x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

פניה לקבלת ייעוץ משפטי בענייני פלילים 072-336-0520 072-336-0520
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
נהגת בזמן פסילת רישיון ונתפסת?... פסילה מנהלית והדרך להחזיר את הרישיון שלך... הרישיון שלך נשלל? יש בהחלט מה לעשות!... חשוב לדעת על שלילת רישיון נהיגה... נתפסת נוהג ללא רישיון נהיגה?... הרשעה באונס לאחר היכרות באינטרנט... רוצה לדחות את ביצוע עונש המאסר שהוטל עליך?... לפעמים בהחלט כדאי ללכת על הסדר טיעון!... הדרך שלך להסדר טיעון מקל בעבירות תעבורה... החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פוגעת בך?... הדרך לשנות את סעיפי האישום ולהקל עמך... סעיף האישום הנפוץ בתעבורה: נהיגה בקלות ראש... להתמודד עם אישום של סחר בסמים...... החזקת סמים לשימוש עצמי לפי סעיף 7(ג) לפקודת ה... נהגת תחת השפעת סמים?... נהגת במהירות מופרזת? אנחנו יכולים לעזור!... רוצה להגיש ערעור על החלטת בית המשפט כנגדך?... הדרך לערער על פסק דין / גזר הדין שניתן נגדך!... הואשמת בנהיגה בשכרות? כך מתמודדים...... אפשר למנוע את שלילת רישיון הנהיגה שלך!... תוצאות בדיקת הינשוף אינן סוף דבר!... כשחייבים עורך דין שהוא מומחה לתעבורה...... מתי ניתן לסגור תיק פלילי וכיצד עושים את זה?... חוק דרומי - המדריך המלא... מתי יומר עונש מאסר בעבודות שירות?... למה חוקרי משטרה לא אוהבים עורכי דין?... ענישה בעקבות גניבת מכשירי טלפון סלולרי... עיכוב שלא כדין הוביל לפיצוי כספי... ענישה חמורה על פגיעה בביטחון המדינה... סעיפים 4,5 ו-6 לחוק העונשין... האם בית המשפט אישר משפט חוזר לעבריין מין?... זוכה מעבירות לאור אפליה אסורה... החיפוש לא היה חוקי והחשוד זוכה... הואשם במכירת אלכוהול לקטינים וזוכה!... הגנת הכורח וזיכוי בפלילים... כתב אישום על ניהול עסק ללא רישיון... אלימות כנגד קשישים... הרשעה בהתעללות בבעל חיים... פסיקת בגץ לגבי חוק המסתננים... מיכל אלוני הורשעה ברצח ילדיה... אזרחי ישראל בשורות ארגון דאעש... מקרה הרצח של אביטל רוקח ז''ל... פרשת אשכנזי – האם יואשם בהפרת אמונים?... הרב מוטי אלון הורשע בביצוע מעשה מגונה בכוח... כתב אישום נגד משה פרץ שהעלים הכנסות... כתב אישום נגד מדליפי שאלון בחינת בגרות במתמטי... הרשעות ועונשים בפרשת פלד גבעוני ... ממציא מדבקת הפלא נדון ל 87 חודשי מאסר בפועל ... אלי רייפמן ירצה 4 שנות מאסר בפועל וישלם פיצוי... המלצות האוצר למאבק בהון השחור והעמקת הגבייה...
ענן תגיות

הרשעה בהתעללות בבעל חיים

תאריך: 05/10/2014 16:37   מחבר: פלילים באתר Felony

במקרה ייחודי שנידון השבוע בבית משפט השלום בעכו במסגרת ת"פ 13464-04-13 מדינת ישראל נ' נאסר. הואשם אדם בהתעללות בכלב, בגרירתו ברכב, והשארתו במצב קשה.

כתב האישום המתוקן שהוגש לבית המשפט, מתאר סיטואציה מחרידה לפיה ביום 6/4/13, בשעות הבוקר, בין כפר הורדים לכפר סמיע, התעלל הנאשם בבעל חיים שהינו כלב, עינה אותו והתאכזר אליו באופן שקשר חבל לרגלו של אותו כלב עזוב, אותו מצא מתחת לחלון ביתו בכפר סמיע, חיבר את החבל לרכבו וגרר את הכלב למזבלה אשר בפעתי כפר סמיע, מרחק של מאות מטרים ממקום הימצאו של הכלב, ליד חלון ביתו של הנאשם".

בעל החיים נלקח לאחר מכן ע"י וטרינר אשר המית אותו בהמתת חסד עקב מצבו הבריאותי הקשה.

מהם הוראות החוק?

הנאשם הואשם בכתב אישום מתוקן, והודה בעבירה לפי סעיף 2 לחוק צער בעלי חיים, (הגנה על בעלי חיים), התשנ"ד- 1994 הקובע כי "לא יענה אדם בעל חיים, לא יתאכזר אליו ולא יתעלל בו בדרך כלשהי". העונש על העבירה הזו הוא עד שלוש שנות מאסר או קנס.

>>> הפורום לענייני פלילים <<<

הודאתו של הנאשם בעבירה נעשתה במסגרת הסדר טיעון, במסגרתו הוא הודה, ונשלח לקצין מבחן על מנת לבחון את האפשרות שהנאשם יבצע עונש טיפולי כמו עבודות לתועלת הציבור.

נסיבות חייו של הנאשם

מתסקיר שירות המבחן (הניתן לבית המשפט על מנת שזה ייבחן את נסיבות חייו האישיות של נאשם בהליך פלילי) שהוגש לבית המשפט התברר כי לנאשם אין כל עבר פלילי. כמו כן, חוות הדעת בעניינו קבעה כי שליחת הנאשם למאסר תחמיר את מצבו. בנוסף, התברר כי הנאשם הוא מפרנס יחיד במשפחתו. הנאשם הביע חרטה עמוקה על מעשיו, וציין כי "טעה בשיקול הדעת".

לקריאה נוספת: על משמעותה החוקית של עבירה פלילית

הטיעונים לעונש

במסגרת הסדר הטיעון, ולאחר שהוצג לבית המשפט תסקיר מטעם שירות המבחן, טענו הצדדים לעונש בעניינו של הנאשם.

המדינה, ביקשה להטיל על הנאשם מאסר מאחורי סורג ובריח. מנגד, סנגורו של הנאשם ביקש להטיל על הנאשם עונש שיקומי.

הכרעת בית המשפט

בית המשפט ביקר בחריפות את התנהגות הנאשם ובכלל זה התעללות מבעלי חיים- "אכן עבירה של התעללות בבעל חיים הינה עבירה חמורה ועל כל חברה אנושית ותרבותית לתת את הדעת ולהתייחס לאותה תופעה בחומרה יתרה.

אין לעבור לסדר היום על מעשי התעללות קשים, כאשר כמעט ללא כל סיבה מתעלל אדם בבעל חיים, לעיתים לשם "הנאתו" של אותו אדם ולעיתים מסיבות לא מובנות, אולי אף מטעמי סדיזם לשמם. במקרים הקשים של התעללות כנ"ל יש מקום להחמיר עם הנאשם וגם לשלוח אותו לריצוי מאסר מאחורי סורג ובריח".

קיראו בהרחבה: היזק לבעל חיים לפי סעיף 451 לחוק העונשין

לצורך גזירת דינו של הנאשם קבע בית המשפט כי המקרה בו עסקינן הוא אינו מקרה התעללות חמור. בית המשפט קיבל את גרסת הנאשם לפיה הוא ביקש להרחיק את הכלב משום שהאירוע התרחש ביום שבת - "מדובר באדם שמצא כלב פצוע ועזוב, כנראה גם חולה מאוד, והחליט לגרור אותו באמצעות רכבו.

בנדון מקובלת עלי גירסתו של הנאשם  בדבר מחלתו או אף גסיסתו של אותו כלב, הואיל וכל אדם במקרה כזה היה מוצא לנכון לגרש אותו כלב מקרבת ביתו".

באשר להתנהגות הנאשם, נקבע ע"י בית המשפט כי הוא טעה בשיקול הדעת במקרה זה. זאת אף בשים לב לעובדה כי הכלב גסס כבר לפני האירוע, ואף לא קדם כל תכנון מוקדם מטעם הנאשם.

השופט אף שקל לטובתו של הנאשם את העבודה שלאחר האירוע, הנאשם ומשפחתו הפכו "למטרה לבוז אולי גם במקצת להתנכלות מצד  אנשים לא ידועים". 

גזר הדין

בית המשפט קבע כי הנאשם יבצע 200 שעות עבודות לתועלת הציבור, ישלם קנס בסך 3000 ₪, ואף הטיל עליו מאסר על תנאי לשישה חודשים למשך שלוש שנים.

התעללות בבעלי חיים:
התעללות בבעל חיים היא עבירה בזויה, מעבר לעובדה שזוהי עבירה מכוערת, הרי שהפגם המוסרי העיקרי שבה היא העובדה כי היא מתבצעת נגד חסר ישע שאין ביכולתו להתגונן.

בתי משפט בשנים האחרונות נוטים לא אחת להטיל עונשים חמורים על עבריינים המבצעים עבירות דומות. מנגד, יש לשים לב כי החוק בישראל עדיין מאפשר התעללות "חוקית" בבעלי חיים, וגם בית המשפט התייחס לכך בסיום גזר הדין – "לא אוכל לסיים את גזר הדין הזה מבלי להעיר כי רשויות המדינה, גם הוראות החוק הקיימות שחוקקו על ידי הכנסת, אשר עדיין בתוקף, כן מאפשרות לפעמים פגיעה בבעלי חיים ואף קיפוד חייהם. תלו לדוגמא את חוק הצייד, המאפשר הריגת גם עופות וגם בעלי חיים באמצעות ירי או באמצעים אחרים, כאשר בנדון אין להפלות בין ארנבת לבין כלב, אין להפלות בין חוגלה לבין צבי וכו'".

נכן יהיה שהכנסת תבחן את דרכיה בנושא.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי מעו"ד פלילי

 

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור