פורום פלילי - מנוהל על ידי עורך דין פלילי ופתוח לציבור הרחב | עמוד 2

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה


הפורום הפלילי לקהל הרחב


נושא
מחבר
תאריך ושעה

24/12/2019 12:02
בוקר טוב.

לפני שבוע וחצי נסעתי בקורקינט חשמלי מהרכבת בהרצליה לכיוון איזור התעשיה. במהלך הנסיעה הבחנתי בשוטר תנועה שעומד על המדרכה. ידעתי שלפי החוק אסור לי לנסוע על המדרכה אז החלטתי ללכת ברגל עד שאגיע לשביל האופניים שנמצא מעבר לשוטר. לפני שהתחלתי ללכת הורדתי את הקסדה ושמתי אותה על הכידון. כשעברתי ליד השוטר (בהליכה) הוא ביקש ממני ומעוד 3 לעצור בצד וטען שראה אותנו נוסעים בלי קסדה (זה לא קרה). לאחר נסיונות שכנוע רבים הוא נתן לנו דוח של 250 ש"ח על נסיעה ללא קסדה. האם יש מה לעשות מעבר לנסיון ערעור? אין לי הוכחה שנסעתי עם קסדה אבל יש את האנשים הנוספים שהיו שם שיכולים להעיד.
23/12/2019 15:30
שלום עורך דין נכבד,

קיבלתי לפני שנתיים שלילת רישיון בעקבות נהיגה תחת השפעת אלכוהול למשך 5 חודשים (+חודש מנהלי), ובנוסף לכך, קנס בגובה 1500 שקלים, אותו יש לשלם בתוך 90 ימים.

במשפט קיבלתי דחיה של 60 יום להפקדת הרישיון, אך הפקדתי באיחור של עוד 3 חודשים נוספים (כיוון שהרישיון היה בבית דגן ולא היה מי שיחתום על תצהיר).

השלילה הסתיימה לפני למעלה מחצי שנה, אך טרם לקחתי אותו כיוון שעוד לא שילמתי את הקנס.

כשנה וחצי אחרי המשפט, על איזה סכום צפוי לעמוד הקנס היום פחות או יותר, וחשוב מכך, האם אצטרך להוציא רישיון נהיגה מחדש? (כיוון שבפועל הרישיון נמצא בבית המשפט למעלה משנה).
22/12/2019 09:13
קיבלתי דוח על מהירות 1500 שקל ו-10 נקודות לפי מה שרשום בדוח ״נהגת ברכב הנ״ל בדרך שאינה עירונית בתמרור 426 במהירות של 140 קמש העולה על המהירות של 100 קמש הרשומה בתמרור״ בניגוד לתקנה 54(א).
סמל הסעיף-7076
נקודות-10

שילמתי את הדוח והוצאתי טופס של ניקוד ממכונה של משרד הרישוי ושם מופיע על אותו תיק 8 נקודות..מהירות מ-26 עד 40 קמש מעל,דרך שאינה עירונית.
מי יכול לעשות לי סדר ?
תודה
19/12/2019 09:53
לפני כמה שבועות שחררנו בן זוגי ואני את 2 הכלבים בדשא מחוץ לגינת הכלבים בפלורנטין כי הגינה הייתה בשיפוצים והשאירו בערך 2.5×2.5 מ"ר מגודרת לשימוש - שזה לא באמת נותן מענה לכלום..
בשלב מסויים נכנסתי עם הכלבים לשטח המגודר
ובעקבותיי נכנסה (מסתבר) פקחית, ללא שום פרט חיצוני מזהה, לא הזדהתה ולא ביקשה פרטים מזהים ממני. נכנסה אחרי וישר שאלה אם לכלבה יש שבב והתחילה לרדוף אחריה. באוטומט פשוט ברחתי החוצה עם הכלבים. בן הזוג שלי ישב עדיין בחוץ בדשא, במרחק, שקוע בטלפון. זרקתי לו "ניפגש בבית" ועפתי עם הכלבים. ואז היא ניטפלה אליו.. עיכבה אותו -באגרסיביות לדבריו, ואיך שהוציא את המצלמה היא התרחקה, אמרה לו שיכול להתלונן למשטרה ואז צלצלה אליהם בעצמה.
כשהגיעה הניידת האשימה שתקף אותה, ואז הוא בילה 5 שעות מעוכב בתחנת משטרה.
בשמונה וחצי בערב, אחרי שלא ענה לי כמה שעות, יצאתי מהבית לתחנה. מחוץ לבניין חיכתה לי הפקחית עם חיוך מרוח על הפנים, קראה לי בשם ואמרה שהדוח ישלח בדואר.
נסעתי לתחנה כדי לגלות שהיא התלוננה ששנינו תקפנו אותה ועלינו להגיע לחקירה למחרת בבוקר.

אז פתחו לנו תיקים על תקיפה, שלא הייתה ולא נבראה. לאחרונה נסגרו התיקים מתוקף "חסר ראיות". אני מעוניינת לשנות סגירתם ל"חסר אשמה" ולראות מה עוד אפשר לעשות כנגדה כי קשה לי לשתוק על זה
17/12/2019 08:54
מתנצלת, קצת ארוך...
בחור צעיר עשה עבירת תנועה (חציית פס הפרדה רצוף)
רכב אזרחי, ללא זיהוי משטרתי וללא צ'קלקות (רק סירנה שבקושי נשמעה) סימן לו לעצור.

מכיוון שלא זיהה כרכב משטרתי התעלם והמשיך בנסיעה.

אחרי שהרכב המשיך לסמן לו, עצר בצד.
מהרכב ירדו 4 גברים עם מכנס ב' צבאי וסווצרים שחורים (שוב, ללא זיהוי משטרתי) עם אקדחים שלופים, דפקו על חלון הרכב תוך צעקות "משטרה תפתח את האוטו"

כשפתח, נגרר ע"י אחד מהגברים והוכה בראש וקיבל בעיטות בצלעות, תוך שקיללו אותו.
אחרי כמה דקות, הכניסו אותו לרכב שלו, הגבר המכה פרק את הנשק שלו בתוך הרכב וקראו למשטרה כחולה שלקחה אותו לתחנת המשטרה, שם אחרי חקירה קצרה ושימוע מהיר, נשלל רישיונו ל30 יום.

הוגשה תלונה במח"ש באותו היום (עוד לפני ביקור בבי"ח, שם נעשו בדיקות וצילומים -הכל תקין)

האם יש מה לעשות כרגע מעבר לתלונה במח"ש? ולאחר החלטת מח"ש?

כל עצה תתקבל בברכה.
15/12/2019 10:06
איך אפשר לבחור עורך דין טוב בנושא תעבורה? יש הרבה אפשרויות. הוא נתפס על עבירת מהירות מפורזת בכביש בינעירוני וקיבל שלילה מנהלתית ל-30 ימים + הזמנה לדיון.

א. מה הסיכוי שלו לקבל את רישיונו לפני תום השלילה המנהלתית?

ב. איך בוחרים עו"ד מתאים כדי למזער נזקים?

ג. יש לו עבירת מהירות קלה לפני כמעט עשור ושום דבר מעבר לזה. האם יש סיכוי להמיר את העבירה לקנס?

תודה לעונים.
11/12/2019 11:04
בתאריך ה13.9 עצר אותי שוטר על אי-ציות לתמרור עצור. לדעתי עצרתי, הוא טוען שלא עצרתי. היה איתו עוד אדם ברכב (מתנדב, שכמובן טוען שגם לא עצרתי). איתי הייתה חברה שלי. זאת הפעם הראשונה מאז שקיבלתי רישיון שאני נעצר ומקבל דו"ח (לדעתי יש לי רישיון כבר 12 שנה).

עבירת התנועה הנוספת היחידה שלי עד היום הייתה ב11.11.2008 (יותר מעשר שנים הבדל בין העבירה הקודמת לזו הנוכחית) והיא הייתה על מצלמה שתפסה אותי כביכול נוסע 31 קמ"ש מעל המותר

כשהשוטר עצר אותי, לא ממש ידעתי מה אומרים והוא רשם שאמרתי שאני "לא שמתי לב שלא עצרתי". לא ידעתי בכלל שהוא כותב את זה ושאני יכול לערער.

לגבי שאר מה שרשום בדו"ח, אני לא סגור כי הכתב יש ממש לא ברור. לא הייתה לשוטר מצלמה ברכב ולצערי גם לי לא. ולכן זה מילה שלי מול מילה שלו בשורה התחתונה זה קנס של 250 ש"ח ו(לפי מה שהבנתי) 4 נקודות לרישיון.

האם יש משהו שאפשר לעשות עכשיו? בכדי לערער? אני אמור להחליט ביום יומיים הקרובים אז אשמח לעצה מהירה של עורך דין מומחה בתעבורה.
04/12/2019 09:51
שלום רב ,

גרסה מקוצרת:

האם קצין משטרה בתפקיד, רשאי לצלם רשיון נהיגה של נהג בטלפון הנייד שלו.

גרסה ארוכה:

כנהג מתנדב במד"א הגעתי לארוע באמבולנס, בזמן הטיפול, ניגשה אלי ק. משטרה וביקשה את רשיון הנהיגה שלי, צילמה אותו ואמרה שאני אקבל את הדו"ח בדואר. (טענה על נהיגה שלא בהתאם לתנאי הדרך)

נכון לעכשיו דו"ח לא הגיע, אבל מה שקומם אותי זה צילום הרשיון שלי בנייד שלה.

אני לא יודע מה היא עלולה לעשות איתו, או מה יקרה אם הטלפון שלה ייגנב, איפה התמונות נשמרות (ענן, גוגל וכו')

ברור לי שהיא לא רצתה לעכב פינוי של פצוע, אך היא יכלה גם לרשום את הפרטים על דף, או לקבל אותם מהמוקד של מד"א.

השאלה המשפטית היא, האם שוטר (או ק. משטרה) רשאי לצלם את הרשיון.

במידה ואסור, האם יש לי קייס של תביעה אזרחית כנגדה על הפרת פרטיות אפשרית

(וסוג של הקמת מאגר ביומטרי של אזרחים בטלפון של שוטר)

מח"ש לא מתערבים בנושא בטענה שהם חוקרים עבירות שעונשן המירבי הינו מעל שנת מאסר.

** אגב, אם היא הייתה מצלמת את הרשיון במצלמת גוף / טאבלט משטרתי, לא היו לי טענות מכיוון שהמידע שמור במאגר משטרתי ולא בטלפון פרטי
01/12/2019 15:48
ביום חמישי האחרון אדם הוא נתפס על ידי שוטר נוהג תחת השפעת סמים. השוטר בא לעשות בדיקת ינשוף ואז הריח סמים עלה לו חשד לנהיגה תחת השפעת סמים התחיל לצלם, שאל אותו אם הוא עישן הנהג אמר שכן, שאל מתי אמר בכנות לפני שעתיים שלוש. השוטר עשה חיפוש והיה עליו שאריות של סמים מסוג קנאביס( פחות מגרם ) לקחו אותו לתחנת משטרה עשו לו בדיקות כשירות ( הליכה אצבע לאף הטיית ראש לאחור ) והבדיקות יצאו תקינות, עשו לו בדיקת שתן ושחררו אותו עם זימון לשימוע למוצש, הוא הגיע במוצש לתחנת משטרה ואמרו לי שהבדיקות מהמעבדה עדיין לא הגיעו ושיגיע לשימוע במועד אחר ביום שני.

הבנתי מכמה מאמרים שקראתי באינטרנט שהשימוע צריך להעשות תוך 3 ימים ממועד התפיסה.

יש לי 2 שאלות בבקשה :

1. האם השימוע יכול להפסל מאחר והשימוע נערך 5 ימים לאחר התפיסה? (נתפס בחמישי בלילה והשימוע ביום שני)

2. לנהג אין עבר פלילי אין עבר תעבורתי שום עבירת תנועה קטנה, עישן מעט שעתיים שלוש לפני שנהג וזאת הפעם הראשונה, האם הקצין במשטרה שעושה את השימוע נוטה להתחשב בעבר התעבורתי של הנהג במקרים כאלה? ואם לא אז מהו העונש במקרים מסוג זה?

תודה רבה על העזרה.
01/12/2019 14:41
שבוע טוב לכולם, אשמח לתשובה של עורך דין שמבין בדיני תעבורה.

בעלי (נהג מונית) נתפס ביום חמישי בלילה ע״י שוטר תנועה עם נוסע אחד מעל המותר ברכב.

הוא קיבל שלילה לחודש (עד למשפט), רשיונו נלקח, הוא זומן לשימוע ביום ראשון בבוקר בתחנת המשטרה + זימון למשפט בעוד חודש.
השאלה שלי היא האם שווה לקחת עו״ד לייצוג בבית משפט על מנת למזער את העונש כיוון שאם הוא יקבל שלילה מקור הפרנסה היחיד בבית ייפגע ויכול להכניס את המשפחה למצב כלכלי קשה מאוד או האם במקרים כאלה לא שווה להשקיע על עורך דין (אין לי מושג כמה גובים על מקרה כזה) כי בעלי יכול לייצג את עצמו ולצאת מזה עם קנס בלבד ללא שלילה.

תודה ענקית למשיבים, שבוע מבורך.
26/11/2019 10:45
בצעתי עברה (בטעות)
יצאתי לעקיפה במקווקו וסיימתי בקו רצוף
אחרי כקילומטר שתיים סירנה ואומר תעצור בצד
כמובן שעצרתי
הוא נתן לי זימון לבית משפט
זה בכביש אחרי דימונה לכיוון הערבה (לא מכיר את הכבישים האלו טוב)
אני אם משאית קטנה (12טון)
יצאתי לעקיפה של משאית גדולה
אם הייתי בולם ומנסה לחזור לנתיב עדיין הייתי ניכנס ברצוף כי צברתי מהירות של 103 קמש
כבר עקפתי יותר מ 75 אחוז תמשאית ומופיע לי קו רצוף
בקיצור אני על 22 נקודות כבר (כולם על מהירות )
זאת עברה ראשונה של קו רצוף ובאמת שבטעות
השאלה שלי אני צריך עורך דין לבית משפט
או שיש מצב אני יצא בעונש קל
אם לוקחים לי רישיון אני בעייה רצינית (מבחינה של מצב כלכלי בבית ) יתקדמתי טוב פה אם לוקחים לי רישיון זאת אומרת שאני 90 אחוז יפוטר מעבודה
ולא יכול להרשות לעצמי לשבת בבית בלי לעבוד
חייב עזרה של מישהו שעבר משהו כדומה ומה צפוי לי העונש לקחת עורך דין לא לקחת
תודה
24/11/2019 10:04
שלום לעורכי הדין היקרים, אתמול במהלך בדיקה שגרתית של משטרה נמצא בגופי בבדיקה ראשונית 300 מיקרוגרם של אלכוהול (שתיתי בירה באמת שלא הרבה הרגשתי תקין לנהיגה לאחר שעתיים בערך ), אני בחור קטן שוקל 62 קילו, לאחר תשאול ובדיקת מאפיינים שיצא בסדר גמור, נלקחתי שוב לתת נשיפה ואז יצא 363 מיקרוגרם, בשורה התחתונה נלקח ממני האוטו והרישיון נהיגה, מה עליי לעשות ומה צפוי להיות עונשי, תודה...


בנוסף אני בן 29 עם עבר נקי עם 12 שנות רישיון
20/11/2019 17:45
היי ערב טוב לכולם
בעקבות עבירה שהורשעתי בה בעבר הרחוק, אני נדרש כיום להמציא כתב אישום בפני משרד התחבורה על מנת שיוכלו לקבוע האם לשלוח אותי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
אינני מוצא את כתב האישום הנ"ל, אלא רק את פסק הדין, ולטענתם נדרש כתב האישום עצמו.

כיצד משחזרים כתב אישום שאבד? למי פונים? ניסיתי למצוא תשובות בגוגל ולצערי מצאתי רק את ביבי...

תודה רבה לכולם
17/11/2019 13:56
שאלה כזאת:

היום בבוקר קיבלתי דוח על שימוש בטלפון בזמן נהיגה

המצב: טלפון היה על דיבורית (יש לי דיבורית בלוטוס' ברכב). נכנסה שיחה . ברגע שנכנסת שיחה על הטלפון רואים שיחה נכנסת. העברתי יד על המסך בשביל לקבל את השיחה. הטלפון היה על הסטנד שלו כל הזמן, לא החזקתי אותו. בזמן הזה השוטר ראה ונתן לי דוח בטענה ש"התעסקתי בטלפון".

האם יש סיכוי לזכות במשפט על זה?
17/11/2019 13:28
כנגד אדם א' מתנהל משפט פלילי. הגיש בקשה לצו איסור פרסום, וקיבל. זה המצב כבר שנה וחצי, המשפט מתנהל, דיונים נדחים ונדחים, הצו בתוקף ועוד לא רואים את הסוף.

בחסות הצו, ממשיך אותו אדם א' (נותן שירות) לעקוץ אנשים תמימים שלא יודעים דבר, ושלו היו יודעים לא היו מתקרבים אליו.

מה האפשרויות של אדם ב' (אני) שרואה הכל ולא מוכן להשלים עם המצב האבסורדי? האם באפשרותי להגיש בקשה לבית המשפט להסרת הצו (למרות שאינני צד בתיק), לצורך שמירה על האינטרס הציבורי? האם יש סיכוי מעשי לבקשה כזו להתקבל? האם זה יעזור אם אצרף לבקשה תצהיר לדוגמה של עקוץ טרי? ומה הסיכוי שבקשה כזו לא רק תידחה אלא שגם אחויב בהוצאות?

נתונים נוספים אם זה רלוונטי:

1. גם אני עקוץ של אותו א', אם כי עקוץ ישן (כלומר נעקצתי הרבה לפני שהוצא הצו).

2. כתב האישום הנוכחי הוא בגין מקרה אחר, לא שלי.

תודה מראש
11/11/2019 10:23
אזרח א' נסע בכביש עירוני ופנה שמאלה לתוך חניון של בניין תוך כדי מעבר על קו הפרדה רצוף, במקום לעשות פרסה בכיכר ואז לפנות ימינה. אזרח ב' שנסע מאחוריו ומצלם את הנסיעה באמצעות מצלמת דרך, התעצבן עליו, עצר אותו עם היד, צעק עליו שהוא מצולם וטען שהוא ידאג שהוא יקבל על זה דו"ח.

1. האם אזרח ב' יכול לגרום לכך שאזרח א' יקבל דו"ח על העבירה שביצע?
2. במידה וכן, במה זה כרוך ומה זה דורש מאזרח ב'? האם הוא צריך להגיש עליו תלונה אישית במשטרה או שמא מספיק שיעביר את החומר לתחנת המשטרה הקרובה והם מנפיקים דו"ח?
3. האם העובדה שחומר הגלם שמצולם במצלמת הדרך אינו מועבר מיידית לתחנת המשטרה(במידה ויועבר) אלא כנראה יעברו ימים עד אז, מהווה מצע לטענה שהסרטון שמצולם עבר עריכה(בגלל הזמן שעבר עד הגשת החומר למשטרה) והוא לא משקף את המציאות כפי שהייתה בפועל?
4. האם כאשר אזרחים רוצים לדווח מיוזמתם על נהגים אחרים שביצעו עבירה, המשטרה מתייחסת באותו אופן לעבירות קלות וחמורות?

הנ"ל קרה למכר קרוב, לא משנה מי מהאזרחים הוא המכר, אך הייתי שמח בלי קשר לדעת מה הדינמיקה החוקית והמשטרתית במצב זה.
05/11/2019 11:11
אשמח לייעוץ עורכי הדין פה, בעניין עבירת תנועה והתנהלות נוראית של שוטר בעניין.

לפני כחודשיים עצר אותי שוטר על מהירות -
המהירות הייתה 111 בכביש שמותר 90 (וכולם נוסעים בו יותר מ90, אבל זה פחות משנה).
הייתי עם עוד נוסע ברכב - קולגה מהעבודה.
זה הפעם הראשונה שאני נעצרת על עבירת תנועה ויש לי רישיון כבר 15 שנה.

בגלל שאמרתי את זה לשוטר - הוא בדק אם ניתן להמיר לי את הדו'ח לאזהרה - חזר אלי ואמר שאי אפשר ושהוא נותן לי 250 שקל בלי נקודות.

בגלל שהוא אמר את זה בבהירות (וגם הקולגה מהעבודה שמע את זה), הצצתי בדו'ח - ראיתי איפשהו את המספר 250 ונסעתי.

יצויין שדיברת עם השוטר ממש יפה ואמרתי לו שהוא בסך הכל עושה את עבודתו, הכל בחיוך ובנימה חיובית, בכל זאת - אני בהריון מתקדם ולא רוצה לבזבז את עצביי במקומות מיותרים.

אממה - השוטר הזה ניצל את נחמדותי (וכנראה את תסמין תופעת הטפשת הריון הכי מוגזמת שהייתה לי מעולם) ובכלל נתן לי דו'ח אחר לחלוטין ממה שנאמר לי!

רק אחרי שבעלי שילם את הדו'ח - הוא פתאום בא אלי ואומר לי - זה לא היה דו'ח על 250. שילמתי 750 שקל!

ואז גילינו שגם קיבלתי 8 נקודות!

אחרי שהוא בכלל אמר לי שהוא מנסה להמיר לי את זה באזהרה ובפירוש ציין את הסכום שהוא נתן לי ואת זה שזה ללא נקודות כי העבר שלי נקי וכי העבירה לא כזאת חמורה!

עכשיו. אני יודעת שיצאתי תמימה, זה כנראה הדבר הכי תמים שעשיתי בחיי - אבל אני ממש רוצה לתבוע את השוטר ולפחות שהנקודות יימחקו - כי זה העונש הכי חמור שאפשר היה לקבל על העבירה הכי מגוחכת בעולם (שוב, כביש שכולם נוסעים בו מהר יותר).

הוא ניצל אישה בהריון. שעוד הייתה נחמדה אליו.

וממש שיקר לי בפנים.

אין לי מושג איך אדם כזה ישן בלילה אחרי כזה מעשה נוכלות.

ואני לצערי פיספסתי את זה.

מה ניתן לעשות?
04/11/2019 11:05
בתאריך ה13.9 עצר אותי שוטר על אי-ציות לתמרור עצור. לדעתי עצרתי, הוא טוען שלא עצרתי. היה איתו עוד אדם ברכב (מתנדב, שכמובן טוען שגם לא עצרתי). איתי הייתה חברה שלי. זאת הפעם הראשונה מאז שקיבלתי רישיון שאני נעצר ומקבל דו"ח (לדעתי יש לי רישיון כבר 12 שנה).

עבירת התנועה הנוספת היחידה שלי הייתה על מהירות שקיבלתי ממצלמה (שעד היום אנחנו לא בטוחים אם זה היה בכלל אני שנהג, אבל זה לא משנה כי עברו כבר למעלה מ9 שנים מאז).

כשהשוטר עצר אותי, לא ממש ידעתי מה אומרים והוא רשם שאמרתי שאני "לא שמתי לב שלא עצרתי". לא ידעתי בכלל שהוא כותב את זה ושאני יכול לערער. לגבי שאר מה שרשום בדו"ח, אני לא סגור כי הכתב יש ממש לא ברור. לא הייתה לשוטר מצלמה ברכב ולצערי גם לי לא. ולכן זה מילה שלי מול מילה שלו בשורה התחתונה זה קנס של 250 ש"ח ו(לפי מה שהבנתי) 4 נקודות לרישיון. האם יש משהו שאפשר לעשות עכשיו? בכדי לערער?
04/11/2019 09:33
אמא שלי קיבלה אתמול קנס על עקיפה בקו רצוף. אחרי שחזרה הבית בדקנו את הווידאו וראינו שלא היה ולא נברא ויותר מי זה המיקום שלו לא אפשר לא בכלל לראות(כי העקיפה היסתיימה קרוב לקו רצוף אבל עדיין לא) . בנוסף השוטר שאל כל מיני שאלחץ לא רלוונטיות ואפילו גובלות בגזענות כמו מה המוצא שלה. מצד אחד היא קיבלה סה"כ 250 ובלי נק'. יעלה יותר להסחב לבתי המשפט. מצד שני זה ממש מעצבן ומבאס. האם יש דרך לבטל קנס בלי ללכת לבתי משפט ולבזבז על זה מלא זמן?
03/11/2019 15:35
צעיר בן 19 מחזיק באופנוע שחור.
ערב אחד דופקים שוטרים בדלת בית הוריו ומבקשים אותו לחקירה, בגין השתתפות באירוע זריקת רימון לבית שאירע כמה רחובות משם.
השוטרים טוענים שאדם חבוש קסדה רכוב באופנוע שחור ביצע את העבירה, מבצעים חיפוש בביתו (ללא ממצאים), ומעכבים אותו לחקירה בתחנה.
אחד השוטרים אף מגדיל ורוכב על האופנוע עד לתחנה וזאת לאחר שהוזהר כי אין ביטוח לכל נהג.
בחקירה טוען הבחור כי יש לו אליבי שמעולם לא נבדק.
למחרת מביאים אותו להארכת מעצר בפני שופט, ללא כל ראיות. השופט מאשר הארכת מעצר ב-4 ימים
ולאחר מכן שוחרר למעצר בית לעוד 4 ימים. לאחר כל זה לא נמצאה שום ראיה, לא נבדק האליבי שהציג, וכמובן שלא נפתח תיק כנגד החשוד.
כשבועיים לאחר מכן קיבל את אופנועו בחזרה, ולאחר כחודש החזירו לו את הטלפון הנייד שהחרימו בעת המעצר , ובו נמצא כי נמחקו מרבית אנשי הקשר.
השוטרים לא הציגו צו בית משפט לחיפוש בביתו, ולא הובילו את האופנוע על גרר כנדרש, כאמור לא זומנו לבירור אף לא אחד מהנוכחים ששהו עימו אותם טען כאליבי.
הצעיר הפסיד כ-10 ימי עבודה, ונגרמה עוגמת נפש לו ולמשפחתו שכן מדובר בבן טובים ללא עבר פלילי.
אשמח לדעת אם יש עילה לתביעת פיצויים.
: עבור אל עמוד