פורום פלילי - מנוהל על ידי עורך דין פלילי ופתוח לציבור הרחב | עמוד 7

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה


הפורום הפלילי לקהל הרחב


נושא
מחבר
תאריך ושעה

08/01/2020 15:09
קיבלתי דוח מהירות על משוטר(מצלמת לייזר), השוטר טען שעל המד המהירות שהייתה לו היא 141 קמ"ש (הרכב שלי לא שורד יותר מ120 אז זה לא נשמע לי הגיוני בכלל).
בכביש הייתה תנועה ערה והחשש שלי שהוא צילם רכב אחר שנסע במהירות הזו והפיל את זה עליי.
ברכב היו תקופות יקרות שדורשות קירור ולכן לא יכולתי לדבר איתו יותר מדי ואף הסברתי לו את זה.
הדוח שקיבלתי הוא 750 ₪ ו8 נק' ואני מתבלטת האם לגשת למשפט בנושא כי באמת שזה נשמע לי ממש מוזר שהרכב שלי הגיע לכזו מהירות.
מה דעתכם
06/01/2020 20:14
שלום לכל בעלי הנסיון עם דוחות משטרתיים.
לאחרונה "זכיתי" להצטרף למועדון המפוקפק הזה אחרי שמיהרתי ושוטר עצר אותי (עם האקדח מהירות) על מהירות מופרזת וחטפתי דוח ונקודות.
מכיוון שאני נהג ותיק, עם רקורד נקי של למעלה מ10 שנים ללא שום דוח תנועה, ניסיתי להמיר את הדוח באזהרה.
ניסחתי הודעה לא רעה בכלל באתר הפניות של המשטרה ושלחתי בקשה מקוונת. ואפילו ביקשתי התחשבות במצב הכלכלי.
לצערי קיבלתי הודעה אחרי 3 ימים שהתובע החליט שלא להמיר את הדוח באזהרה וכי נדרש עלי לשלמו.
אני ממש מאוכזב מכך...
זה לא כזה מובן מאליו לשמור על רקורד נקי כל כך הרבה שנים והנה עכשיו גם אין רקורד נקי (באשמתי כמובן) וגם אין התחשבות בזה שעד לפני רגע הייתי נקי לחלוטין מעבירות תנועה.
האם יש עוד משהו שניתן לעשות?
לשלוח מכתב נוסף?
אשמח לעצות מבוססות ממי שמכיר את הנושא לרבות שוטרים כאן שיכולים להסביר לי למה נהגו במקרה זה בקשיחות.
תודה מראש.
06/01/2020 08:51
שאלה בעניין ת. ד. דרום ת"א דצמבר 2018 שבע בערב חשוך וגשום... תחנת אוטובוס ממוקמת כעשרים מטרים ממעבר חצייה. עומד בתחנה אוטובוס ארוך דו מפרקי. אחריו עומד אוטובוס נוסף מכסה את מעבר החציה. אני עובר את מעבר החציה בנסיעה איטית כשלושים קמ"ש ופתאום בין האוטובוסים קופץ ילד ואחריו אמו.... הילד נפגע מחזית הרכב למרות שברחתי שמאלה... האם ממראה ימין... עליתי עם גלגל אחד על אי התנועה... הילד קם מיד לא נפגע האם בצעקות החלה לגעור בו ולהכותו... תוך דקות התקהלו כמאה מהגרי עבודה בצעקות וגידופים... האם פתאום לאחר עצות ההמון התמוטטה ונשכבה על הכביש... הגיע שוטר והרגיע את ההמון.. לאחר מכן אמבולנס וגם משטרת התנועה. לאחר כשעה וחצי הם הוציאו צילום של מצלמה ממכולת סמוכה שאיששה את טענתי... הם לא פרצו לכביש במעבר החציה אלא אחריו בין האוטובוסים. לא הגיע חוקר תנועה... למחרת הגשתי עדות במשטרת התנועה בדרך שלמה... החוקרת הייתה עוינת.

עכשיו לאחר שנה קיבלתי זימון לביהמש. השאלה... מה אני צריך לעשות? האם אני יכול לבקש מחיקה? האם אני חייב להיות מיוצג על ידי עורך דין פלילי / תעבורה? אני נוהג 43 שנים אין לי שום הרשעה ומעט מאוד עברות....
02/01/2020 12:56
שאלה לגבי עבירת תנועה - אי נהיגה בנתיב הימני ביותר בכביש. קיבלתי דו"ח משוטר שנסע ברכב סמוי מאחוריי. בדו"ח מצויין שנסעתי מרחק של 5 ק"מ בנתיב השמאלי ללא השתלבות בימין למעט עקיפה של רכב אחד בטווח של 5 ק"מ.

האם זה סביר לקבל דו"ח כזה על מרחק של 5 ק"מ בהניתן שהייתה עקיפה אחת?

כשביקשתי מהשוטר שיראה לי את הצילום הוא אמר שהוא לא מחויב להראות לי אותו, לדעתי הוא לא תיעד את האירוע.
בתגובת הנהג רשום : "אולי הייתי שקוע בשיחה" (אכן אמרתי את זה כי ישבה לידי עוד מישהי בזמן הנהיגה)

האם העבירה של אי נסיעה בנתיב הימני ביותר מוגדרת למרחק מסוים? ניתן לערער? באופן כללי יש סיבה ללכת למשפט או פשוט לשלם את הקנס ולסיים עם זה?
תעבורה
31/12/2019 17:49
ישנה מצלמת מהירות בכביש 40 דרום קצת לפני צומת פלוגות. המהירות המותרת בכביש היא 90 קמ"ש. כתושב קרית גת נסעתי שם אלפי פעמים ובהתאם למה שהנחה אותי פעם קצין משטרה נחמד מעולם לא מהר יותר מ-117 קמ"ש (טוב, אולי לפעמים קצת חרגתי).
הכול היה טוב ויפה עד שלפני שלושה שבועות נסעתי שם בדרך הביתה וראיתי פלאש. כעבור שבוע הגיע הדוח בו נטען שנהגתי במהירות של 107. כעבור שבוע (נוסף) הגיע דוח נוסף והפעם המהירות שלי היתה 105.
א. האם מותר לשנות פתאום את הרף ממנו מתחילה המצלמה לצלם מבלי ליידע?
ב. האם מותר למשטרה לצלם בכל מהירות שחורגת מהמותר?
ג. האם יש לי מה לעשות בנידון? ואם כבר שילמתי?
29/12/2019 16:48
נתפסתי לפני חצי שנה במהירות 148 ( לפני הפחתה) בכביש של 90.
כשנקלטתי הייתי בנתיב שמאלי קצת אחרי שיצאתי לעקיפה.
השוטר היה בתוך פניה של יציאה מהכביש, יצא אחרי ואחרי שעקפתי 3 רכבים וחזרתי לימני הדליק צאקלקות ועצר אותי.
קיבלתי חודש שלילה במקום, 10 נקודות וזימון למשפט (2.1).

הבנתי ששוטר חייב לעמוד עם המכשיר לכיווני עד שאני עוצר בגלל שאין להם מצלמה או משהו כזה, זה נכון? ( אני לא מאמין בכלל שהגעתי עם הפיקנטו ל150 קמ"ש)
אני חייב ללכת עם עורך דין?
איך אני משיג עורך דין מהסנגוריה?
איזה עונש אקבל בנוסף לשלילה שכבר קיבלתי והנקודות ?
תודה מראש
29/12/2019 16:47
ערב טוב ומועדים לשמחה עורך דין נכבד,

רציתי להתייעץ לגביי שלילת רשיון במקום ל30 יום ואחסון הרכב במגרש.

בגלל חשד של נהיגה בשכרות (סרוב לעשות ינשוף) וחשד לגניבת רכב. (לא התבצעה העברת בעלות)
כמו כן לקחו את הרכב למגרש אחסנה ומהדף שהביאו לי מהמשטרה אני מבינה שאסור לשחרר את הרכב 30 יום . האם זה ככה?

השאלה שלי היא כזאת לנהג אין עבירות קודמות והוא נהג ותיק
עברו כבר כ10 ימים מהמקרה ועדיין לא הגיע זימון מבית משפט. למה?

איזה עורך דין אני צריכה למקרה כזה ?
ובנוסף בארוע הייתה אשה שאין לה רשיון נהיגה כלל אך לקחו אותה בכוח לתחנה כביכול בגלל שניסתה לצלם את הארוע . האם יש חוק שאוסר לצלם שוטרים? ואם יש עלייה סימנים שהשוטרים הפעילו כוח פיזי , איזה עורך דין צריך בשביל זה גם?
תודה לעונים
24/12/2019 12:02
בוקר טוב.

לפני שבוע וחצי נסעתי בקורקינט חשמלי מהרכבת בהרצליה לכיוון איזור התעשיה. במהלך הנסיעה הבחנתי בשוטר תנועה שעומד על המדרכה. ידעתי שלפי החוק אסור לי לנסוע על המדרכה אז החלטתי ללכת ברגל עד שאגיע לשביל האופניים שנמצא מעבר לשוטר. לפני שהתחלתי ללכת הורדתי את הקסדה ושמתי אותה על הכידון. כשעברתי ליד השוטר (בהליכה) הוא ביקש ממני ומעוד 3 לעצור בצד וטען שראה אותנו נוסעים בלי קסדה (זה לא קרה). לאחר נסיונות שכנוע רבים הוא נתן לנו דוח של 250 ש"ח על נסיעה ללא קסדה. האם יש מה לעשות מעבר לנסיון ערעור? אין לי הוכחה שנסעתי עם קסדה אבל יש את האנשים הנוספים שהיו שם שיכולים להעיד.
23/12/2019 15:30
שלום עורך דין נכבד,

קיבלתי לפני שנתיים שלילת רישיון בעקבות נהיגה תחת השפעת אלכוהול למשך 5 חודשים (+חודש מנהלי), ובנוסף לכך, קנס בגובה 1500 שקלים, אותו יש לשלם בתוך 90 ימים.

במשפט קיבלתי דחיה של 60 יום להפקדת הרישיון, אך הפקדתי באיחור של עוד 3 חודשים נוספים (כיוון שהרישיון היה בבית דגן ולא היה מי שיחתום על תצהיר).

השלילה הסתיימה לפני למעלה מחצי שנה, אך טרם לקחתי אותו כיוון שעוד לא שילמתי את הקנס.

כשנה וחצי אחרי המשפט, על איזה סכום צפוי לעמוד הקנס היום פחות או יותר, וחשוב מכך, האם אצטרך להוציא רישיון נהיגה מחדש? (כיוון שבפועל הרישיון נמצא בבית המשפט למעלה משנה).
22/12/2019 09:13
קיבלתי דוח על מהירות 1500 שקל ו-10 נקודות לפי מה שרשום בדוח ״נהגת ברכב הנ״ל בדרך שאינה עירונית בתמרור 426 במהירות של 140 קמש העולה על המהירות של 100 קמש הרשומה בתמרור״ בניגוד לתקנה 54(א).
סמל הסעיף-7076
נקודות-10

שילמתי את הדוח והוצאתי טופס של ניקוד ממכונה של משרד הרישוי ושם מופיע על אותו תיק 8 נקודות..מהירות מ-26 עד 40 קמש מעל,דרך שאינה עירונית.
מי יכול לעשות לי סדר ?
תודה
19/12/2019 09:53
לפני כמה שבועות שחררנו בן זוגי ואני את 2 הכלבים בדשא מחוץ לגינת הכלבים בפלורנטין כי הגינה הייתה בשיפוצים והשאירו בערך 2.5×2.5 מ"ר מגודרת לשימוש - שזה לא באמת נותן מענה לכלום..
בשלב מסויים נכנסתי עם הכלבים לשטח המגודר
ובעקבותיי נכנסה (מסתבר) פקחית, ללא שום פרט חיצוני מזהה, לא הזדהתה ולא ביקשה פרטים מזהים ממני. נכנסה אחרי וישר שאלה אם לכלבה יש שבב והתחילה לרדוף אחריה. באוטומט פשוט ברחתי החוצה עם הכלבים. בן הזוג שלי ישב עדיין בחוץ בדשא, במרחק, שקוע בטלפון. זרקתי לו "ניפגש בבית" ועפתי עם הכלבים. ואז היא ניטפלה אליו.. עיכבה אותו -באגרסיביות לדבריו, ואיך שהוציא את המצלמה היא התרחקה, אמרה לו שיכול להתלונן למשטרה ואז צלצלה אליהם בעצמה.
כשהגיעה הניידת האשימה שתקף אותה, ואז הוא בילה 5 שעות מעוכב בתחנת משטרה.
בשמונה וחצי בערב, אחרי שלא ענה לי כמה שעות, יצאתי מהבית לתחנה. מחוץ לבניין חיכתה לי הפקחית עם חיוך מרוח על הפנים, קראה לי בשם ואמרה שהדוח ישלח בדואר.
נסעתי לתחנה כדי לגלות שהיא התלוננה ששנינו תקפנו אותה ועלינו להגיע לחקירה למחרת בבוקר.

אז פתחו לנו תיקים על תקיפה, שלא הייתה ולא נבראה. לאחרונה נסגרו התיקים מתוקף "חסר ראיות". אני מעוניינת לשנות סגירתם ל"חסר אשמה" ולראות מה עוד אפשר לעשות כנגדה כי קשה לי לשתוק על זה
17/12/2019 08:54
מתנצלת, קצת ארוך...
בחור צעיר עשה עבירת תנועה (חציית פס הפרדה רצוף)
רכב אזרחי, ללא זיהוי משטרתי וללא צ'קלקות (רק סירנה שבקושי נשמעה) סימן לו לעצור.

מכיוון שלא זיהה כרכב משטרתי התעלם והמשיך בנסיעה.

אחרי שהרכב המשיך לסמן לו, עצר בצד.
מהרכב ירדו 4 גברים עם מכנס ב' צבאי וסווצרים שחורים (שוב, ללא זיהוי משטרתי) עם אקדחים שלופים, דפקו על חלון הרכב תוך צעקות "משטרה תפתח את האוטו"

כשפתח, נגרר ע"י אחד מהגברים והוכה בראש וקיבל בעיטות בצלעות, תוך שקיללו אותו.
אחרי כמה דקות, הכניסו אותו לרכב שלו, הגבר המכה פרק את הנשק שלו בתוך הרכב וקראו למשטרה כחולה שלקחה אותו לתחנת המשטרה, שם אחרי חקירה קצרה ושימוע מהיר, נשלל רישיונו ל30 יום.

הוגשה תלונה במח"ש באותו היום (עוד לפני ביקור בבי"ח, שם נעשו בדיקות וצילומים -הכל תקין)

האם יש מה לעשות כרגע מעבר לתלונה במח"ש? ולאחר החלטת מח"ש?

כל עצה תתקבל בברכה.
15/12/2019 10:06
איך אפשר לבחור עורך דין טוב בנושא תעבורה? יש הרבה אפשרויות. הוא נתפס על עבירת מהירות מפורזת בכביש בינעירוני וקיבל שלילה מנהלתית ל-30 ימים + הזמנה לדיון.

א. מה הסיכוי שלו לקבל את רישיונו לפני תום השלילה המנהלתית?

ב. איך בוחרים עו"ד מתאים כדי למזער נזקים?

ג. יש לו עבירת מהירות קלה לפני כמעט עשור ושום דבר מעבר לזה. האם יש סיכוי להמיר את העבירה לקנס?

תודה לעונים.
11/12/2019 11:04
בתאריך ה13.9 עצר אותי שוטר על אי-ציות לתמרור עצור. לדעתי עצרתי, הוא טוען שלא עצרתי. היה איתו עוד אדם ברכב (מתנדב, שכמובן טוען שגם לא עצרתי). איתי הייתה חברה שלי. זאת הפעם הראשונה מאז שקיבלתי רישיון שאני נעצר ומקבל דו"ח (לדעתי יש לי רישיון כבר 12 שנה).

עבירת התנועה הנוספת היחידה שלי עד היום הייתה ב11.11.2008 (יותר מעשר שנים הבדל בין העבירה הקודמת לזו הנוכחית) והיא הייתה על מצלמה שתפסה אותי כביכול נוסע 31 קמ"ש מעל המותר

כשהשוטר עצר אותי, לא ממש ידעתי מה אומרים והוא רשם שאמרתי שאני "לא שמתי לב שלא עצרתי". לא ידעתי בכלל שהוא כותב את זה ושאני יכול לערער.

לגבי שאר מה שרשום בדו"ח, אני לא סגור כי הכתב יש ממש לא ברור. לא הייתה לשוטר מצלמה ברכב ולצערי גם לי לא. ולכן זה מילה שלי מול מילה שלו בשורה התחתונה זה קנס של 250 ש"ח ו(לפי מה שהבנתי) 4 נקודות לרישיון.

האם יש משהו שאפשר לעשות עכשיו? בכדי לערער? אני אמור להחליט ביום יומיים הקרובים אז אשמח לעצה מהירה של עורך דין מומחה בתעבורה.
04/12/2019 09:51
שלום רב ,

גרסה מקוצרת:

האם קצין משטרה בתפקיד, רשאי לצלם רשיון נהיגה של נהג בטלפון הנייד שלו.

גרסה ארוכה:

כנהג מתנדב במד"א הגעתי לארוע באמבולנס, בזמן הטיפול, ניגשה אלי ק. משטרה וביקשה את רשיון הנהיגה שלי, צילמה אותו ואמרה שאני אקבל את הדו"ח בדואר. (טענה על נהיגה שלא בהתאם לתנאי הדרך)

נכון לעכשיו דו"ח לא הגיע, אבל מה שקומם אותי זה צילום הרשיון שלי בנייד שלה.

אני לא יודע מה היא עלולה לעשות איתו, או מה יקרה אם הטלפון שלה ייגנב, איפה התמונות נשמרות (ענן, גוגל וכו')

ברור לי שהיא לא רצתה לעכב פינוי של פצוע, אך היא יכלה גם לרשום את הפרטים על דף, או לקבל אותם מהמוקד של מד"א.

השאלה המשפטית היא, האם שוטר (או ק. משטרה) רשאי לצלם את הרשיון.

במידה ואסור, האם יש לי קייס של תביעה אזרחית כנגדה על הפרת פרטיות אפשרית

(וסוג של הקמת מאגר ביומטרי של אזרחים בטלפון של שוטר)

מח"ש לא מתערבים בנושא בטענה שהם חוקרים עבירות שעונשן המירבי הינו מעל שנת מאסר.

** אגב, אם היא הייתה מצלמת את הרשיון במצלמת גוף / טאבלט משטרתי, לא היו לי טענות מכיוון שהמידע שמור במאגר משטרתי ולא בטלפון פרטי
01/12/2019 15:48
ביום חמישי האחרון אדם הוא נתפס על ידי שוטר נוהג תחת השפעת סמים. השוטר בא לעשות בדיקת ינשוף ואז הריח סמים עלה לו חשד לנהיגה תחת השפעת סמים התחיל לצלם, שאל אותו אם הוא עישן הנהג אמר שכן, שאל מתי אמר בכנות לפני שעתיים שלוש. השוטר עשה חיפוש והיה עליו שאריות של סמים מסוג קנאביס( פחות מגרם ) לקחו אותו לתחנת משטרה עשו לו בדיקות כשירות ( הליכה אצבע לאף הטיית ראש לאחור ) והבדיקות יצאו תקינות, עשו לו בדיקת שתן ושחררו אותו עם זימון לשימוע למוצש, הוא הגיע במוצש לתחנת משטרה ואמרו לי שהבדיקות מהמעבדה עדיין לא הגיעו ושיגיע לשימוע במועד אחר ביום שני.

הבנתי מכמה מאמרים שקראתי באינטרנט שהשימוע צריך להעשות תוך 3 ימים ממועד התפיסה.

יש לי 2 שאלות בבקשה :

1. האם השימוע יכול להפסל מאחר והשימוע נערך 5 ימים לאחר התפיסה? (נתפס בחמישי בלילה והשימוע ביום שני)

2. לנהג אין עבר פלילי אין עבר תעבורתי שום עבירת תנועה קטנה, עישן מעט שעתיים שלוש לפני שנהג וזאת הפעם הראשונה, האם הקצין במשטרה שעושה את השימוע נוטה להתחשב בעבר התעבורתי של הנהג במקרים כאלה? ואם לא אז מהו העונש במקרים מסוג זה?

תודה רבה על העזרה.
01/12/2019 14:41
שבוע טוב לכולם, אשמח לתשובה של עורך דין שמבין בדיני תעבורה.

בעלי (נהג מונית) נתפס ביום חמישי בלילה ע״י שוטר תנועה עם נוסע אחד מעל המותר ברכב.

הוא קיבל שלילה לחודש (עד למשפט), רשיונו נלקח, הוא זומן לשימוע ביום ראשון בבוקר בתחנת המשטרה + זימון למשפט בעוד חודש.
השאלה שלי היא האם שווה לקחת עו״ד לייצוג בבית משפט על מנת למזער את העונש כיוון שאם הוא יקבל שלילה מקור הפרנסה היחיד בבית ייפגע ויכול להכניס את המשפחה למצב כלכלי קשה מאוד או האם במקרים כאלה לא שווה להשקיע על עורך דין (אין לי מושג כמה גובים על מקרה כזה) כי בעלי יכול לייצג את עצמו ולצאת מזה עם קנס בלבד ללא שלילה.

תודה ענקית למשיבים, שבוע מבורך.
26/11/2019 10:45
בצעתי עברה (בטעות)
יצאתי לעקיפה במקווקו וסיימתי בקו רצוף
אחרי כקילומטר שתיים סירנה ואומר תעצור בצד
כמובן שעצרתי
הוא נתן לי זימון לבית משפט
זה בכביש אחרי דימונה לכיוון הערבה (לא מכיר את הכבישים האלו טוב)
אני אם משאית קטנה (12טון)
יצאתי לעקיפה של משאית גדולה
אם הייתי בולם ומנסה לחזור לנתיב עדיין הייתי ניכנס ברצוף כי צברתי מהירות של 103 קמש
כבר עקפתי יותר מ 75 אחוז תמשאית ומופיע לי קו רצוף
בקיצור אני על 22 נקודות כבר (כולם על מהירות )
זאת עברה ראשונה של קו רצוף ובאמת שבטעות
השאלה שלי אני צריך עורך דין לבית משפט
או שיש מצב אני יצא בעונש קל
אם לוקחים לי רישיון אני בעייה רצינית (מבחינה של מצב כלכלי בבית ) יתקדמתי טוב פה אם לוקחים לי רישיון זאת אומרת שאני 90 אחוז יפוטר מעבודה
ולא יכול להרשות לעצמי לשבת בבית בלי לעבוד
חייב עזרה של מישהו שעבר משהו כדומה ומה צפוי לי העונש לקחת עורך דין לא לקחת
תודה
24/11/2019 10:04
שלום לעורכי הדין היקרים, אתמול במהלך בדיקה שגרתית של משטרה נמצא בגופי בבדיקה ראשונית 300 מיקרוגרם של אלכוהול (שתיתי בירה באמת שלא הרבה הרגשתי תקין לנהיגה לאחר שעתיים בערך ), אני בחור קטן שוקל 62 קילו, לאחר תשאול ובדיקת מאפיינים שיצא בסדר גמור, נלקחתי שוב לתת נשיפה ואז יצא 363 מיקרוגרם, בשורה התחתונה נלקח ממני האוטו והרישיון נהיגה, מה עליי לעשות ומה צפוי להיות עונשי, תודה...


בנוסף אני בן 29 עם עבר נקי עם 12 שנות רישיון
20/11/2019 17:45
היי ערב טוב לכולם
בעקבות עבירה שהורשעתי בה בעבר הרחוק, אני נדרש כיום להמציא כתב אישום בפני משרד התחבורה על מנת שיוכלו לקבוע האם לשלוח אותי למכון הרפואי לבטיחות בדרכים.
אינני מוצא את כתב האישום הנ"ל, אלא רק את פסק הדין, ולטענתם נדרש כתב האישום עצמו.

כיצד משחזרים כתב אישום שאבד? למי פונים? ניסיתי למצוא תשובות בגוגל ולצערי מצאתי רק את ביבי...

תודה רבה לכולם
: עבור אל עמוד