זיוף שטר כסף – סעיף 462 לחוק העונשין

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה
 פלילים ודיני תעבורה - עורך דין לשרותך
חוות דעת מקצועית בענייני פלילים:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה בפלילים >>

לדעת יותר על זיוף שטר כסף


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

זיוף שטר כסף הוא בעצם ייצור של שטרות והפצתם כשטרות כסף בהם הציבור משתמש מבלי קבלת אישור מרשויות החוק הרלוונטיות.

מלאכת זיוף שטרי כסף כיום איננה קשה בעיקר בגלל התמורות הטכנולוגיות שחלו בתחום והיכולת להיעזר במחשב לביצוע הזיוף.

על פי החוק, בית המשפט יכול לצוות על חילוט, החרמה או עיקול על כל שטרות הכסף המזויפים וכמו כן המכשירים ששימשו או יכולים בעתיד לשמש את הנאשם בעבירה זו עבור מטרת הדפסת שטרות מזויפים.

זיוף שטרות כסף – חוק העונשין

סעיף 462 לחוק העונשין קובע כי זיוף שטר כסף היא עבירה על החוק. אדם המנפיק, מזייף, משנה שטר כסף או מנפיק שטרות ביודעין ובכוונה להונות, דינו מאסר שבע שנים.

גם מי שמקבל או רוכש שטרות כסף מזויפים מחוץ לישראל והוא יודע כי השטרות זויפו או שונו, עובר אף הוא עבירה של זיוף שטר כסף.

לקריאה נוספת:
הזכות לייצוג משפטי

סעיף 463 לחוק העונשין קובע כי אדם אשר מכין שטרות מזויפים שיזוהו בטעות על ידי אנשים כשטר כסף או כשטר הדומה לשטר כסף, דינו יהיה מאסר לשלושה חודשים.

על פי סעיף 464 לחוק העונשין מי שמכין או מוכר נייר הדומה לנייר המשמש להכנת שטרות של כסף או משתמש בנייר באופן מודע להדפסת שטרות מבלי שקיבל אישור לכך וזאת במטרה לבצע הונאה, דינו יהיה מאסר לחמש שנים.

התייחסות בית משפט לזיוף שטר כסף

שטרות כסף מוגדרים על פי חוק אך ורק כשטרות אשר עברו אישור של בנק ישראל והוצאו לשימוש הציבור או לחילופין שטרות שהוצאו על ידי תאגידים עולמיים בתחום הבנקאות.

הואשמת בעבירת זיוף? לחץ כאן לפניה אישית לעורך דין!

עבירות זיוף ובמיוחד עבירת זיוף שטר כסף נחשבות לעבירות חמורות ביותר. זייפנים רבים מנצלים את הזמינות, את יכולת הדיוק בזיוף והטכנולוגיה המפותחת לבצע זיוף שטרות כסף או מטבעות.

העבירה של זיוף שטרות כסף הופכת לחמורה יותר אם השימוש בשטרות נעשה להשגת מטרות. כבר בעבר, הפער הקיים בין עלות ייצור השטרות המזויפים לין השווי האמיתי של השטרות, יצר הזדמנות מושכת במיוחד עבור עברייני זיוף כספים שנהנו מהרווחים לאחר הפצת השטרות המזויפים והכנסתם אל מחזור הכספים בציבור.

קיראו בנושא:
עקרונות בדיני עונשין לפי שיטת המשפט בישראל

אך לא רק זיוף שטר כסף הוא עבירה, גם בנייה של מכשיר המשמש לעשיית נייר לחריטה על לוח שטר כסף ללא הסבר חוקי כדין או ללא רשות מהשלטונות, נחשבת לעבירה של זיוף שטר כסף לפי סעיף  464 לחוק העונשין.

פסיקה רלוונטית לזיוף שטר כסף

אנשים הנתפסים על ביצוע עבירת זיוף שטר כסף עומדים בפני האפשרות של עונש מאסר בפועל עד חמש שנים. הרבה מעשי זיוף שטרות כסף נתפסים על ידי המשטרה וכך גם אנשים שברשותם שטרות כסף מזויפים.

>>> הפורום לענייני פלילים <<<

כמו לדוגמה, נאשם שנתפס על ידי חוקרי המשטרה בחדרו שבמלון וברשותו שטרות מזויפים בסך 200,000 דולר. הנאשם טען כי לא היה מודע לקיומם אך בית המשפט פסק נגדו, גם ערעור שהגיש לא עזר.

במקרה אחר הוטל עונש על אדם אשר נתפס בנמל התעופה כשברשותו מזוודה ובתוכה היו כשני מיליון דולר בשטרות מזויפים. על הנאשם הוטלו שנתיים מאסר בפועל, 10 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי בענייני פלילים!


תאריך: 13/10/2014 15:29TEST