x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

פניה לקבלת ייעוץ משפטי בענייני פלילים 072-336-0520 072-336-0520
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
נהגת בזמן פסילת רישיון ונתפסת?... פסילה מנהלית והדרך להחזיר את הרישיון שלך... הרישיון שלך נשלל? יש בהחלט מה לעשות!... חשוב לדעת על שלילת רישיון נהיגה... נתפסת נוהג ללא רישיון נהיגה?... הרשעה באונס לאחר היכרות באינטרנט... רוצה לדחות את ביצוע עונש המאסר שהוטל עליך?... לפעמים בהחלט כדאי ללכת על הסדר טיעון!... הדרך שלך להסדר טיעון מקל בעבירות תעבורה... החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פוגעת בך?... הדרך לשנות את סעיפי האישום ולהקל עמך... סעיף האישום הנפוץ בתעבורה: נהיגה בקלות ראש... להתמודד עם אישום של סחר בסמים...... החזקת סמים לשימוש עצמי לפי סעיף 7(ג) לפקודת ה... נהגת תחת השפעת סמים?... נהגת במהירות מופרזת? אנחנו יכולים לעזור!... רוצה להגיש ערעור על החלטת בית המשפט כנגדך?... הדרך לערער על פסק דין / גזר הדין שניתן נגדך!... הואשמת בנהיגה בשכרות? כך מתמודדים...... אפשר למנוע את שלילת רישיון הנהיגה שלך!... תוצאות בדיקת הינשוף אינן סוף דבר!... כשחייבים עורך דין שהוא מומחה לתעבורה...... מתי ניתן לסגור תיק פלילי וכיצד עושים את זה?... חוק דרומי - המדריך המלא... מתי יומר עונש מאסר בעבודות שירות?... למה חוקרי משטרה לא אוהבים עורכי דין?... ענישה בעקבות גניבת מכשירי טלפון סלולרי... עיכוב שלא כדין הוביל לפיצוי כספי... ענישה חמורה על פגיעה בביטחון המדינה... סעיפים 4,5 ו-6 לחוק העונשין... האם בית המשפט אישר משפט חוזר לעבריין מין?... זוכה מעבירות לאור אפליה אסורה... החיפוש לא היה חוקי והחשוד זוכה... הואשם במכירת אלכוהול לקטינים וזוכה!... הגנת הכורח וזיכוי בפלילים... כתב אישום על ניהול עסק ללא רישיון... אלימות כנגד קשישים... הרשעה בהתעללות בבעל חיים... פסיקת בגץ לגבי חוק המסתננים... מיכל אלוני הורשעה ברצח ילדיה... אזרחי ישראל בשורות ארגון דאעש... מקרה הרצח של אביטל רוקח ז''ל... פרשת אשכנזי – האם יואשם בהפרת אמונים?... הרב מוטי אלון הורשע בביצוע מעשה מגונה בכוח... כתב אישום נגד משה פרץ שהעלים הכנסות... כתב אישום נגד מדליפי שאלון בחינת בגרות במתמטי... הרשעות ועונשים בפרשת פלד גבעוני ... ממציא מדבקת הפלא נדון ל 87 חודשי מאסר בפועל ... אלי רייפמן ירצה 4 שנות מאסר בפועל וישלם פיצוי... המלצות האוצר למאבק בהון השחור והעמקת הגבייה...
ענן תגיות

אזרחי ישראל בשורות ארגון דאעש

תאריך: 15/09/2014 13:13   מחבר: פלילים באתר Felony

עיני העולם כולו נשואות לנעשה בסוריה ועיראק, שם מתחולל טבח של ממש ע"י ארגון המדינה האסלאמית (להלן: דאעש). מדובר בארגון רצחני אשר מבצע פשעי מלחמה בשם הדת המוסלמית.

חשוב לציין כי הדת המוסלמית היא דת (אסלאם = סאלם = שלום) שדרכה היא דרך של שלום, אך לצערנו ישנם אנשים קיצוניים המעניקים לה פרשנות קיצונית שתכליתה היא רצח של כופרים, קרי: מי שהוא אינו מוסלמי סוני מאמין. 

בתקופה האחרונות אנו עדים למעשי טבח שנעשים בעיראק וסוריה ע"י הארגון נגד המיעוט "היזדי", ונגד מוסלמים שיעים ונוצרים במדינות אלו.

מהתמונות והסרטים המופצים ברחבי העולם, עולה כי מבצעי הטבח אחראים לביצוע פשעי מלחמה של "רצח עם" "טיהור אתני" שאלו עבירות על "אמנת רצח עם", והפרה על האמנה האוסרת עינויים.

אמנות אלו מקנות בסופו של דבר כמעט לכל מדינה את הסמכות לשפוט את אותם מבצעים בגין עבירות לפי אמנות אלו, וכן הן מקנות לבית הדין הבינלאומי בהאג סמכות שיפוט בגין מעשים אלו.

אחריות פלילית בישראל נגד לוחמי דאעש:

לא רק למעשי הטבח הנוראים הנעשים כאמור אנו נחשפים, אלא גם לעובדה שישנם ישראלים אשר הצטרפו לאותם טרוריסטים בלחימתם בסוריה ובעיראק. הכוונה היא לערבים ישראלים בני הדת המוסלמית.

מדובר באזרחים ישראלים החוצים את הגבול לסוריה, או כאלו הנוסעים לטורקיה ודרכה עוברים לסוריה ומצטרפים לשורות הארגון הרצחני.

האם אזרחים ישראלים העושים כן עוברים על החוק? האם ניתן להעמיד אותם לדין? מכוח איזה חוק?

סמכות טריטוריאלית

סעיף 15(א) לחוק העונשין, התשל"ז- 1977 (להלן: "חוק העונשין") קובע כי למדינת ישראל יש סמכות שיפוט על עבירות חוץ שנעשו ע"י אזרח ישראלי, כך קובע החוק: "דיני העונשין של ישראל יחולו על עבירת-חוץ מסוג פשע או עוון, שנעברה בידי אדם שהיה, בשעת עשיית העבירה או לאחר מכן, אזרח ישראלי או תושב ישראל; הוסגר אדם מישראל למדינה אחרת בשל אותה עבירה ונתן שם את הדין עליה, לא יחולו עוד עליה דיני העונשין של ישראל".

>>> הפורום לענייני פלילים <<<

בנוסף, חוק העונשין קובע כי קיימת למדינת ישראל סמכות שיפוט על עבירות הנעשות נגד "משפט העמים", כך קובע סעיף 16(א) לחוק העונשין: "דיני העונשין של ישראל יחולו על עבירות-חוץ אשר מדינת ישראל התחייבה, באמנות בינלאומיות רב צדדיות ופתוחות להצטרפות, להעניש עליהן; והוא, אף אם נעברו בידי מי שאינו אזרח ישראלי או תושב ישראל, ויהא מקום עשיית העבירה אשר יהא".

עבירות נגד משפט העמים אלו העבירות אותן מבצע ארגון דאעש. קרי: המדובר בעבירות של רצח עם, עינויים, וטיהור אתני. אלו עבירות שאין המוסר יכול לסבול, ולכן העולם מכיר בהן כעבירות אוניברסאליות שעליהן אין הגנה או מחילה.

קיראו גם בנושא: הסתה לגזענות - סעיף 144א לחוק סדר הדין הפלילי

חשוב לציין כי אזרחים ישראלים החוברים לשורות הארגון לא בהכרח מבצעים פיזית עבירות של רצח עם וכיוצ"ב. כך שעשוי להיות קושי בלהאשימם בעבירות על "משפט העמים". אך ישנן עבירות קלות יותר להוכחה בהן ניתן להעמיד אזרחים כאלו לדין.

עבירות נוספות לפי חוק העונשין:

ישנן עבירות נוספות בחוק העונשין בגינן ניתן להעמיד אזרחים ישראלים החוברים לארגון דאעש. כמו לדוגמא עבירה לפי סעיף 143 האוסרת על קיום של אימונים צבאיים שלא במסגרת משטרת ישראל או צה"ל.

ישנה עבירה האוסרת על "התאגדות אסורה", לפי סעיף 145 לחוק העונשין. ארגון דאעש הוכרז בישראל לא מזמן "כהתאגדות בלתי חוקית".

לקריאה נוספת: התקהלות אסורה מול החופש שלך להפגין

אף על פי כן, ישנו חוק ספציפי בישראל העוסק בטרור, והוא הפקודה למניעת טרור, התש"ח- 1948 (להלן: "הפקודה").

עבירות לפי פקודת מניעת טרור:

הפקודה קובעת הגדרות למהו ארגון טרור, ומיהו חבר בארגון טרור: "ארגון טרוריסטי" פירושו חבר אנשים המשתמש בפעולותיו במעשי אלימות העלולים לגרום למותו של אדם או לחבלתו, או באיומים במעשי אלימות כאלה.

"חבר בארגון טרוריסטי" פירושו אדם הנמנה עליו, וכולל אדם המשתתף בפעולותיו, המפרסם דברי תעמולה לטובת ארגון טרוריסטי, פעולותיו או מטרותיו, או אוסף כספים או חפצים לטובת ארגון טרוריסטי או פעולותיו".

אזרחים ישראלים המצטרפים לארגון דאעש, הם חברים בארגון טרור, שכן זהו ארגון טרור. כמו כן, עבירות של חברות בארגון טרור או סיוע לארגון טרור (הפקודה מונה רשימה של מעשים רבים) היא עבירה של 15 שנות מאסר.

סעיף 8 לפקודה קובע כי הממשלה היא שמכריזה על ארגון כארגון טרור, דאעש הוכרז ככזה לא מזמן, כמו גם ארגון החמאס, וארגון אלקעאידה.

הצטרפות לשורות דאעש

אזרח ישראלי שמצטרף לשורות דאעש עובר שלל של עבירות פליליות. נקודת המוצא היא כי ניתן להעמידו לדין מכוח הסמכות הטריטוריאלית הקבועה בחוק העונשין.

שנית, ככל שיוכח כי אזרח ביצע עבירות על משפט העמים, ניתן יהיה להעמידו לדין בגין עבירות אלו, שהן חמורות עד מאוד. מנגד, ככל שלא ניתן יהיה להוכיח כי הוא נטל חלק בעבירות על משפט העמים, ניתן יהיה מנגד להוכיח כי הוא ביצע עבירות על פי הפקודה. שגם אלו לבדן עבירות חמורות ביותר.

לפניה וקבלת יעוץ משפטי מיידי בענייני פלילים ליחצו כאן!
 

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור