פורום פלילי - מנוהל על ידי עורך דין פלילי ופתוח לציבור הרחב | עמוד 2

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה


הפורום הפלילי לקהל הרחב


נושא
מחבר
תאריך ושעה

17/10/2018 13:17
היי,

יש בקהל עורך דין לעינייני תעבורה?
קיבלתי דוח עם התייצבות לבית המשפט.
הנידון: נסעתי קצת מעל לשנה ללא רישיון רכב, ניידת משטרה תפסה אותי ונתנה לי דוח.

חשוב לי להגיד שזה היה ממש בתמימות , יש לי רכב חדש מהחברה , והייתי בטוחה שאם יש לי מדבקה של עד 2019 על השמשה אז אני לא צריכה לשלם כלום , כלומר קישרתי את הטסט לאגרת רישיון , בנוסף, אני לא כרה בכתובת שלי אלא גרה בעיר אחרת אז ככה שבדיעבד הבנתי שהייתי אמורה לקבל את החידוש רישון לדואר אבל לא הגיע אליי כי אין לי כבר קשר לכתובת הקודמת.

והכי חשוב שאיך שעצרו אותי טסתי לדואר לשלם את הרישיון רכב.

באמת שהכל נעשה בתמימות.

האם יש אפשרות לערער? מה הקנס שצפויה לקבל?
10/10/2018 20:48
אתמול קיבלתי דו"ח ע"ס 1000₪+4 נקודות לאחר ש"נתפסתי" בזמן נהיגה נוגעת בטלפון הנייד. השוטר שעצר אותי טען שנצפתי ע"י שוטר סמוי. כמובן שלא נגעתי בנייד (הייתי עם ביתי התינוקת ברכב ולעולם לא אסכן אותה). ביקשתי צילום של העבירה אך נאמר לי כי השוטר לא צילם אותי אבל עצם זה שהוא ראה אותי זה בדיוק כמו צילום. זה ממש נשמע לי הזוי!!
אני מעוניינת לגשת למשפט ולטעון לחפותי.
האם למישהו קרה מקרה דומה ובמשפט הוא ניצח? או שזו מלחמה אבודה מראש?
09/10/2018 11:43
שלום רב,

אז שוטר נתן לי היום דו''ח שלא בצדק על אי מתן זכות קדימה. הבנתי מהקצין ששוחחתי עימו שגם אם ביהמ''ש יזכה אותי העבירה תישאר ועברי התעבורתי יהיה מוכתם. האם זה נכון? ואם כן, האם יש דרך לבקש שזה ימחק?

אם השוטר כתב מיקום שגוי של העבירה, האם זו עילה לביטול הדו''ח?

בנוסף, השוטר לקח עדות מהנהגת שלטענתו חתכתי, כאשר ניגש אליה שאל אותה ''היא חתכה אותך?" כמובן, שלא יצאתי להקליט כי עדיין לא הבנתי על מה נעצרתי.

תודה
08/10/2018 20:29
המקרה:
ביום חמישי האחרון, נתפסתי נוהג על כביש החוף 154 קמ"ש במקום שמותר 90 קמ"ש, זאת אומרת עברתי את ה-40 קמ"ש מעל המותר.

העונש:
זומנתי לקצין לצורך שימוע, השימוע התרחש ביום ראשון (אתמול), וגם זומנתי למשפט שיתקיים בחודש מרץ.

הרישיון שלי נשלל ל-30 (שלילה מנהלתית) החל מאתמול לאחר השימוע. שאין לי בעיה עם זה, שיהיה.

עבר תעבורתי:
הדפסתי ברשיומט של סופר-פארם וראיתי שיש לי עבירת מהירות אחת משנת 2017 על סך 8 נקודות גם היא על מהירות מופרזת

השאלה:
מהו העונש הצפוי שאני יכול לקבל במשפט על סמך העבירות שציינתי?
אני מבין שיש ספקטרום רחב של עונשים וזה תלוי בשופט,ב ובתובע וכו'..

אבל בטוח שעל סמך מיקרי עבר של אנשים עם נתונים כמו שלי, ניתן להעריך בקירוב מה העונש הצפוי.

תודה לעוזרים
07/10/2018 10:21
אשמח לעזרה לגבי נושא תעבורה ודוח שיקבלתי...

לפני קצת יותר משנה ניידת משטרע עצרה אותי בצד הכביש (בינעירוני) ורשמה לי דו"ח על סך 1200 ש"ח בגין שימוש בנייד, יום למחרת שלחתי בדואר רשום את הספח בקשה להישפט, לפני 3 חודשים קיבלתי בדואר בקשה לתשלום דו"ח בתוספת ריבית על סך 1859 ש"ח בטענה שלא הגעתי למשפט והשופטת קבעה שאני אשם בעבירה,
עוד באותו היום טסתי למתנ"א צפון (בעכו) והשוטר בדק במסוף ואמר לי שמעולם לא נשלח אליי מכתב מבית המשפט, טסתי משם לבית המשפט בעכו וכתבתי ערעור על כך שמעולם לא קיבלתי זימון למשפט, ואני דורש להישפט (כאזרח שומר חוק שמגיע לי להוכיח את חפותו) שבועיים לאחר מכן קיבלתי שוב פעם מכתב אשר חוזר ואומר שנשלחה עבורי בקשה להגיע למשפט ובגלל שלא הגעתי הקנס תקף, לא הסכמתי עם זאת ונסעתי לבית המשפט בחיפה אך לצערי הם יצאו לחופשה ולא נותנים שרות (שעות העבודה 08:00 עד 12:00) והגעתי ב 09:30 ובכל זאת סירבו לקבל אותי בטענה שמקבלים רק מקרים דחופים, היום בבוקר קיבלתי מכתב שהרכב שלי מעוקל עד שאשלם את החוב (חזרתי מחו"ל רק אתמול לכן לא הספקתי לשלוח מכתב לחיפה) אשמח לעזרה מה עושים במצב כזה וכיצד אני יכול לקבל צדק.
02/10/2018 10:49
מחזיק ברשיון נהיגה משנת 2000 ללא עבירות תעבורה כלל.

קיבלתי הערב דוח 750₪ ו8 נקודות בגין נהיגה בכביש בין עירוני ללא הפרדה.
123 קמ״ש (כך הראה הצג) במקום בו מותר לנסוע 80 קמ״ש .

האם נוכח העובדה שבמשך 18 שנים לא היו לי עבירות כלל יש סיכוי לבטל את הנקודות ולהפחית את גובה הקנס?

במידה וכן, האם מדובר בהליך שאני יכול לבצע לבד או שעלי להעזר בעורך דין?

תודה מראש.
02/10/2018 10:49
שלום.

יש לי קרובת משפחה שהפקידה סך של 5000 ש"ח בבית משפט כפקדון / ערבות לכך שאח שלה לא יתקרב למקום מסויים למשך 3 חודשים ( קיבל צו הרחקה מהמשטרה ושוחרר בערבותה).

לאחר 3 חודשים ניגשה לבית משפט וביקשה את כספה בחזרה בטענה כי תקופת ההרחקה הסתיימה וכי אחיה עמד בכל תנאיה.

נאמר לה כי מאחר ולאחיה היום חובות ועיקולים בהוצל"פ הכסף שלה הועבר לתשלום החובות שלו.

האם זה הגיוני? האם ניתן להשתמש בכספי ערבות לחובות הנערב? בפרט שלא חתמה על סעיף כזה.

אודה להתייעצות כיצד עליה לפעול במקרה זה.
02/10/2018 10:32
קיבלתי דו"ח תעבורה על כך שכשאני נהגתי, בן זוגי החזיק את הטלפון וניהלנו שיחה עם מישהו כשהטלפון על רמקול. האם יש עילה לדו"ח? לא הורדתי את עיניי מהכביש ולא נגעתי בטלפון, ואין הבדל בין זה לבין דיבורית. במידה ואין עילה, אשמח להסבר איך עליי להגיש על כך ערעור. המון תודה!!
26/09/2018 18:25
היי, אני כבר מספר שנים נהגת וללא שום עבירת תעבורה אחת!

ברגע של חוסר תשומת לב, וגם כי זה היה לפנות בוקר ולא היו כמעט רכבים בכביש, נסעתי במהירות של 140 קמש בכביש החוף (שמסתבר מותר לנסוע בו 90 קמש)

שוטר עצר אותי וקיבלתי קנס של 1500 שח ו10 נקודות.

הגשתי בקשה דרך האתר להמיר את זה באזהרה אך זה נדחה (מצ"ב).

1. מה עליי לעשות בכדי שכן אוכל להמיר את זה לאזהרה?

2. אמרו לי שאם אבקש להישפט, השופט יכול להגדיל את העונש, האם זה נכון?

תודה רבה!
25/09/2018 09:38
שאלה לעורך הדין פלילי

בני בן ה- 17 ועוד כעשרה מחבריו עוכבו על ידי המשטרה בזמן שישבו על מצוק מכתש רמון ( לא ממש על המצוק. כתוב כמורה כוון כללי).

סיבת הגעת המשטרה- דווח על מסיבת טבע בהשתתפות כ 200 בלינים ( במקום היו 15 בני נוער אפילו בלי מוזיקה).

ברשותם נתפסו כ חצי גרם חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה, כ 40 בקבוקי בירה, בקבוק וודקה ושלט לתשלום כובע...

כאמור הם מעוקבים בתחנת דימונה.

שאלה: איך ניתן לקבל את שם מגיש תלונת השקר ואם ניתן לתבוע אותו בתביעה אזרחית?
בנוסף, האם ניתן לעכב ולחקור מי שלא מלאו לו 18 ללא הורה?
25/09/2018 09:32
שלום רב,

ענייני תעבורה.

רציתי להתיעץ לגבי דו"ח מהירות ממצלמת א'3 . דבר ראשון לא קיבלתי את הדוח המקורי , המשטרה טוענת שלא באתי לאסוף את הדואר למרות שנשלחה אלי הודעה , לא קיבלתי שום הודעה. דבר שני ידוע כי המצלמות לא אמינות ו21 נהגים קיבלו זיכוי מלא מבית משפט מחוזי בעכו . המשטרה מסרבים לקבל את הפניה שלי למשפט כי עברו יותר מ90 יום מאז הדוח המקורי ( מינואר ,הבעיה שלא קיבלתי אותו ) והדוח השני , שכולל כבר את הפיגורים קיבלתי רק בספטמבר. מה אני יכול לעשות על מנת לקבל אפשרות למשפט / ביטול דוח ? תודה.
16/09/2018 15:53
היי, לפני כמה חודשים בן זוגי "דרס" אישה מבוגרת בזמן שנסע על קורקינט חשמלי (על הכביש) - הוא בלם ממש חזק ובקושי נגע בה והיא נפלה על הרצפה. בחור שהיה ליד עשה מזה דרמה והזמין לה אמבולנס. האישה ממש בסדר ולא קרה לה כלום, המשטרה חפרה לו את החיים וחשבנו שזה מאחורינו. שילמנו את עלות האמבולנס ועכשיו הוא קיבל זימון למשפט בינואר ואנחנו ממש המומים. אשמח להתייעץ עם מישהו שיכול לעזור לי להבין מה קורה פה.
13/09/2018 11:11
בוקר טוב,
קיבלתי דוח משטרה על נהיגה בלא זהירות-אחיזת מסמך מעל ההגה בזמן נסיעה.
מדובר בפתק שנפל מתא בדלת הנהג , הרמתי אותו העפתי מבט ומיד שמתי בצד (כך גם רשם השוטר בתגובתי).
הקנס 500₪ ו 6 נק'.
האם יש סיכוי לבטל או להקל בקנס או בנקודות במשפט?
*יש לי עבירת מהירות מלפני שנה וחצי עם 8 נק' ועם הנקודות של הקנס הזה נראה שאצטרך לעבור נהיגה מונעת.
04/09/2018 12:47
זה קורה לכולם מתישהו ואתמול זה קרה לי.
עצרתי למישהי במעבר חצייה עצירה מלאה ובכל זאת שוטר שתצפת החליט לתת לי קנס 500 שקל ו8 נקודות ולא הסכים לוותר למרות שאני נהגת חדשה וללא כל עבירות תנועה או אחרות כי היא לא הספיקה לדרוך על המדרכה (הייתה 20 ס"מ ממנה וחצי שנייה כשהמשכתי ורחוקה ממני כמה מטרים בכביש של שני נתיבים חד סטרי באלעד)...

אני בת 24, נהגת חדשה כבר שנה, יש לי עוד שנה לסיים וזה מבאס כי הבנתי שאם אעבור את הנקודות עלולים לשלוח אותי שוב לתיאוריה ואולי אפילו לטסט (זה נכון?).
האם שווה להישפט על זה (רק אני ללא עורך דין), או שאני עלולה לצאת עם יותר נזק-נקודות וקנס או הוצאות משפט? כי השוטר גם הודה שעצרתי בדו"ח, רק ש"לא אפשרת להולך רגל לסיים חצייה בטוחה", ולפי לשון החוק לא כתוב שסיום חציה היא בדריכה על המדרכה ולא מפורט גם המרחק שעליה להיות ממני, זה לפי שיקול דעתו של השוטר למעשה.

אוכל לצרף גם את תמונת הדו"ח עם הנוסח.

תודה
04/09/2018 08:49
שלום רב. הייעוץ הדחוף שאני צריך הוא בנוגע לצו של קנס (750ש"ח על תיק בשנת 2003 שכעת זה כבר 3
אלף) שישבתי עליו כבר בית סוהר בשנת 2011
כשישבתי על תיק אחר וזה היה בתקופת המאסר
המנהלי, אז נאמר לי שכבר ישבתי את תקופת הקנס- מאסר במקומו). נאמר לי ששופט חתם עליו בכלל בשנת 2016 שגם הייתי בבית סוהר. ורק עכשיו יצאה פקודת מעצר, שלפני יומיים בשבת כבר שילמתי להם
2000 ש"ח על קנס של 2016 שפשוט בגלל שהיה לי ב2011 פיצוי נאשמים (שהיה צריך להתבטל, כי גם עליו בסוף ישבתי בית סוהר) לא יכולתי לשלם שום קנס
אחר- לא הסכימו לתת לי שוברים לתשלום הקנס כשהשתחררתי ב2017. וכרגע גם לא יכולתי לשלם שום קנס כי ב2011 היה לי פיצוי נאשמים שכשבאתי להתחיל את עבודות השירות בגלל טעות של מרכז מטרה שאני שותה בו מתדון- שהיה בתיק ב2011- והם שלחו מכתב התנצלות כי הייתי צריך לעשות "תרגיל" ובאותו היום של קצינת המבחן שהייתי נותן שתן 3 פעמים בשבוע והכל היה בסדר, במרכז מטרה לטענתם השתן היה מלוכלך. עד שהלכתי לשניהם באותו היום, והוכחתי שבמטרה טועים- הם שלחו מכתב התנצלות אבל אף אחד לא קרא אותו כנראה במשפט במחוזי. בנוסף עו"ד מסוים אמר לי שאם היו ממשיכים לקרוא את התיק מ2011 כשערערו
למחוזי- ולא קוראים רק את החלק של מרכז מטרה שכותבים שאינני עומד בתנאים והשתן מלוכלך- הם שלחו אח"כ מכתב התנצלות שצורף לתיק בו נאמר ש"המכונה מקולקלת" והמחוזי לא קראו את כל התיק, כי טענו שנתנו לי צ'אנס ולא ניצלתי אותו והשתמשתי בסמים, מה שכמובן לא נכון- למה הלכתי גם לקצינת מבחן ואצלה הבדיקות שתן היו יוצאות נקיות. בקיצור ישבתי על זה סתם ועדיין מופיע לי פיצוי נאשמים כשרציתי לשלם את החובות לא יכולתי בלי לשלם קודם את 7500 ש"ח הללו- שישבתי במקומם בית סוהר- מה שגם לא היה צריך לקרות.
ואני מבין שאני יכול לתבוע אותם. אבל כרגע אין זה בראש מעייני-כרגע נתנו לי כמה ימים להוכיח שישבתי בשנת 2011 על הקנס שניתן לי בשנת 2003 במאסר המנהלי. בבקשה עזרו לי- זה כרגע כמעט 3 אלף או מאסר. תודה מוריס
30/08/2018 10:24
בוקר טוב,
שאלה מעניינת בדיני תעבורה - סימון מעטפה על הכביש

ישנה תופעה אצלנו באזור שאנשים בונים בכניסה לביתם שער ''כניסה לחניה בחצר'' ומסמנים מול הכניסה אזור אסור לחניה מעטפה עם איקס לבן באמצע.
חלק באמת משתמשים בחניה שבחצר שלהם אך הרוב פשוט מחנים על המעטפה כאילו זו חניה פרטית שלהם ואת השער של החניה לחצר לא פותחים כלל החצר משמשת שימושים אחרים שאינם חניה.
מיותר לציין שיש באזור מצוקת חניה בין היתר בשל הרחבת יחידות דיור בבתים כאשר הרשות לא אוכפת דיני תכנון ובניה..

בשורה התחתונה, מי שמסמן את המעטפה מול ביתו הופך חניה ציבורית על הכביש לחניה פרטית שלו..

1. איך אפשר לבדוק שסימון המעטפה חוקי?
2. מה דין סימון המעטפה מבחינת דיני תעבורה? האם מותר להעמיד או להחנות שם רכב ובאלו תנאים?
3. האם העיריה יכולה פשוט למכור/להשכיר שטח חניה ברחוב לבית הסמוך? אם ארצה לקנות/לשכור שטח חניה דומה האם יש צורך שאעמיד שער סגור מול אותו שטח?

תודה
27/08/2018 08:39
פניה עבור בת משפחה: כחלק ממלחמת גרילה של שכן אלים, בריון וצעיר ממנה בעשרים שנה ויותר, הוגשה נגדה תלונה במשטרה.

התיק נסגר בעילת "חוסר עניין לציבור", עילה שמשאירה רישום משטרתי. היא פנתה בכתב למשטרה ופרטה אחד לאחד את הנתק בין הסעיפים שנכתבו נגד לבין המציאות ועדיין המשטרה מתעקשת לא לשנות את עילת הסגירה ל"אין אשמה פלילית", התעקשות שמשמעותה השארת הרישום המשטרתי על כנו, כך שיופיע לעיני כל שוטר שאצלו היא מגישה תלונה או שמתלוננים אצלו נגדה.
26/08/2018 10:35
כבר במשך כמה שנים מ- 2014 שאני עוזרת לידיד שלי במאבק להוכחת חפותו ולטהר את שמו. כידידים צריך לעזור במיוחד שהבן אדם בודד כאן בארץ...
לא זאת הנקודה. מה שאני באה לטעון זה שבעייני אבסורדי מאוד שמצד אחד אדם שהוגש נגדו תלונה והוגש כתב אישום אך אז לא הוכח אשמתו ומשכך לא ישאר לו אפילו לא רישום משטרתי.
מצד שני אדם שהוגשה נגדו תלונה ולא הוגש כתב אישום כי לא נמצאו ראיות לכך שהוא אשם כן ישאר לו רישום. למה?

עוד יותר אבוסרדי בעייני למה אדם צריך לחכות 10 שנים ורק אז להגיש בקשה למחיקה רישום משטרתי.

למה? אהה? למה?

ואם זה בחור צעיר כמו ידיד שלי. היה לוחם מצטיין בצהל וללא עבר פלילי. שבוודאות גם לא ביצע את המיוחס לו אבל עדיין נענש. עדיין חופש התעסוקה שלו מצטמצם. אז כן קל מאוד להגיד לו אז אל תפנה לחברות שדורשות סיווג יש עוד המון חברות.

נכון יש עוד המון חברות.. אבל כל עוד הוא חפץ להגיש מועמדות לחברות כלשהן והרישום מונע ממנו = פגיעה תעסוקתית.

שלא נדבר על פגיעה בשם הטוב והתחושה האישיות שלו.

מילא אדם שכבר באמצע חייו הרישום לא יפריע לו אבל למה לא מסתכלים מי עומד מאחורי.

והכי מצחיק שהיום בקלות אפשר להרוס חיים של בן אדם. היום משהו יעצבן אותי מחר אני אלך אגיש נגדו תלונה במשטרה על המצאה חסרת שחר וסביר להניח ששם כבר ידאגו לסגור את זה בחוסר ראיות.
26/08/2018 09:55
ש לי משפט על אור אדום. ב11/17 עברתי את הצומת בצהוב (אכן לקראת סוף הרמזור הרמתי עיניים וראיתי שנהיה אדום) וניידת משטרה עצרה אותי כ300 מ׳ אחרי והשוטר טען שעברתי באדום. אין לו צילום עבירה-מדובר במילה שלי מול מילה שלו. מה שכן-באיזור בו נסעתי פרוסות מצלמות של משטרה/צבא ומכמה נסיעות נסיון שעשיתי הבנתי שבגלל שהם נסעו רחוק ממני, אז כשממש עברתי את הצומת,הם לא ראו אותי כי יש פניה שאחריה לא ניתן לאות את הצומת
1.אשמח להבין איך מתנהל משפט במקרה שתיארתי למעלה
2.איך אני מנצחת בבית משפט? אני באה בלי עו״ד
תודה רבה
11/08/2018 19:56
שאלה לעו"ד שמתמחה בדיני תעבורה - פירססתי על קו לבן רצוף במחשבה שהוא לא רצוף (הפס המקווקו התחיל כמה מטרים אח"כ) השוטר שעצר אותי לא האמין שהעברה נעשתה בתום לב ונתן לי קנס ו6 נקודות, למרות שאין לי עבר כלשהו של עברות תנועה ונהוג לתת אזהרה.

הערעור נדחה וזומנתי למשפט. הרצון שלי הוא לבטל את הנקודות, האם הסיכוי הגבוה יותר הוא שהשופט אכן ימיר את הדוח לאזהרה / יבטל את הנקודות, או שאצטרך לשלם יותר על הוצאות משפט?
: עבור אל עמוד