ממציא מדבקת הפלא נשלח למאסר בפועל של 87 חודשים

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה
 פלילים ודיני תעבורה - עורך דין לשרותך
חוות דעת מקצועית בענייני פלילים:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה בפלילים >>

ממציא מדבקת הפלא נדון ל 87 חודשי מאסר בפועל


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, גזר 87 חודשי מאסר בפועל על אריק קליין, "ממציא מדבקת הפלא", שהורשע במעשי מירמה בהיקף של 10 מיליון שקל. בית המשפט הפעיל עונש מאסר על תנאי בן 15 חודשים שהיה תלוי ועומד כנגדו וינוכו לו 18 חודשי מעצר כך שנותר לו לרצות 69 חודשים , לשלם קנס בסך 50,000 ש"ח ותשלום פיצויים לקורבנותיו בסך 200,000 שקל. 

רופא השיניים עמוס בוחניק זוכה מרוב האישומים והורשע רק בשלשה מקרים, הופנה לקבלת חוות דעת הממונה על עבודות שירות לתועלת הציבור.

בית המשפט החמיר בעונשו של קליין וקבע כי הוא לא למד לקח ממעשיו הקודמים, יש לו יכולות רבות ואין הוא יכול לשלוט בדחפים הפורצים בנפשו בדרכים עקלקלות, כלשון בית המשפט. בעניין הנאשם השני קבע בית המשפט שהוא אדם נורמטיבי שהלך שבי אחרי קליין ונסחף לחוף בלתי מוכר לו ואפילו החזיר 8 מליון שקל למתלוננים שנפגעו.

במהלך המשפט התברר ונקבע כי קליין ובוחניק מעולם לא קיבלו תשלום כלשהו כפי שהציגו למשקיעים, וכי בוחניק גם לא האמין בתמימות שהכספים עומדים להגיע בכל רגע. הנאשמים לא חתמו על חוזים כלשהם, לא הייתה להם תשתית ייצור ולכן לא היה להם מה להציע בצורה אמיתית למשקיעים.

קליין הורשע ב-11 מקרים של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בניסיון לקבל דבר במירמה בנסיבות מחמירות, ב-13 מקרים של משיכת צ'ק ללא כיסוי, בארבעה מקרים של זיוף מסמך וב-12 מקרים של שימוש במסמך מזויף. בוחניק הורשע בשלושה מקרים של קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, בניסיון לקבל דבר במירמה בנסיבות מחמירות ובחמישה מקרים של משיכת צ'ק ללא כיסוי.


תאריך: 20/02/2013 10:20TEST