עבירת סרסרות לזנות – סעיף 199 לחוק העונשין

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה
 פלילים ודיני תעבורה - עורך דין לשרותך
חוות דעת מקצועית בענייני פלילים:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה בפלילים >>

לדעת יותר על עבירת סרסרות למעשי זנות


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

סרסור הוא אדם המתאם עסקה בין שני בעלי – עניין משותף. במקרה של זנות, סרסור מנהל את עסקיה של מי שעוסקת בזנות ומתפרנס מרווחיה.

מרבית הנשים העוסקות בזנות מעדיפות שיהיה להן סרסור כיוון שהוא מעניק להן הגנה מפני הלקוחות ומפני סרסורים אחרים ומאבטח עבורן את אזור הפעילות שלהן.

החיסרון שיש למערכת יחסים בין סרסור למי שעוסקת בזנות הוא שהסרסור מנצל אותה וחי על חשבונה. פעמים רבות מתגלה גם כי הסרסור הוא ששידל את אותה אישה לעסוק בזנות וגם אם היא מעוניינת להפסיק לעסוק בזנות, אין הוא מאפשר לה לעשות זאת.

מה אומר החוק לגבי סרסרות בזנות?

בישראל כמו במרבית מדינות העולם, אישה שנתפסת כעוסקת בזנות, אינה מואשמת בעבירה פלילית אך הסרסרות לעומת זאת היא עבירה פלילית.

סעיף 200 לחוק קובע כי גבר הגר עם זונה או שהוא מתלווה אליה באופן קבוע או משתמש בהשפעתו עליה כדי להכריחה לזנות והוא חי על רווחיה, הוא סרסור.

סעיף 199 לחוק העונשין עוסק בעבירת הסרסרות - לפי חוק העונשין, סרסור הוא מי שמחייתו מתבססת על הרווחים של מי שעוסקת בזנות. הסרסור מקבל ביודעין חלק מהתשלום המועבר על ידי הלקוח לאישה עבור מעשה הזנות.

עבור עבירת סרסרות, החוק קובע עונש מאסר עד חמש שנים אך במידה ואדם עבר עבירה של סרסרות לזנות כלפי בת זוגו, ילדיו או ניצול יחסי מרות או תלות, העונש הוא שבע שנות מאסר.

למידע נוסף: מהם העונשים בחוק במקרה של עבירות מין?

סרסרות לזנות – אופי מערכת היחסים

אישה העוסקת בזנות איננה עוברת עבירה על פי חוק אך המעשים המובילים אישה לעסוק בזנות נתפסים כחמורים ולכן סרסור הגורם לאישה לעסוק בזנות מבצע עבירה הנתפסת כחמורה במיוחד שמערכת המשפט והחוק פועלים למיגורה.

>>> הפורום לענייני פלילים <<<

מרבית הסרסורים הם גברים אך ישנן גם נשים העוסקות בכך. סרסורים חיים על חשבון מי שעוסק בזנות והם כמובן מעוניינים להבטיח את ההישארות של אותם אנשים עימם ולשם כך לרוב נוקטים באמצעים שונים ולא כשרים היוצרים מערכת יחסים תלותית וזאת באמצעות איומים, אלימות, מניפולציות פסיכולוגיות או שהם שמספקים לזונות סמים ובכך מחזקים את תלותן בהם.

קיראו גם בנושא: כיצד ניתן להתמודד מול עבירת סחר בסמים?

פסיקות בנוגע לעבירת סרסרות לזנות

גבר שהתגורר עם אישה שעסקה בזנות, הורשע בעבירה של סרסרות לזנות לאחר שהאישה סיפרה בעדותה כי הוא עובד וכי היא נהגה לתת לגבר דמי כיס להוצאות ובילויים.

בהתבסס על סעיף 200 לחוק, בית המשפט פסק כי די בשני נתונים -  שגר עמה ושהיא נתנה לו כסף, על מנת להוכיח את סעיף 199 לחוק העונשין.

במקרה אחר אישה הורשעה בסרסרות לזנות כי היא ניהלה והחזיקה דירה בה הועסקו נשים שעסקו בזנות ואחוז מסוים מהסכום שקיבלו הזונות ניתנו לאישה.

העסק פורסם כמכון עיסוי והאישה טענה כי היא האמינה שהלקוחות קיבלו שירותי עיסוי וכי היא לא ידעה שבחדרים התנהלו מעשי זנות. בית המשפט המחוזי וגם העליון דחו את טענותיה וקבעו כי האישה הייתה מודעת להתרחשות בחדרים והוטל עליה עונש מאסר בפועל.

זקוקים ליעוץ משפטי דיסקרטי? לחצו כאן


תאריך: 21/01/2015 11:03TEST