מה קובע החוק על עבירת משחקים אסורים, הגרלות והימורים

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה
 פלילים ודיני תעבורה - עורך דין לשרותך
חוות דעת מקצועית בענייני פלילים:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה בפלילים >>

לדעת יותר על עבירת משחקים אסורים, הגרלות והימורים


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

משחקים אסורים, הגרלות והימורים תלויים בגורל ובמזל ולא בידע. התוצאות של אותם משחקים עשויות לזכות אנשים בכסף, טובות הנאה ועוד. הזכיה בכסף או בדבר בעל ערך מתבססת על מידת המזל של אותו אדם.

הימור אף הוא תלוי בניחושים והוא לרוב נוגע להגרלות שהתוצאות שלהן קשורות במשחקי ספורט ותחרויות. המחוקק מנסה להילחם בתופעה על ידי הטלת עונשים. כיום ידוע כי חל איסור על ארגונם או עריכתם וכי כל מי שעושה זאת צפוי למאסר או לקנס כספי.

לחצ/י כאן לייעוץ משפטי מיידי על עבירת משחקים אסורים

משמעות החוק והעונשים הקבועים בו

על פי פרק ח' סימן י"ב, סעיפים 225-228 לחוק העונשין תשל"ז 1977 של מדינת ישראל, חל איסור על משחקים אסורים, הגרלות והימורים.

הארגון עצמו גם הוא נחשב כעבירה על החוק והעונש המקסימאלי של מי שנמצא אשם בעבירה זו יכול להיות מאסר בפועל עד שלוש שנים.

לחילופין החוק מתיר גם הטלת קנס כספי. אדם אשר נתפס כשהוא לוקח בהם חלק, דינו יהיה מאסר שנה אחת או תשלום קנס כספי.

מי שמציע, מוכר או מפיץ כרטיסים הנותנים לאדם זכות להשתתף בהגרלה או בהימור או מי שמפרסם על כך הודעה, דינו מאסר למשך שנה אחת וקנס כספי כפול.

חל איסור מוחלט על ניהול מקום למטרת עריכת משחקים אסורים, הגרלות והימורים וכל מי שנתפס בביצוע עבירה זו, דינו יהיה מאסר בפועל למשך שלוש שנים או קנס כפול.

לחצו כדי ללמוד באילו תנאים מותר להאריך מעצר

חל איסור להשכיר מקום במידה ויודעים מראש כי הוא מיועד למטרה זאת. אדם שבמודע משכיר נכס כלשהו למטרת משחק אסור, עונשו יהיה שישה חודשי מאסר בפועל או תשלום של קנס כספי כפול.

חל איסור גם על מכירת כרטיסי הגרלה והימורים לקטינים ומי שמציע, מוכר או מפיץ כרטיסים לקטינים, למרות שיש באפשרותו לדרוש מאותו אדם להציג תעודה מזהה שתאפשר לו לוודא כי אכן לא מדובר בקטין ועל ידי כך להימנע מביצוע העבירה, דינו יהיה מאסר לשישה חודשים.

>>> הפורום לענייני פלילים לשירותך <<<

אם נחשדת או הואשמת בעבירה זאת אנו ממליצים מאוד לפנות לקבלת יעוץ משפטי מיידי. עורך דין פלילי יוכל להסביר לך על זכויותיך והאפשרויות העומדות בפניך לפי חוקי מדינת ישראל ולייצג את האינטרסים שלך בחקירה במשטרה או בבית המשפט.

הגרלות חוקיות - יש חיה כזאת!

מעניין לדעת כי חוק העונשין 231 תיקון תשס"ח מעניק התר על סוגי הגרלות שניתנה להן הרשאה מראש ממשרד האוצר או ממי שהשר הסמיך אותו לתת את ההיתר. שר האוצר העניק היתר על הימורים שעורך מפעל הפיס והתנה אותו בכך שהם לא יתקיימו על תוצאות משחקי ספורט.

הגרלת הטוטו גם היא מתקיימת כמובן בהיתר שאושר על ידי שרים וועדת הכספים של הכנסת, אך מחייבת מתן פרס לזוכים בהגרלות ששוויו יהיה לפחות ארבעים ושניים אחוז מסך כל התקבולים.

קראו על המשמעות החוקית של החזקת סמים לשימוש עצמי

בישראל עדיין לא קיימת קביעה חד משמעית בדין בנוגע למשחקים אסורים, הגרלות והימורים. חוק העונשין אמנם נוגע בנושא והם נחשבים ללא חוקיים אך מצד שני משרד האוצר מעניק היתר המאפשר קיום הגרלות מסחריות על פי חוק.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי מעו"ד פלילי


תאריך: 04/09/2014 15:59TEST