החזקת פרסום תועבה – סעיף 214 לחוק העונשין

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה
 פלילים ודיני תעבורה - עורך דין לשרותך
חוות דעת מקצועית בענייני פלילים:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה בפלילים >>

לדעת יותר על החזקת פרסום תועבה


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

לפי סעיף 214 של חוק העונשין קיים איסור על החזקת פרסום תועבה ואם מופיע בפרסום קטין העבירה חמורה אף יותר. עבירת החזקת דברי תועבה נעשית כאשר אצל אדם כלשהו מתגלים חומרי תועבה השמורים במחשב, על גבי תקליטורים או בכל מקום אחר.

עונש המאסר המקסימאלי הקבוע בחוק עומד על שנת מאסר אחת למעט אם החומר שנמצא, צולם ותועד באקראי ובתום לב.                                                                                                             

מהי עבירת החזקת פרסום תועבה?

גם אם החזקת פרסום תועבה היא לשימוש פרטי של המחזיק ואין לו כל עניין להפיץ את חומר התועבה בציבור, החוק רואה בזה עבירה חמורה.

יש רצון לשמור אמנם על חופש הבחירה של כל אדם לגבי חומר קריאה או צפייה שהוא מעוניין בו ומחזיק בביתו, אך ההגנה על הפגיעה על אנשים, נשים וקטינים והניצול שנעשה כשהשתמשו בהם כדי להפיק את חומר התועבה, חשוב יותר.

הואשמת בהחזקת פרסום תועבה? לחץ כאן לפניה אישית לעורך דין!

שמדובר בקטינים, בתי המשפט רואים את העבירה כחמורה ביותר ועומדים על חשיבות שמירה על החקיקה בהתאם לאמנה הבינלאומית לזכויות הילד.

הגנה על כל מי שמנוצל בדרך כזו או אחרת למטרת פרסום תועבה מהווה ערך עליון לעומת החשיבות על שמירת הפרט ולכן האיסור על החזקת פרסום תועבה כפי שקבע המחוקק הוא מוצדק.

לקריאה נוספת: עבירות מין והעונשים הקבועים בחוק

המלחמה בהחזקת פרסום תועבה

החזקת פרסום תועבה הפך לייצור מסחרי בינלאומי משום שקיים ביקוש רב שרק גדל. החזקת חומרי פרסום תועבה נתפס כשיתוף פעולה עם תעשייה הפוגעת בדרך כלל בחלשים ומנצלת את המעמד הפגיע בו הם נמצאים וכן לעיתים באה לידי ביטוי בפדופיליה ולכן יש התייחסות רצינית לעבירה זו. 

>>> הפורום לענייני פלילים <<<

זוהי עבירה שמתבצעת בדרך כלל בבית הפרטי של העבריין אך גורמי החוק הפליליים מסוגלים להגיע אל כל מקום וזאת על מנת לוודא כי לא בוצעה עבירת החזקת פרסום תועבה. החוק אינו אוסר על צפייה בפרסום חומר תועבה, האיסור הוא על החזקתו, מותר לשלוח לחברים אך אסור לפרסם ברבים.

בית המשפט ופסיקות על החזקת פרסום תועבה

הסיבה והבסיס לסעיף 214 לחוק העונשין הוא לתת הגנה ובעיקר לקטינים אשר יכולים להיות מנוצלים בתעשיית הפורנוגרפיה וכן מיגור התופעה החמורה.

בשנים האחרונות נדרשו בתי-המשפט בישראל לעסוק בלא מעט מקרים של עבירות על החזקת פרסום תועבה כמו למשל במקרה של צעיר בן 32 אשר נגדו הוגש כתב אישום על החזקת קבצי מחשב של תמונות וסרטים הכוללים קיום יחסי מין בין בגירים לבין קטינים ובין קטינים לבין עצמם.

לקריאה נוספת: סרסרות למעשי זנות והעונשים הקבועים בחוק

בית משפט השלום בת"א הסתפק במקרה זה רק בהטלת 180 שעות שירות לתועלת הציבור. במקרה של בחור צעיר נוסף, גזר בית המשפט עשרה חודשי מאסר על תנאי וכן קנס כספי.

למרות שהחוק קובע כי העונש על מחזיק פרסום תועבה יעמוד על שנת מאסר אחת בפועל העונשים קלים יותר כמו הטלת עונשי מאסר על-תנאי, עבודות שירות וקנסות כספיים.

לחצו לפניה וקבלת יעוץ משפטי בענייני פלילים ללא כל התחייבות


 


תאריך: 22/03/2015 15:17TEST