"ח בוטל. מישהו יכול לחבר אותי לתקדים כזה? תודה.
02/08/2020 14:27
יש לי סכסוך עסקי עם בחור שדורש ממני פיצוי ללא סיבה הגיונית ומסרב לשלם את שארית התשלום לעבודה מוזמנת ובכך לא מקבל את המוצר.
ניסינו בעבר נסיונות גישור עם עורכת הדין שלו שיצאה מהתמונה.
למרוש שהסכמתי בעבר להסכמים שהם הגישו הבחור החליט שההסכם לא מספיק לו והוא רוצה עוד פיצוי ועוד פיצוי (גם אם אין סיבה) ולא מוכן לשלם לשרותים נוספים שקיבל.
אני מקבל איומים מפורשים והטרדות (הכול מוקלט ומגובה) ואף עובר שיימינג שקרי מאוד ובכך העסק שלי נפגע.
חלק מהאיומים זה שאם לא אתן לו הכול ללא תשלום הוא יהרוס את שמי יפגע בי ובסובבים אותי פיזית (יש תאורים שנחסוך) כמו כן הבחור כותב בפרטי למשפחתי הקרובה הרחוקה ולחברים דרך המסנגר של הפייסבוק דיברי שקר הסטה ושיימינג שפוגעים מאוד. אנשים שמכירים אותי יוצרים איתי קשר ומספרי לי ושולחים צילומי מסך של ההודעות וחלקם אף טוענים שהם מפחדים ממנו ומבקשים להישאר בעילום שם (חלקם ישראלים וחלקם באירופה) ואני בטוח שיש עוד שלא מדברים על זה או שלא רואים את ההודעות כי זה מגיע לספאם.
כמו כן הוא משכנע את חבריו לכתוב ביקורות שליליות או לתת כוכב אחד בגוגל ובגל מפסיד לקוחות.

נאלצתי לעבור דירה בגלל שפירסם בקהילה היהודית שאני גנב נוכל ורמאי ושצריך להיזהר ממני עבודתי ירדה מאוד ואף הקשר שלי עם הקהילה.
יש לי הצהרות שלו שהוא עושה לי את זה והצהרות שהוא לא יפסיק עד שאתן לו את הכול ללא תשלום.

אני לא גר בארץ (ספרד) והבחור ישראלי גם הוא גר ומבצע את הפעולות מאנגליה.

יש לציין שהמקרה כבר שנים וכאשר אנגליה הייתה בחבר הארופאי הוגשה תלונה במשטרה בספרד והוא הפסיק ושוב החל על העניין … מאחר ואנגליה לא בחבר הארופאי המשטרה אמרו שאין עניין והם לא יכולים לעשות כלום.
איך אני מתמודד עם זה ?
איך החוק מגדיר את העברות האלה (נאמר לי שזה איומים, סחיטה באיומים, הוצאת דיבה ולשון הרע)
מה ההליך שאני צריך לבצע שאוכל לתבוע אותו גם על הנזקים (עברתי דירה סגרתי עסק שעבד לא רע עד שהוא הגיע) והאים יש אפשרות להשיג צו לגישה למסנגר ואם כן איך עושים את זה.

איזה עוד הליכים אני צריך לעשות. חייב לקחת עורך דין? יש משהו משפטי שאפשר לעשות לבד?

תודה.
02/08/2020 13:48
שלום,
קיבלתי ד"וח על כך שהסתכלתי לכיוון הוויז.
לדברי השוטר הסתכלתי המון וזה הפריע למהלך הנהיגה וגרם לי לזגזג (לא נכון!) ולא להיות עקבית במהירות.
איך זגזגתי אם הוא מודה שהוא נהג לצידי בנתיב השמאלי כמה דקות ויש רק שני נתיבים? ומה זה לא עקבית במהירות? נסעתי בהתאם לתנאי הדרך ועל פי התמרורים.

זה הדוח הראשון שלי ואני בעלת רישיון 8 שנים בערך.
הדוח הוא 500 ש"ח ו-6 נקודות.

לקח לשוטרים כ20 דקות לכתוב את הדוח ואז כאשר חתמתי על הדוח, השוטר ראה את הפעוט וסינן לעברי: "את עוד נוהגת כך עם ילד". אין כמו לקנח במתיחת ביקורת על האמהות שלי.

מה ניתן לעשות?
להבנתי אני לא עומדת בתנאי ההמרה באזהרה כי יש לי רישיון רק 8 שנים.
האם כדאי להישפט או להשלים עם המצב ולשלם?

תודה
22/07/2020 23:31
נעצרתי בהפגנה כשהשוטר טוען שהפלתי אותו על הרצפה וניסיתי לגנוב לו ציוד משטרתי... יש לי תיעודים מהזמן שהוא עוצר אותי, בו רואים שהוא עוצר אותי כאשר אני לא נגעתי בו ולא תקפתי אותו.
אני רוצה לתבוע את המשטרה בגין מעצר שווא, האם השוטר יצטרך להוכיח שניסיתי לתקוף אותו, או שאני אצטרך להוכיח שבמשך כל זמן היותי בהפגנה לא התקרבתי אליו.... (שזהו דבר שמאד קשה להוכיח על ידי סרטונים...)
יש לי עדים שהיו איתי במשך כל זמן שהותי בהפגנה, ויכולים להעיד שלא תקפתי אותו, ולא ניסיתי לתקוף אותו...
האם זה יספיק כדי לתבוע..
: עבור אל עמוד