פורום פלילי - מנוהל על ידי עורך דין פלילי ופתוח לציבור הרחב | עמוד 3

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה


הפורום הפלילי לקהל הרחב


נושא
מחבר
תאריך ושעה

04/11/2020 11:05
היום כשנסעתי מהעבודה הבייתה בעצירה ברמזורה נפל לי הנייד. הרמתי, חיברתי למטען והנחתי על המושב לידי. שוטרת שהייתה בסמוך אליי עצרה אותי וטענה כי החזקתי את המכשיר זמן ממושך. קיבלתי כמובן דוח של 1000 ש״ח ו8 נקודות. מעבר לקנס (המוצדק לחלוטין אך העצום) יש דרך לבטל איכשהו את הנקודות או שזה חסר טעם לנסות? חשוב לציין שאני נהגת מאוד זהירה, ללא עבירות קודמות ובאמת שלא סימסתי בזמן העצירה....
04/11/2020 10:24
בוקר טוב עורך דין נכבד,
מה הענישה המירבית לעבירה על תקנה 47 (ה)(5)?
חשוב לציין כי יצאתי לעקיפה של 2 משאיות בקו קטעים ומאחורי הייתה שוטרת שטוענת בדוח שחזרתי לנתיב עם 4 גלגלים כשהקו ההפרדה הפך לרצוף.
אין לי עברות קודמות ולא נקודות.
02/11/2020 10:21
שוטר מאשים אזרח לתקיפתו והפרעתו בעת מילוי תפקידו. זה שקר מוחלט, ועל כן האזרח פונה לעו"ד פלילי פרטי כדי למחוק את הסעיפים הכוזבים האלה ששוטר המציא. העו"ד מצליח לסגור את התיק מחוסר אשמה.

ממי האזרח (שהאשימו אותו על לא עוול בכפו) גובה עלות שכ"ט של העו"ד הפלילי? תביעה נגד משטרת ישראל? תביעה (קטנה או רגילה) נגד התחנה אליה השוטר משתייך? תביעה נגד השוטר באופן אישי?

האזרח שהואשם על לא עוול בכפו מרוויח שכר מינימום, ועל כן הוא חייב איכשהו לגבות עלות שכ"ט של העו"ד (הרי השוטר המציא שהוא תקף אותו, והוכח שזה היה שקר - לכן ההוצאה של עו"ד פלילי "נכפתה" על האזרח בגלל שקריו של השוטר)
02/11/2020 10:16
היי
קיבלתי דו״ח תנועה ממצלמת מהירות בכביש החוף, נהגתי על 134 קמ״ש באזור בה המהירות המירבית המותרת היא 90 קמ״ש.

חשוב להדגיש שנהגתי ברכב מושכר, והשתמשתי ברשיון ודרכון האמריקאי שלי, לחברת שכירות יש את הכתובת הקודמת שלי בארה״ב.
קיבלתי דו״ח של 6000 כן 6000 ש״ח ו10 נקודות!

עכשיו השאלות שלי הן כך:

1. האם זה סכום ומס’ נקודות נורמאלי עבור עבירה כזאת באינטרנט ראיתי שזה אמור להיות הזמנה לבית משפט.

2. האם הם יכולים לתת לי נקודות על רשיון אמריקאי? או לבקש פרטי רשיון ישראלי ולהעביר את הקנס ונקודות לשם?

3. האם מומלץ להישפט או שבמקרה כזה מומלץ לשלם את הדוח ולחיות אם זה?
תודה רבה!!
02/11/2020 10:12
שלום
קבלתי דוח על נסיעה ללא חגורה. (ממש עם תחילת הנסיעה) בתוך העיר..250 ₪ ו6 נקודות.
בדוח הכתב לא ברור וגם לא רשום מספר הרכב, ויצרן.
האם יש לי עילה לבקש ביטול הדוח?
במידה ולא, בשנתיים האחרונות קבלתי דוח על סטיה מנתיב אך אין לי נקודות קודמות ..האם ניתן לבקש ביטול או המרה לאזהרה ואם כן כיצד לבקש את הביטול? באיזו עילה?
תודה רבה על העזרה.
26/10/2020 23:09

דרושים לעבודה קלה מהבית בצילום, לא נדרש ניסיון, לפניות שלחו לי וואצפ 054-5699972 מאיה
26/10/2020 13:05
שלום חברים,

לפני כחודש נרשם לי דוח ממצלמת מהירת א-3 בגין נסיעה במהירות 84 קמ"ש בדרך של 50 קמ"ש (דרך עירונית).

היום אספתי את הדוח מהדואר וראיתי כי התמונה המצורפת בדוח אינה ברורה כלל ולא הצלחתי לקרוא את מספר הרכב שלי.

העבירה לכאורה בוצעה בשעה 8 בערב כאשר הדרך הייתה חשוכה, מהתמונה (החשוכה מאוד), ניתן לראות כי הצומת הייתה פנויה, ריקה ורחבה ולכן תנאי הדרך אפשרו נסיעה במהירות כזו (גם אם אכן אמת הדבר).

מה גם שהקנס והנקודות שקיבלתי נראים לי מופרזים מאחר ומדובר בנסיעה של 84 קמ"ש בלבד.

הקנס הוא 1500 שקל ו10 נקודות.

יש לציין שאינני זוכר שנסעתי במהירות כזו וגם אינני נוהג ליסוע שם במהירות כזו במיוחד מאחר שאני יודע שקיימת שם מצלמה, ולכן אני מפקפק באמינות התמונה ובאמינות המצלמה ובמיוחד בגלל המוניטין שלה.

יש לציין כי יש לי וותק של 5 שנים על הכביש (נהג צעיר).

ועבירה משטרתית אחת בלבד לפני פחות משנתיים על מהירות מופרזת בדרך שאינה עירונית אשר בגינה קיבלתי קנס של 1500 שקל בלבד, ללא נקודות.

השאלה שלי היא:

1. האם בהתחשב בכל טענותיי האמורות לעיל, קיים סיכוי כי לא רק שלא יקלו או יבטלו את הדוח - אלא שיחמירו איתי במקרה הזה במשפט?

2. מה מומלץ לי לעשות במקרה הזה בהתחשב בטענותיי?

תודה רבה!
20/10/2020 16:47
שאלות בעניין תעבורה:
1) האם מצלמות א3 אמינות? כמה אחוז שגיאה קיימת?
2) האם המספר בדוח הוא לפני התחשבות בשגיאה או אחרי?
3) איך ניתן להגן על עצמך במשפט נגד מצלמה? מה קורה אם מקבלים מספר שפשוט לא עונד בקנה אחד עם ההגיון? הולכים לשטח ומבצעים בדיקה עצמאית?
4) האם ניתן לקבל מיקום מדוייק של היכן שנלקח הפריים לצילום?
5) האם המשטרה מחויבת להודיע על הדוח? והאם ניתן לבקש תמונה של הצילום?
תודה
20/10/2020 16:44
שאלה היפוטית שלצערי יכולה להיות רלוונטית כמעט כל יום בארצנו הקטנה, הנושא נוהל הזדהות אזרח מול שוטר.
החלק הבא מועתק מאתר של המשטרה:בהתאם לנוהל החדש, שוטר בתפקיד יכול לדרוש מאדם להזדהות, רק במידה והוא סבור כי קיימת עילה, הנובעת מהתנהגותו החריגה או החשודה. בנוסף וחשוב לא פחות, הפעלת הסמכות חייבת להיעשות באופן ענייני ושוויוני, ותוך דגש על היעדר אפליה בשל הבדלי דת, גזע, מוצא אתני, לאום, מין או נטייה מינית.
נאמר ואדם מסתובב ברחוב, שוטר דורש ממנו להזדהות, האדם מבקש הסבר על בסיס איזו.עילה, השוטר מספק עילה, אך יש ביניהם חוסר הסכמה אם העילה מחשידה או לא (לדוגמה השוטר יכול להגיד אני מריח ממך ריח של גראס והאזרח לא מסכים) כיצד מיישבים דבר כזה בזירה עצמה?
האם לדעתכם המלומדת , בטח לאור סרטוני מעצר ועיכוב של אזרחים שמסרבים להזדהות בימים אלו שווה להזדהות או להיכנס לוויכוח?
ועוד שאלה רלוונטית מאוד, האם המשטרה מחויבת לספק חומר תיעודי ממלצמות גוף לבקשת האזרח?
יודעת שזו שאלה היפוטית אך עדיין תעזור לי מאוד תגובתכם על בסיס היכרות החוק ומערכת אכיפת החוק בישראל
14/10/2020 11:22
היום קיבלתי על המקום שלילה מנהלתית ל-30 יום וזימון למשפט על אי מתן זכות קדימה לרכב המשתלב מצד שמאל, נכון תמרור היה, נכנסתי לצומת כאשר אין שום רכב בקרבתי וללא סכנה (יש מצלמת רכב מותקנת התומכת שלא היה שום רכב בקרבתי) 50 מטר לאחר התמרור סימן לי שוטר לעצור בצד ושלא נתתי זכות קדימה.

מדובר בשוטר שניצב במקום במחסום משטרתי של קורונה ולא שוטר שמסתכל ישירות על הכביש ואיפה נעשתה העבירה אם בכלל, חוזר ומציין שהוא אמר לי לעצור בצד כ50 מטר אחרי התמרור שעדיין שום רכב לא נמצא לצידי ולא היתה שום סכנה יש ווידאו שמתעד את הנסיעה, השאלה שלי למי שמבין האם אחרי 50 מטר שהתמרור זכות קדימה נמצא יכול השוטר להגיד שלא נתתי זכות קדימה ולתת לי את השלילה הזו בגלל התמרור למרות שהעברה לטענתו בוצעה 50 מטר לאחר התמרור...
11/10/2020 12:54
יצאתי לרוץ ובסיום הריצה התיישבתי לנוח בספסל ללא מסכה ואף אחד מסביבי
ממש קצת אחרי (כאילו חיכו שאתיישב) נסע אליי אופנוע עם שני חברה שלא הזדהו ולא אמרו כלום ושאלתי אותם פעמיים מי הם עד שאמרו לי פיקוח עירוני
ואז פשוט שאלו עליי פרטים בלי יותר מדי דיבואים ופשוט הגישו לי דוח על אי חבישת מסכה
והסברתי להם שאני בדיוק סיימתי לרוץ ואני מסדר את הנשימה וכל מה שהיה להם להגיד לי "זה החוקים"
יש לי פה עילה לערעור?
08/10/2020 11:32
שלום,

1. האם זה חוקי לדייר בבניין משותף להתקין מצלמות בחדר ובמדרגות ובחצר המשותפת?
2. הוגשה נגדי תלונה למשטרה - ולכן גם הייתי מספר שעות בתחנת המשטרה, נחקרתי ונפתח נגדי תיק פלילי - על חבלה (פנצ'ר) לרכב של אחד השכנים.
הבנתי מהשוטרים שתלונה על האשמת שווא לא תגרום לכלום.
האם אני יכול להגיש תביעה אזרחית על הגשת תלונת שווא ללא שזה יחשב כניסיון שיבוש חקירה או משהו אחר?
האם יש אופציות נוספות?

תודה.
05/10/2020 16:43
שלום ,
יום שבת לפני כעשרה ימים הלכתי לים לשחות ולצלול עפ"י ההנחיות לצורך ביצוע ספורט יחידני . בזמן שהייתי במים הגיעו כמה דולפינים ובערך עשרה שחיינים התקרבו כדי לצפות במחזה המיוחד .
סירת שיטור ימי הגיעה למקום והשוטר כרז לכולם לצאת מהמים וללכת הביתה כי הפעולה לא חוקית .
אחרי דין ודברים בין השוטרים לשחיינים , כולם יצאו מהמים והשוטר כרז (כשכולם על החוף ) שהפעולה לא חוקית וביקש להתפנות הביתה. ליציאה מהחוף הגיעה ניידת סיור והשוטר הימי כרז "אין מה לדאוג , השוטרים לא יחלקו דוחות , מי שמתפנה עכשיו מהחוף לא מקבל דוח " חלק ניסו לתפס מהצד והשוטר הימי כרז שוב והכריז " אל תסכנו את עצמכם , השוטר לא מחלק דוחות תצאו בצורה מסודרת "
כל השחיינים יצאו לכיוון שוטרי הסיור שחיכו ביציאה מהחוף וסמכו על המילה של השוטר הימי שאין דוחות . שוטר הסיור ביקש מכולם תעודות זהות לצורך הזדהות ולאחר שאסף מכולם הצהיר " עופו הביתה , הדוח ישלח בדואר" הסיטואציה הפכה מהר מאוד למכוערת ואנשים שניסו להסביר את עצמם או לפחות לתת תגובה על הדוח נענו באיום למעצר. אחרי כמה ימים התקשרתי למוקד 110 כדי לברר על הדו"ח וגיליתי 2 דוחות מאותו ארוע :
1 . 500 ש"ח על הפרת סגר .
2. 1000 ש"ח על סירוב לדרישת שוטר לפיזור התקהלות .
הייתי בשוק לגלות על דוח נוסף ועוד בסכום כזה מוגזם , המוקדנית אמרה לי שהם ניתנו ב2 דקות הפרש אחד מהשני וזה מאוד מוזר . לא ידעתי ששוטרים במדינת ישראל מנצלים את הכוח שלהם להתאכזר לאזרחים בדוחות מוגזמים ועובדים בכזה חוסר תיאום שבפועל החוק אומר א' , השוטר הימי עושה ב' ומודיע כמה פעמים שאין דוחות ובסוף שוטר סיור עושה בכלל ג' וממציא דוחות על דברים שלא היו . עברו כבר עשרה ימים מהארוע ולא קיבלתי את הדוחות לדואר, בינתיים ניסחתי 2 מכתבים (אחד לכל דוח ) ואני מחכה לדוחות על מנת לערער , אשמח להמלצות נוספות מה אוכל לעשות .
05/10/2020 15:23
שלום לכולם,

בערב חג ראש השנה יצאתי מביתי לקחת את אבי החורג אשר עובד חיוני בלולים ואין לו איך ליזור בערב החג.

עצרו אותי במחסום, איך שעצרו אותי ביקשו תז לראות מאיפה אני , אחרי שהשוטר החזיר את הת.ז שאל אותי לאן אני נוסע הסברתי לו שלקחת את אבי החורג שהוא עובד חיוני ואין לו איך לחזור.

השוטר אמר שהכל בסדר ואני יכול לנסוע.
היום, אחריי שבועיים אני מקבל דוח הביתה בדואר על יציאה לא חיונית מהבית, כתוב שם שהוסברה לי מהות העבירה. דבר שלא נברא מעולם לא אמרו לי בכלל שאני מקבל דוח , השוטר פשוט לקח את תעודת הזהות שלי מבלי שאמרתי מילה ואשכרה שלח לי דוח לבית.
בתגובת הנהג רשום: אין תגובה.
כי אפילו לא אמרו לי שאני מקבל דוח

מה האפשרויות שעומדות בפניי ?
אני לא מתכוון לתת לזה לעבור בשתיקה גם אם עלי להיעזר בשירותי עורך דין במקרה המרגיז הזה.
05/10/2020 09:03
שלום, אני זקוק למידע בעניין קנסות על הפרת איסור ההתרחקות מעבר ל-1 ק"מ מהבית בתקופת הסגר. אם אדם נקנס ומבקש להישפט על ההפרה (בין אם הגיש קודם ערעור שנדחה ובין אם לא) ואז מפסיד בבית המשפט - האם הקנס שהושת עליו (נניח 500 ש"ח) *מוכפל אוטומטית*? האם בית המשפט מחייב (בהכרח/בדר"כ/לפעמים) את מי שמפסיד לשלם גם הוצאות שונות (נניח הוצאות משפט או שכר טרחה) למשטרה/לרשויות?
29/09/2020 11:38
שלום, צברתי 24 נקודות ועברתי 2 קורסים. לפני כחודשיים הגעתי בקטנוע תוך כדי תנועה לצומת, בשניה לפני שנכנסתי לצומת - רכב חתך אותי, מהנתיב השמאלי לימני וגרם לי להתחמק ממנו ולעבור באור אדום, אחרת הייתי עובר בכתום. בצומת הבא העיר לי רוכב קטנוע אחר כי המצלמה צילמה אותי. השבוע קיבלתי מכתב לקבלת דבר דואר מסניף הדואר מאת המשטרה. מה אפשר\רצוי לעשות במקרה? מה קורה אם אני לא אוסף את דבר הדואר?
14/09/2020 09:33
בוקר טוב,
אתמול הגשתי תלונה על תקיפה ואיומים.
אחרי פחות מ-24 שעות קיבלתי הודעה שהחליטו להפסיק חקירה ולגנוז את התיק במשטרה.
מה אני יכול לעשות בנדון? האם ערעור באמת יעזור? האם אני יכול לפנות לבית משפט? האם יש טעם להעזר בשירותיו של עורך דין או שפשוט אני צריך לחיות עם העובדה?
10/09/2020 23:03
קיבלתי זימון לבית משפט על שתי עבירות: אי ציות לרמזור אדום ואי מתן פרטים בעת תאונה
בפועל יש לי בלק אאוט טוטאלי מהתאונה עצמה וכשיצאתי עם כל הפרטים שלי ביד, בעל הרכב שנפגע חטף לי את המסמכים צילם אותם והתחיל לאיים עליי תוך כדי צעקות והנפות ידיים, ברגע שהוא סיים לצלם וכשהבנתי שהוא לא מתכוון לתת לי את שלו לקחתי את המסמכים שלי ונסעתי ממקום התאונה וכך קרה שעברתי ברמזור אדום שלכך יש למשטרה תיעוד.
העברה השנייה פשוט לא נכונה, בפועל ההיפך קרה.
האם חייב ייצוג משפטי הרי כן נתתי פרטים ואין לי מושג למה אותו איש התלונן במשטרה על אי מתן פרטים
וגם מה העונשים הצפויים לי על פי חוק?
13/09/2020 08:49
בוודאי שחייב ייצוג של עורך דין, אי מסירת פרטים אחרי תאונה זו עבירה חמורה. צריך לעבור על כל חומר הראיות ומוצע בחום לא לוותר על ייצוג עורך דין שאחרת אפשר להגיע למצב של ענישה חמורה יחסית.
10/09/2020 00:04
שלום וערב טוב
היום בבוקר עברתי ברמזור בכביש פנימי שאינו מהבהב בירוק אלא מירוק התחלף לכתום ונסעתי במהירות תואמת כשיצאתי התחלף לאדום מבחינתי כמובן נהגתי כחוק
לאחר כמה דק במרחק גדול מאותו רמזור לפתע מורה לי ניידת לעצור
לא הבנתי על מה ולמה
כאשר יצאתי לבדוק מה ברצונו הוא טען כי עברתי באור אדום מה שכמובן לא נכון , מאד כעסתי ואמרתי לו שזו עלילה כי זה לא נכון השוטר שהיה עמו שתק לאורך כל הויכוח ! הוא טען שצילם אותי אמרתי לו מעולה תראה לי
ואז הוא אומר לי בעבר הייתה לך עבירה על אור אדום (לפני 4 מממצלמה ) אמרתי לו שזה לא רלוונטי למצב ושלא נכנסתי לרמזור אדום במקרה הזה!!! ואני לא אקבל את הקנס!
כמובן שלא היה לו מה להראות וזה היה מיותר להתווכח לקחתי את הקנס והלכתי לרכב תוך כדי קלטתי שהוא מצלם בנייד שלו את הרכב שלי מה שגורם לי לי להבין שהוא פשוט הלביש לי קנס ! לצערי אין לי מצלמת דרך ברכב
ואני חשה חוסר צדק מוחלט מה עליי לעשות במצב כזה ?
פשוט מאכזב שמשטרת ישראל נוהגת באופן כזה!
09/09/2020 08:47
שלום.
אשמח לדעת, מה קורה במידה והייתי כבר אצל עו"ד בדיני תעבורה-לגבי דוחות בכדי שתטפל בעניין.
ואתמול הודיעו שהדוחות יבוטולו לכל הנהגים
(זה בעניין מצלמת המהירות שמוצבת בגדרה )
האם אני צריכה לשלם לעו"ד ?
לאחר הפנייה אליה בתאריך 13/8
קיבלה לתחילת הטיפול בנושא 1500 שח
9 דוחות סה"כ.
ועכשיו הודיעו -שהמשטרה מבטלת את הדוחות לכל הנהגים .
האם אני צריכה לשלם לה את יתרת הכסף.?
: עבור אל עמוד