פורום פלילי - מנוהל על ידי עורך דין פלילי ופתוח לציבור הרחב | עמוד 2

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה


הפורום הפלילי לקהל הרחב


נושא
מחבר
תאריך ושעה

24/12/2020 12:57
היי קיבלתי דוח קורונה על הימצאות במרחק מעל ק"מ מהבית בלי צורך חיוני, הגשתי ערעור על בסיס הטענה שאני לא מתגורר בכתובת שרשומה לי במשרד הפנים אלא מתגורר אצל חבר שהכתובת שלו נמצאת פחות מק"מ מהמקום שבו קיבלתי את הדוח. הערעור נדחה אבל רשמו לי במכתב שאם אני משיג תצהיר מהבנאדם ישקלו מחדש את הבקשה. השאלה שלי היא כזאת, האם זה אפשרי להגיש ערעור בשנית או שאני חייב לבקש להישפט? ובמידה והתאריך האחרון לתשלום הוא ה16/01 ואני לא רוצה לקבל כפל קנס מה הייתם מציעים לי לעשות?
23/12/2020 13:05
הזהות של חברתי נגנבה לפני כ 4 שנים. היא עלתה על זה לאחר בירור עם מס הכנסה וביטוח לאומי. הגישה מעל 4 תלונות במשטרה וכולן נסגרו ללא שום חקירה כלל. פשוט סגרו את התיק בלי כלום.
היא אפילו הביאה הוכחות למקום העבודה של גנב הזהות אך ללא הועיל.
מצב מרתיח לכל הדעות, במשטרה מסרבים לנקוף אצבע. התשובה שהיא מקבלת :" זו תופעה ידועה, אין מה לעשות."
האם עורך דין יכול לעזור במקרה כזה?
במידה וכן, באיזה תחום יתמחה עו"ד כזה?
תודה מראש.
17/12/2020 19:05
רשיון הנהיגה שלי פג ב 24.11 ובמקרה הבחנתי בזה אתמול . ( לא קיבלתי בדואר אגרת חידוש רשיון )
בבואי לשלם את אגרת חידוש הרשיון באתר משרד התחבורה,קפצה חלונית ועדכנה שישנה בעיה עם חידוש הרשיון ועליי ליצור קשר עם משרד התחבורה.
היום שוחחתי עימם ומסרו שהרשיון שלי חסום ואינם יודעים לומר מאיזו סיבה.
מבדיקה ברשת, רשיון יכול להחסם עקב חובות,קנסות והוצאה לפועל ,ולשמחתי אין לי אף אחת מהבעיות הללו .
נקבע לי תור לשיחה טלפונית עם משרד הרישוי לעוד שבוע ימים (!!)
ובינתיים מה?
אי אפשר לגשת אליהם פיסית בגלל הקורונה , השארתי פניה באתר שלהם, אך הם מחויבים לענות רק תוך 14 יום ..ואף אחד לא יודע לתת לי מענה מדוע נחסם או לחדש בינתיים את הרשיון .
אני כרגע נוסעת לעבודה כי אין לי ברירה..
מה החוק אומר במקרה כזה?
17/12/2020 13:00
לפני יומיים קיבלתי מייל מחברת השכרת רכב שם רשום שיש לי דו"ח על מהירות שקיבלתי ממצלמה בירושלים. הדו"ח על סך 3000 ש"ח.
הדו"ח ניתן ב21/9 כלומר לפני כמעט 3 חודשים.
לא קיבלתי שום דו"ח בדואר (בנתינים). חברת הרכב אמרה לי שלקח להם זמן מכיוון שנוטריון חותם על זה. ברגע שראיתי את המייל מילאתי טופס שלא קיבלתי דו"ח באתר של משטרת ישראל..
השאלה שלי היא האם יכולים לומר ששלחו לי ולהכפיל את הקנס?
ועוד שאלה - האם זה נכון שלאחר 4 חודשים שלא קיבלתי הדו"ח מבוטל?
מה כדאי לעשות ?
תודה רבה
17/12/2020 12:14
נהגת בעלת ותק של 19 שנה
קיבלה שלילת רישיון לתקופה של 3 חודשים
בגין 4 עבירות מהירות (משנת 2016, 2017, 2020) - 8 נקודות לכל עבירה ועבירה עדכנית בגין רישיון רכב שפקע יותר מ- 4 חודשים ועד שנה (ביום קבלת הדו"ח רישיון הרכב פקע במשך 4 חודשים ו- 3 ימים. במועד זה רישיון הרכב שולם אך לא בוצע הטסט. טסט בוצע יום למחרת).
בבעלות הנהגת 2 רכבים. אחד מהם אינו בשימוש.
האם יש מה לעשות בכדי לבטל את שלילת הרישיון?
הנהגת עובדת מחוץ לעיר והרכב משמש לצורך כך.
אשמח לעצתכם
תודה.
16/12/2020 18:15
שלום לכולם,
עצרה את בעלי שוטרת, כאשר בדקה את רישיון הנהיגה גילתה שפג תוקפו ב2016. כמובן שבעלי לא ידע שהוא נוסע עם רשיון לא בתוקף.
השאלה שלי היא האם אפשר לדרוש מחברת הביטוח החזר כספי על 4 השנים שבעלי שילם להם כאשר רשיונו לא היה בתוקף?
תודה רבה
25/11/2020 16:27
אשמח לקבל יעוץ מנסיון של נהגים שעברו משהו דומה, וכמובן מבעלי מקצוע שיכולים לתת אינדיקציה למצב שלי ומה הכי נכון לי לעשות..
חזרתי לפני כמה זמן מפגישה עם עו"ד מטעם חברת הביטוח שלי שמייצג אותי בתביעה.
הסיפור הוא כזה, לפני שנה עשיתי תאונה, פניתי לרחוב שממש בכניסה אליו היה מעבר חצייה שכמעט ולא רואים אותו, אבל אני אהיה כנה ואגיד שזכרתי שיש שם מעבר חצייה, בתימצות אספר שמישהי עברה במעבר חציה בלי להסתכל, ממש התפרצה! (וגם העידה כך) פגעתי בה ועשו לה סיכות בראש, ממקור ראשון הכל בסדר איתה היום ברוך השם לא עברה טראומה או משהו כזה. מפה לשם אני נהגת מאוד זהירה, אני נוהגת כבר 13 שנה ויש לי בתיק רק 3 עברות ממש קלות (אי אחיזת ההגה בשתי ידיים, עקיפה מימין ונהיגה שלא בימין הקיצוני של הכביש, האחרונה הייתה לפני שנה והקודמות היו ב2017), זו הסיבה שבשימוע המשטרתי באותו היום החליטו שלא לשלול לי את הרישיון ל60 יום, אמרו לי תירגעי ושחררו אותי. העו"ד מהביטוח אמר לי שהמינימום שאני אקבל זה 3 חודשי שלילה, 3 שנים על תנאי ומינימום 5000 שקל קנס, השאלה היא האם כדאי לי לקחת עו"ד פרטי לתעבורה או להסתפק בעו"ד של החברת ביטוח? אני מתלבטת כי לא יודעת עד כמה מעניין אותו הרשיון שלי, אחרי הכל הוא בא לייצג את החברה..
אני די שבורה מזה ומקווה לצאת עם עונש קל, לאבד את הרשיון עכשיו זה ממש סיוט בשבילי.
תודה רבה.
25/11/2020 14:33
שלום לכולם שאלה בדיני תעבורה,
דוח מצלמת מהירות א-3 שנתקבל על בדיוק 26 קמש מעל המותר בדרך בין עירונית, כאשר העבר התעבורתי נקי, האם ישנו סיכוי בפניות נהגים לבקש המרה לאזהרה/ לטעון שהמהירות היתה מעט פחות ( נגיד 20 קמש מעל המותר) ואז לקבל קנס מופחת של 250 שח ללא נקודות?
או שהמדיניות שלהם לשלול בקשות מעין אלה ואז יש לי ברירת משפט( ידוע לי שפניות נהגים הינו שלב טרום משפט, אך מנסה להבין את הסיכוי לאור העובדה כי בעבר מצלמות א-3 היו שנויות במחלוקת ואינני יודע מה הסטטוס כלפיהם עדכני להיום)
תודה מראש לעונים
25/11/2020 08:56
הי לכולם. קיבלתי דוח מצלמה על מהירות (128 קמ" כשבכביש מותר 100 קמש - לפי הדוח) בשעה 1230 בערב על כביש ריק. מכיוון שאני לא נהג חובב מהירות זה נראה לי תמוה ומוגזם. וממש לא בא לי לשלם 750 ש"ח על עבירה שולית כל כך שאפילו לא ברור לי אם אכן בוצעה. ולכן.. לאור כך... שכפי שידוע לי מהירות הנסיעה המותרת בכביש מהיר( כביש 5) היא 110 ואחוז הסטיה של המצלמה האוטומטית הוא 10 אחוז וקנסות ניתנות רק למי שעבר ב10 אחוז את המותר- האם כדאי לי לבקש להישפט או לשלם, להתעצבן ולשכוח.. תודה לעונים הידענים.
23/11/2020 08:05
נהג בכביש 90 בנתיב הנגדי נסעה משטרה אחרי כמה דקות סימנה לו מאחור לעצור
השוטר טען שבדק בדבורה והמהירות 39 מעל המותר וטען שנשאר בקשר עין עד עצירת הרכב
הנהג לא חושב שנסע במהירות ולא יתכן שהשוטר היה בקשר עין עם הרכב כי הוא נסע ב 100 קמ"ש בכיוון הנגדי והרכב של הנהג נסע על 130 בכיוון הנגדי.
האם יש דרך לבטל דוח מהירות כזה או לערער על אמינותו?
23/11/2020 07:43
לפי סעיף 378 חוק העונשין.
ואני אצטט.
סימן ח': תקיפה
תקיפה – מהי [א/248]
378. המכה אדם, נוגע בו, דוחפו או מפעיל על גופו כוח בדרך אחרת, במישרין או בעקיפין, בלא הסכמתו או בהסכמתו שהושגה בתרמית - הרי זו תקיפה; ולענין זה, הפעלת כוח - לרבות הפעלת חום, אור, חשמל, גאז, ריח או כל דבר או חומר אחר, אם הפעילו אותם במידה שיש בה כדי לגרום נזק או אי נוחות.
השאלות שלי.
האם שכנים יכולים להגיש תלונה פלילית כנגד הפעלת המנגל?
ושאלה שניה.
מה ההגדרה של אי נוחות?
האם מעט עשן, או שהריח עושה אותם רעבים.
ומה לגבי עישון סיגריות או ריח של שניצלים מטוגנים וכו'.
22/11/2020 07:51
היי,
בזמן הסגר הייתה הפגנה ברחוב שאני גרה בו. יצאתי החוצה עם חבר שלי כדי לעשות סיבוב, ובדרך חזרה עברנו ליד ההפגנה וראינו שהמשטרה סגרה את המפגינים בצומת בטענה שזאת התקהלות לא חוקית. השוטרים לא נתנו לאנשים לעבור, אבל אמרתי לאחד השוטרים שאנחנו גרים במרחק כמה בתים מפה והוא נתן לנו לעקוף את ההפגנה במקום ללכת בדרך יותר ארוכה. כמה מטרים מהשוטר הראשון שוטר שני עצר אותנו בטענה שהיינו בהפגנה ועכשיו אנחנו עוזבים, אז הוא נותן לנו דוח (שזאת גם חוצפה, אבל עזבו...). הוא לא היה מוכן שנביא את השוטר הראשון ולא היה מוכן להקשיב לשום דבר שיש לנו להגיד. קיצר המשטרה הפילה אותנו בפח.
היום הדוח הגיע בדואר, ואני מניחה שיהיה אפשר לבטל אותו, אבל האם יש משהו אחר שאנחנו יכולים לעשות נגד המשטרה?

קיבלנו דוח למרות שלא הפרנו אף תקנה שקשורה לקורונה, לא היינו בהפגנה וביקשנו רשות מהמשטרה לעבור שם. באותו יום המשטרה התייחסה אלינו בצורה מאוד משפילה, ותיאור האירועים שכתוב בדוח הוא פשוט שקר. זה פשוט לא קרה.

האם אין לנו שום דבר שאנחנו יכולים לעשות נגד זה שהמשטרה משקרת ככה? אולי לתבוע אותם על הטרדה?
18/11/2020 11:59
שלום

קבלתי דוח תעבורה בסך של 750 שח ו8 נק' על מהירות ממצלמת תנועה. הדוח המקורי לא נשלח אליי בזמן אלא רק אחרי חצי שנה הגיע מכתב שכולל כבר הצמדות ופיגורים תוספת של 375 שח.

לאחר התכתבות עם הדואר , לטענתם הסיבה לאי קבלת הדואר "לא נדרש" והם לא מוכנים לשנות את הסיבה. למרות שבפועל לא קבלתי שום הודעה על כך.
בנוסף לא אני נהגתי ברכב אלא בעלי.

1. האם דוח מהירות מצלמת תנועה קביל או שאפשר לערער עליו? ( מחיפוש בגוגל קראתי שהמצלמות לא אמינות והיו מקרים שבטלו דוחות כאלו).

2. האם אני יכולה להשפט או שעבר כבר הזמן?

3. האם יש מה לעשות עם התשובה ההזויה של הדואר?

4. האם ניתן לשנות את פרטי הנהג ??
לטענת הדואר הדוח המקורי נשלח בסוף פברואר בדואר רשום.. ומכתב על הדוח + ריביות הגיע באוגוסט.

תודה מראש
18/11/2020 11:55
שוטר נתן לי דו"ח מופרך (שאפשר להפריך בשתי דקות). אני קפאתי בסיטואציה ולא התאמצתי איתו. הוא נתן לי דו"ח על נהיגה ברכב לא תקין ואולטימטום של קצת יותר מיממה להעביר טסט.
אני לא מבינה בזה ואני מרגישה חסרת אונים ומתוסכלת. מה אפשר לעשות? בטווח הקצר ובטווח הארוך? איך אפשר לבטל את ההורדה מהכביש (הרכב בכל מקרה צריך לעבור טסט עד סוף החודש)? איך הכי טוב לערער על הדו"ח? האם אפשר לתבוע שוטר על הטרדה ועוגמת נפש? תודה רבה
11/11/2020 14:23
קיבלתי דוח על מהירות משוטר עם אקדם מהירות בתוך העיר אילת. אני יודעת שעברתי את המהירות המותרת אך נראה לי לא הגיוני שב25 קמש- כפי שנרשם בדוח (נסעתי בעלייה תלולה ואני נוהגת ברכב ישן יחסית שמתקשה לסחוב בעליות)
ביקשתי להישפט, המשפט נקבע לסוף יוני באילת
אני לא רוצה לנסוע לאילת
יש לי שלוש שאלות:
האם עו״ד יכול לייצג אותי במשפט באילת מבלי שאצטרך להגיע לשם פיזית??
מה אמורה להיות העלות לעו״ד (פחות או יותר)?
מה הסיכוי שיוותרו לי על ה8 נקודות במשפט?
10/11/2020 09:16
שלום,
בסוכות, בתקופת הסגר ההדוק, נסעתי ב-3 בלילה עם חבר לקברו של אחד מיקירינו. עצרו אותנו במחסום משטרתי, השוטרת ביקשה מאיתנו את הפרטים, תהתה לפשר הנסיעה והביעה תמיהה על ההסבר. מסרתי את הרישיון שלי, היא הזינה את מספר הרכב למסוף, ואחרי שבדקה הכל הורתה לנו להמשיך בנסיעה.
נכנסתי היום למערכת ההזדהות הממשלתית והתברר לי שיש דו"ח משטרה על שמי מאותו תאריך - אף שלא נשלח אלי כזה. בבדיקה באתר המרכז לגביית קנסות מופיעים פרטי דו"ח של 500 ש"ח על תעודת הזהות שלי, ללא מספר רכב או מספר רישיון, ועילת הדו"ח היא, למרבה ההפתעה, "סירב למסור רשיונו לשוטר". כמובן, לא היה ולא נברא, ואף הייתי בטוח שלא ניתן דו"ח, שכאמור טרם הגיע אלי.

א. האם יש דרך לבטל את הדו"ח קורונה הזה?

ב. אם יש דרך, האם כדאי לפתוח בהליך עבור זה?

ג. האם 500 ש"ח זה הסכום הניתן בד"כ בגין עבירה זו?
09/11/2020 20:17
שלום רב, אדם א' בעל רישיון 250 סמק לקטנוע איפשר לאדם ב' (בעל רישיון רכב פרטי אך ללא רישיון לדו-גלגלי) לנסוע על הקטנוע שלו. אותו אדם ב' נתפס על ידי מצלמה עובר באור אדום. כעת אדם א' מבקש מאדם ב' לקחת אחריות ולהצהיר שהוא נסע על הקטנוע. האם ניתן יהיה לרשום את הנקודות על אדם ב'? האם מעבר לרישום הנקודות תהיה משמעות נוספת \ נגררת כלשהי? למשל, נהיגה ללא רישיון מתאים או כל דבר אחר...
08/11/2020 08:47
אבא שלי רצה להיכנס לחניון, עצר את הרכב, אותות שמאלה ומשראה שאין רכבים, החל בכניסה איטית לנתיב הנגדי ולחניון (מאחוריו עמדו 3 מכוניות).
באותו רגע, הופיע נהג אופנוע (אופנוע של "איחוד הצלה") שניסה לעקוף את המכוניות במהירות, התנגש ברכב וגרם נזק משמעותי לרכב.
באותו הערב, נהג האופנוע טען שהוא ניסה לבצע עקיפה ואבא שלי נתקע בו (לא כל כך הגיוני בהינתן שאבא שלי עצר את הרכב, הפעיל איתות ונסע באיטיות) ולכן הוא אשם. אבא שלי טוען שנהג האופנוע יצא לעקיפה של כמה מכוניות במהירות, מבלי להסתכל ולכן, לא ראה אותו כשהחל את הפנייה ונתקע בו (הרכב ספג נזק וב"ה אבא שלי ונהג האופנוע בסדר).
למחרת האירוע, אותו נהג כבר הציג גרסה שונה לגמרי. הוא טען שהוא היה בתפקיד (נסע לטפל בחולה) וזו הסיבה שהוא נסע במהירות, עקף בצורה מסוכנת ולכן, אבא שלי אשם. מיותר לציין שלטענת אבא שלי אותו נהג כלל לא הפעיל אורות חירום, לא הפעיל צ'קלקה וככה"נ העלה את הטיעון הנ"ל לאחר התייעצות עם חברת הביטוח (יש לנו סרטון מאותו ערב שבו הוא מציין שהוא יצא לעקיפה מבלי להזכיר את עניין התפקיד שלו).
השאלה:
כרגע, על אף שיש לו ביטוח צד ג', חברת הביטוח שלו לא מוכנה לשלם כיוון שלטענתה הוא היה בתפקיד ומבחינתם, נלך למשפט.
מהם הסיכויים במקרה הנ"ל? האם אני מפספס משהו בהבנת המקרה?
על פניו, מדובר בגרסה שנתפרה בכדי למנוע מהביטוח לשלם את הנזק הרב שנגרם לרכב שלנו (האופנוע והנהג ללא נזק).
תודה רבה לעוזרים!
08/11/2020 08:35
לפני 3 חודשים אני ואחותי רבנו. היה משפט נגד כל אחת מאיתנו, שחרור בערבות ו5 ימי מעצר בית כל אחת.
עכשיו רשמתי את השם שלי בגוגל, ופרטי המשפט (כולל פרטים אישיים שלי) מופיעים באחד האתרים שמפרסם פסקי דין!!!
מתחת כתוב: הועתק מהשרת הממשלתי ב-20 בספטמבר 2020. ישויות וקשרים חושבו בפעם האחרונה ב-1 בנובמבר 2020.
מה זה?! זה חוקי?! לא מקובל עליי שכל מי שירשום את השם שלי בגוגל יוכל לדעת בקלות שפעם נשפטתי, עם פרטים של המשפט והכל.
לפני המשפט לא היה לי ולעו"ד שלי מהסנגוריה לדבר על המשפט (דיברנו על מקרה אלימות ביני לבין אחותי). הוא לא שאל אותי אם אני רוצה שהמשפט הזה יהיה תחת צו איסור פרסום, וגם לא טרח להפוך אותו כזה מיוזמתו.
אחרי שחזרתי ממעצר, שאלתי אותו אם המשפט הוקלט או צולם (כי רציתי לשמוע או לראות). הוא אמר שמשפטים פליליים לא מתועדים. חשבתי שזה גם אומר שפרטי המשפט לא יתפרסמו באינטרנט.
1)האם העו"ד יכל לשאול אותי לפני המשפט אם אני רוצה שהוא יהיה תחת צו איסור פרסום? או לפחות להפוך אותו לכזה מיוזמתו?
2)האם זה חוקי שהאתר הזה, אחד האתרים שמפרסם פסקי דין, מפרסם את פרטי המשפט שלי (שאר האתרים של פסקי דין לא פרסמו)?
3)האם יש לי זכות לדרוש מהם להוריד את הפרסום הזה? אם לא יסכימו, האם יש איזשהו הליך משפטי שאני יכולה לנקוט נגד האתר הזה כדי כן לחייב אותו להוריד?
04/11/2020 11:14
קיבלתי בדואר דוח שנסעתי ברמזור אדום בצפון בדרך חזרה לתל אביב. זה קנס של 1500 שח ו10 נקודות.
אני לא זוכר בכלל שנסעתי באדום וגם יודע שלא הייתי עושה את זה במיוחד באיזור שאני לא מכיר בצומת שיש עוד מכוניות, אלם כן היה אור צהוב בדיוק שהגעתי לחצייה והמשכתי לנסוע כי מסוכן גם לעצור פתאומי בכביש מהיר.
הייתי ברכב עם עוד חברים ואף אחד מאיתנו לא זוכר דבר כזה ואני אפילו לא בטוח שאני נהגתי באותו זמן.
בכל מקרה אני שנוהג כבר 20 שנה בלי שום נקודות או עבירות בכלל ואני נוהג זהיר. אני רוצה לדעת אם יש משהו לעשות במקרה, אם שווה אולי ללכת למשפט תעבורה במקרה כזה?? תודה רבה על כל עזרה או הצעה!
: עבור אל עמוד