פורום פלילי - מנוהל על ידי עורך דין פלילי ופתוח לציבור הרחב | עמוד 4

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה


הפורום הפלילי לקהל הרחב


נושא
מחבר
תאריך ושעה

04/02/2019 21:36
שלום וברכה.
רכבתי באופנים בכביש 44 לכיוון ראשון לציון ביום השבת האחרון בשעות הבוקר.
הכביש היה ריק לגמרי וחציתי צומת ברמזור אדום כשמימיני אזור התעשייה צריפין ( ריק ממכוניות ואדם).
אציין כי האופנים לא חשמליים וחבשתי קסדה ורכבתי בשול הימני.
ניידת עצרה לצידי וביקשה ת.ז - רק לאחר שנתתי את המספר אמרה השוורת כי אני מקבל קנס של 1500 שקלים ו 10 נקודות.
לא עזרו התחנונים, את הדוח קיבלתי.
אני חושב שהענישה במקרה זה אינה מידתית היות ורכבתי במהירות די איטית של 25 קמ"ש והכביש היה ריק כמעט לגמרי.
לא סיכנתי אף אחד למעט את עצמי ( בשיקול דעת חציתי את הצומת) ולא הגיוני שאני שרכבתי עם קסדה בשול הכביש על אופנים לא חשמליים, אקבל קנס כמו כלי רכב שחוצה את הצומת במהירות גבוהה משלי ומסכן את סביבתו.
אבקש לדעת מה דעתכם בנדון, האם ניתן ושווה לערער על חומרת הענישה.
ראוי לציין כי אין לי הרשעות קודמות למעט קנס על מהירות משנת 2009.
תודה מראש

נועם
04/02/2019 11:50
שאלה שמעניינת אותי הרבה זמן. הבנתי שלאחרונה אסור להתעסק עם הטלפון גם שאני עומד ברמזור אדום כאשר האוטו לא בתנועה ומותר להשתמש בו רק שהאוטו כבוי.
אבל בחלק מהרכבים יש אופציה שהאוטו בעמידה המנוע כבה, ואז טכנית מותר להשתמש בטלפון.

מה עושים במצב ששוטר נתן דוח כאשר האוטו עמד ברמזור אדום והאופציה הזאת הייתה פעילה? אפשרי לבטל את הדוח בגלל העובדה שהמנוע היה כבוי?
31/01/2019 09:23
בעלי מורה לנהיגה, בזמן שיעור נהיגה צלצל לתלמיד הטלפון, בעלי הרים את המכשיר על מנת לנתק את השיחה כדי שלא תסיח את דעתו של התלמיד, שוטרת בניידת סמויה שנסעה מאחוריו סימנה לו לעצור בצד ונתנה לו הזמנה למשפט, בה רשום שהוא החזיק את הטלפון בזמן שיעור ביד שמאל, וידו השניה אחזה בהגה. מה עושים במקרה כזה? יש צורך להגיע למשפט עם עורך דין? להגיע לתביעות תעבורה? תודה לעונים
30/01/2019 08:54
התקבל דו"ח בדואר רשום ממשטרת ישראל, ע"י יחידת סיירת אופנועים ארצית, בלי לעצור/ליידע את הנהג באותו הרגע.

תיאור :
"אי ציות לתמרור 815 שסומן על פני הכביש, בכך שעברת על השטח המסומן"
(המקרה אינו זכור)

המיקום שמצויין בדו"ח אינו ברור-
"ב20 ק"מ 17"
קנס 250 ₪ ללא נקודות.

מה ניתן לעשות כדי לערער/לבטל?
**ככל הנראה זהו דוח משטרתי ראשון

מהאינטרנט אפשר להבין שניתן להמיר לאזהרה טלפונית ואם זה לא התקבל אז לבקש להישפט
אשמח להבין על כל אחת מהפעולות שניתן לעשות במקרה הנ"ל

תודה רבה
29/01/2019 19:10
ערב טוב,

אשמח ליעוץ.. חברה הותקפה ברכבת על ידי קבוצת אנשים, הביטחון של הרכבת הפרידו את הקטטה והזמינו משטרה. הגיעה ניידת ולקחה לתחנת משטרה את הנתקפת והחשודות. הנתקפת הגישה תלונה (כל זה קרה לפני כ10 חודשים ומאז אף אחד לא יצר איתה קשר). היום קיבלה הזמנה לבית משפט השלום בגין אותו תיק.

השאלות שלי הן:

1. האם המשטרה מעבירה תיקים לבית משפט בלי שהמגישת תלונה תובעת את התוקפים?

2. האם הנתקפת חייבת עורך דין, או שיכולה לייצג את עצמה. ( יש בידי הנתקפת תמונות של סימנים על הגוף לאחר התקיפה- אותן התמונות נמסרו לחוקרות ברגע שהוגשה תלונה)?
29/01/2019 09:47
קצת אבסורד לשאול את השאלה הזו במדינה שמתיימרת להיות דמוקרטית, אבל היא הכרחית לנוכח העובדה שיש לנו משטרה שמתנהלת כמו מאפיה ללא חוקים שאימון הציבור בה אבד מזמן, ומדינה שכמעט שכחה מה היא דמוקרטיה.

אם אסתובב ברחוב עם הדפסה על חולצה "משטרת ישראל - ארגון פשיעה" ואוסיף לידו את סמל המשטרה האם מבוצעת כאן איזו שהיא עבירה? או מותר לי במסגרת חופש הביטוי? האם זאת עבירה פלילית על איזה חוק?
28/01/2019 12:23
שלום
שוטר נתן קנס על מהירות מופרזת (48 קמ''ש מעל המותר לאחר הפחתה, תקנה 54א) ולא ציין דבר אודות זימון למשפט ובקנס מסומן "אין המשך נסיבות המקרה" (בניגוד לאופציה השנייה בה כתוב "מסרתי העתק המשך נסיבות המקרה לנהג") האם זה אומר שזה קנס ונקודות וזהו או שיכול להיות גם זימון למשפט?
23/01/2019 10:14
בוקר טוב לעורכי הדין

מקווה לקבל תשובה אחרי שלא ענו לי בכמה פורומים אחרים...

האם אני מבין נכון: לפי תקנות התעבורה 27 ד ו-ה, ניתן להסתיר לחלוטין את השמשה האחורית? בוילון לדוגמא?

(ד) לא ינהג אדם רכב שבו הוגבלה בכל אופן שהוא, למעט הגבלה זניחה, יכולתו לראות את הדרך והתנועה בה מן השמשה הקדמית של הרכב או האחורית או זו שלצד הנהג או זו שלצד הנוסע במושב הקדמי.

(ה) על אף האמור בתקנת משנה (ד) מותר לנהוג ברכב שבו קיימת הגבלת ראות מן השמשה האחורית, אם מותקנות ברכב, מכל שנת ייצור, מראות תשקיף.
23/01/2019 10:08
נסעתי באופנוע שלי בצומת מרומזר ורכב נסע באדום ופגעתי בו לאחר שבלמתי, אם לא הייתי בולם הוא היה פוגע בי ומעיף אותי מהאופנוע, בגלל ההאטה פגעתי בו בצד נפלתי מהאופנוע ולא נחבלתי אך האופנוע שלי סבל נזק כבד. הנהג שהיה מעורב בתאונה נמלט מהמקום ואני יודע רק איזה רכב זה היה ואין לי מספר רישוי של הרכב השני. אני מנסה לפתוח תלונה במשטרה אך עד אז מה עליי לעשות? אם קרה אותו מקרה אבל אני נסעתי באדום מה קורה מאחר והוא נמלט מהמקום?
23/01/2019 10:01
קיבלתי 3 דוחות מהירות באותו שבוע מאותה מצלמת מהירות בכביש 40 דרומה. כמובן שלא ידעתי שהיא קיימת וקיבלתי את הדוחות לאחר 3 חודשים. המהירות זהה בשלושת הדוחות. לאחר התייעצות עם סטטיסטיקאי הבנתי שהסיכוי שהמהירות תהיה זהה שואפת לאפס. הגשתי בקשה להישפט עבור כל אחד מהדוחות וקיבלתי 3 מועדים שונים. האם עלי לאחד את המשפטים? אם כן כיצד? והאם אוכל לטעון לכך שמצלמת המהירות אינה אמינה?
21/01/2019 12:19
היום נעצרתי על ידי שוטר שביקש לראות את רישיונותי. ששאלתי לסיבה ענה לי עקפת משאית בקו לבן....התגובה שלי הייתה : אני??? אני לא זוכרת שעקפתי משאית ...ועוד בקו לבן. קיבלתי דוח (לא לתשלום אלא זימון למשפט)
1. לא זוכרת שעקפתי משאית וגם לא זוכרת קו לבן.
2. שהסתכלתי סביבי לא היה פס לבן שפניתי לשאול את השוטר לעניין זה הוא אמר שעברנו בערך קילומטר וחצי מהנקודה...

שאלותיי:

1. האם מקרה זה חייב להיות מתועד?

2. עליי לציין כי השוטר היה לבדו בניידת.

3. רשם את הדוח ללא כובע על ראשו (פעם שמעתי שיש בזה עניין)

4. האם בבקעת הירדן חלים כל דיני התעבורה אשר חלים על גבולות ישראל?

5. במשך קילומטר וחצי לא עצר אותי האם יש בזה עניין? הניידת לא הייתה מאחורי כלומר ייתכן ואף טעה ברכב.

אם להודות על האמת יצאתי מבולבלת לגמרי מהעניין הייתכן שעשיתי כזו עבירה חמורה ואני לא זוכרת כלל את המקרה?

ומה באשר לעונש הקבוע בחוק? התיתכן שלילה?

הפרנסה שלי תלויה בנהיגה...מה עושים?
21/01/2019 10:42
בוקר טוב

לפני כשבועיים עצר אותי שוטר בטענה שעברתי פס לבן.

הוא ביקש שאצא מהרכב והצביע לי על מסוק בשמיים ואמר שהשוטר שבמסוק ראה אותי מבצע את העבירה.

על הדו"ח הזמנה למשפט כתוב במפורש "קיים תיעוד נוסף", אבל כשפניתי למשטרה כדי לקבל צילום/סירטון של האירוע נאמר לי שאין תיעוד (מצרף את תשובת המשטרה בתגובה הראשונה).

האם מותר להם להציג במשפט תיעוד של האירוע אחרי שנאמר לי שאין כזה?

תודה רבה.
20/01/2019 09:07
בשעה 23:30 אני חוזרת ליישוב בו אני גרה עם חברה באוטו. מדובר על יישוב די שומם בלילות מבחינת תנועת רכבים. אני מגיעה באיטיות לצומת טי ורואה רכב חשוד עם אנשים ואורות עמומים עומד ממול באמצע הכביש. בעקבות כמה מקרים מלחיצים שחוויתי בעצמי וחברותיי בעבר החלטתי שלא לקחת סיכון ולפנות מיד בצומת מבלי לעצור (משהו שאני לא מעזה לעשות אף פעם).. אותו רכב מחליט לעשות פרסה באמצע הכביש לנסוע אחרי, מיותר לציין שרמת הלחץ עלתה.. אני עושה פנייה לכביש שחוץ מרכבים בודדים שאני מכירה - אף אחד לא פונה לשם, ולכן גם מבלי לאותת אני פונה בכדי שהרכב ימשיך ולא ימשיך לעקוב אחרי. הרכב פנה! והוא מתחיל להבהב! אני מגבירה את המהירות והוא מאחורי נצמד ומהבהב. פניתי מיד לחניה ויצאנו מהר מהרכב לכיוון הבית כשהרכב נעצר מאחורינו ושני גברים ממלמלים משהו לכיווננו. אני שואלת "מה?" ואני מבינה לבסוף שהנהג אומר לי "תראי לי רישיון" אני מתקרבת אל הבנאדם עדיין בעצבים כשלפני שניה חשבתי שמישהו עוקב אחרי באמצע הלילה וקולטת שני שוטרים במדים!! אני צועקת עליהם "זה נראה לכם הגיוני להפחיד ככה 2 בחורות באמצע הלילה?? מי עושה ככה פרסה ונצמד לרכב באמצע שום מקום ומהבהב ככה??" והם "למה לא עצרת בעצור?" אמרתי להם שהם הפחידו אותי ורק רציתי להגיע מהר הביתה והם רק העלו את הפחד כשהתנהלו כפי שהתנהלו, מה גם שלא הייתה להם צ'קלקה כשלפי מה שאני יודעת הם מחוייבים לשים אותה על גג הרכב. נאמר לי "תתלונני עלי אח"כ עכשיו תוציאי רישיון". רותחת מעצבים כשכולי רועדת, לקחתי את התיק מהרכב ופשוט המשכתי הביתה. מתעלמת מהקריאות של שמי בקולי קולות ונכנסתי הביתה ונעלתי את הדלת רועדת בהיסטריה.
לאחר כמה דקות יצאתי עם הכלבה שלי לכיוון הרכב לראות אם הם עדיין שם וחיכה לי דו"ח שאני בספק אם מי שרשם אותו יוכל להצליח לקרוא, אבל מספר הקנס רשום בבירור.
אני כמובן לא מוכנה לשתוק. בטח ובטח לא לשלם את הקנס שאילולא התנהלות השוטרים המלחיצה לא הייתי מגיעה למצב שאני עוברת על החוק.

מה אני עושה במצב כזה? לאן אני יכולה לפנות? אני גם לא יכולה להבין מה השוטר כתב. אני רותחת!

תודה מראש
16/01/2019 13:55
שלום,

לפני כמה שבועות קיבלתי דוח על מהירות (118 קמ"ש). בכביש איילון בחלק החדש מצפון לדרום.

בדוח נרשם לי סימול עבירה 6557 וכן תיאור כי נסעתי בכביש שמסומל בתמרור 426 (תמרור 90 קמ"ש) שנצפה ע"פ השוטר כק"מ אחד לפני מקום העצירה.

עם זאת בנסיעה בכביש ראיתי שאין שלט כזה לאורך כל הכביש (השלט עליו דיבר השוטר הוצב בהסתעפות אל הכביש אך לא בכביש עצמו)

למיטב הבנתי ללא השילוט הכביש הינו דרך מהירה שבה המהירות המותרת היא 110.

כיצד עלי לפעול ? האם אני זכאי לביטול הדוח?

תודה רבה לעונים.
14/01/2019 12:12
היי אשמח לעזרתכם,

התקשרו לחברה שלי מהמשטרה, וביקשו ממנה לבוא לתת עדות,

שהיא ביקשה פרטים השוטר אמר לה שהוא לא יכול לתת מידע,

האם היא מחוייבת ללכת לתת עדות למרות שלא ניתן לה פרטים?

או במידה והיא מגיעה לשם ואחרי שנותנים לה פרטים היא מחוייבת לתת עדות?
09/01/2019 14:20
שלום,

אשמח לתשובה מעורך דין תעבורה מומחה. חזרנו מאורע אתמול, שני חברים מקדימה ואני ישבתי מאחורה. שוטר סימן לנו לעצור והעיר על כולנו עם פנס וביקש ת.ז. כולנו נתנו לו ת.ז וגם אני, כאשר בצד אחד של התעודה יש לי ספח של ת.ז ובצד השני ת.עיוור שלי ואז השוטר התחיל לצעוק עלי שהוא ביקש רק ת.ז ומה אני מנסה לעשות עליו רושם עם בתעודת עיוור שלי ושוב ביקש רק ת.ז. הוצאת את בתעודת עיוור והרגשתי לו את הת.ז בלבד ואז הוא אמר לי למה היית בלי חגורה, אתה עושה מה שאתה רוצה? עניתי שהיה לי חגורה עצרת אותנו הזדמנות שלי לרדת להתפנות ואז גם חברים שלי ענו שהיה לי חגורה השוטר אמר לנהג תזהר למה גם אתה תקבל דוח . חזר עם הדוח נתן לי אותו. השאלה ברגע שאני מגיש עירעור הדוח יכול לגדול?
08/01/2019 12:21
אשמח לעזרה בשאלת תעבורה - רכב מהעבודה שהיה אצלנו, והחברה חשבה שהעבירה אותו טסט(הם שילמו את האגרה אבל לא העבירו טסט בסוף) וכך נאמר לעובד. אחרי כ4 חודשים ללא טסט קיבל העובד דוח על סך 250 שח ו6 נקודות ובעקבות כך הוא אף צריך ללכת לקורס נהיגה. כשהדוח ניתן לנו השוטר אמר שנוכל להעביר אותו על שם האחראי בחברה, אך בסוף הסתבר לנו שזה לא אפשרי. האם יש משהו שניתן לעשות בנושא? האם כדאי לבקש ללכת למשפט? יש לנו סיכוי טוב לזכות?
תודה
02/01/2019 12:49
שאלה בנוגע לדיני תעבורה
הבוקר תפס אותי שוטר תנועה
ונתן לי דוח
״נהגת ברכב הנל והתקרבך למעבר חצייה , לא אפשרת להולך רגל שחצה במעבר להשלים את החצייה בביטחה ״
לשנינו היה ירוק ולא שמתי לב אליו
התשובה שלי לדוח
״אני מתנצלת לא שמתי לב שיש להם גם ירוק ״
חשוב לציין שאני נהגת חדשה ומעולם לא היו לי עבירות תנועה או נקודות רק דוחות חניה
קיבלתי 8 נקודות ו500 שקל קנס
אני רוצה להגיש בקשה להמרה הדוח לאזהרה
האם זה אפשרי או שעדיף להגיש בקשה רק למחיקת
נקודות
תודה לעונים
30/12/2018 10:38
ב 9/2017 בהיותי משתמש ברכב ליסינג שלמה סיקסט, נעברה עבירה מסוג של "שימוש בנתיב תחבורה ציבורית" בתל אביב. העברה כנראה תועדה על ידי מצלמה.
היום 26/12/18 קיבלתי מעירית תל אביב דרישת תשלום מוגדל ע"ס 750 ש"ח + דמי גביה בגין עבירה ב 9/17. ההודעה הונחה בתיבת הדואר שלי ללא חתימה לצרות שכתוב עליה דאר רשום! פניתי לעיריה לברור ואז נאמר לי כי בחודש 7/18 נשלחה לי הודעה ראשונה בדאר רשום שלא קיבלתי ועכשיו הודעה שניה וכי זה עבר לחברת גביה..
עלי לציין כי בשני המקרים אין להם אישור קבלה שלי ולטענתם לא חייבים (האמנם?)
חברת הליסינג לא ידעה אותי משך 10 חודשים על הדוח שהגיע אליה והנה אני עומד היום מול מצב אבסורדי. משתוקק לשלם את הקנס המקורי 500 ש"ח אבל אין עם מי ומה לדבר.
יש מישהו בתחום שיכול לתת לי כוון התגוננות? תודה מראש
30/12/2018 08:47
נתפסתי נוהג בשכרות עם 120 בינשוף כשהכמות המותרת היא 50, נלקחתי לתחנה אחרי בדיקת ינשוף ודראגר ועליי להתייצב בתחנה בפני קצין, מלווה בבעלת הרכב.
איזה תשאול אני הולך לעבור? מה העונש המקסימלי שאני עלול לקבל? באילו גורמים זה תלוי? מה הזכויות שלי ומה עליי להגיד כדי להקל על העונש כמה שאפשר?
בן 23, ברשותי רשיון נהיגה 3 שנים
תודה לעוזרים!
: עבור אל עמוד