x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

פניה לקבלת ייעוץ משפטי בענייני פלילים 072-336-0520 072-336-0520
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים
נהגת בזמן פסילת רישיון ונתפסת?... פסילה מנהלית והדרך להחזיר את הרישיון שלך... הרישיון שלך נשלל? יש בהחלט מה לעשות!... חשוב לדעת על שלילת רישיון נהיגה... נתפסת נוהג ללא רישיון נהיגה?... הרשעה באונס לאחר היכרות באינטרנט... רוצה לדחות את ביצוע עונש המאסר שהוטל עליך?... לפעמים בהחלט כדאי ללכת על הסדר טיעון!... הדרך שלך להסדר טיעון מקל בעבירות תעבורה... החלטת המכון הרפואי לבטיחות בדרכים פוגעת בך?... הדרך לשנות את סעיפי האישום ולהקל עמך... סעיף האישום הנפוץ בתעבורה: נהיגה בקלות ראש... להתמודד עם אישום של סחר בסמים...... החזקת סמים לשימוש עצמי לפי סעיף 7(ג) לפקודת ה... נהגת תחת השפעת סמים?... נהגת במהירות מופרזת? אנחנו יכולים לעזור!... רוצה להגיש ערעור על החלטת בית המשפט כנגדך?... הדרך לערער על פסק דין / גזר הדין שניתן נגדך!... הואשמת בנהיגה בשכרות? כך מתמודדים...... אפשר למנוע את שלילת רישיון הנהיגה שלך!... תוצאות בדיקת הינשוף אינן סוף דבר!... כשחייבים עורך דין שהוא מומחה לתעבורה...... מתי ניתן לסגור תיק פלילי וכיצד עושים את זה?... חוק דרומי - המדריך המלא... מתי יומר עונש מאסר בעבודות שירות?... למה חוקרי משטרה לא אוהבים עורכי דין?... ענישה בעקבות גניבת מכשירי טלפון סלולרי... עיכוב שלא כדין הוביל לפיצוי כספי... ענישה חמורה על פגיעה בביטחון המדינה... סעיפים 4,5 ו-6 לחוק העונשין... האם בית המשפט אישר משפט חוזר לעבריין מין?... זוכה מעבירות לאור אפליה אסורה... החיפוש לא היה חוקי והחשוד זוכה... הואשם במכירת אלכוהול לקטינים וזוכה!... הגנת הכורח וזיכוי בפלילים... כתב אישום על ניהול עסק ללא רישיון... אלימות כנגד קשישים... הרשעה בהתעללות בבעל חיים... פסיקת בגץ לגבי חוק המסתננים... מיכל אלוני הורשעה ברצח ילדיה... אזרחי ישראל בשורות ארגון דאעש... מקרה הרצח של אביטל רוקח ז''ל... פרשת אשכנזי – האם יואשם בהפרת אמונים?... הרב מוטי אלון הורשע בביצוע מעשה מגונה בכוח... כתב אישום נגד משה פרץ שהעלים הכנסות... כתב אישום נגד מדליפי שאלון בחינת בגרות במתמטי... הרשעות ועונשים בפרשת פלד גבעוני ... ממציא מדבקת הפלא נדון ל 87 חודשי מאסר בפועל ... אלי רייפמן ירצה 4 שנות מאסר בפועל וישלם פיצוי... המלצות האוצר למאבק בהון השחור והעמקת הגבייה...
ענן תגיות

המלצות האוצר למאבק בהון השחור והעמקת הגבייה

תאריך: 06/02/2013 12:30   מחבר: פלילים באתר Felony

הגירעון העצום בתקציב המדינה מדיר שינה מעיני ממשלת המעבר שבתקופת כהונתה הוא נוצר. רשות המיסים לא המתינה עד לכינון הממשלה החדשה. היא הגישה בליווי קמפיין תקשורתי את המלצותיה לשר האוצר למאבק בהון השחור ולהעמקת הגבייה של המיסים.

ההמלצות מדברות על תוספת של כ 6 מיליארד שקל לתקציב המדינה כתוצאה מגביית מיסים גם מהשוק השחור.

לייעול המאבק ושיפור תוצאותיו נדרש איחוד כוחות ותיאום עמדות ודיווחים בין רשות המסים לרשות לאיסור הלבנת הון. אם סוחר נשק או סוחר נשים וסמים מסתיר את ההון שצבר מפעילותו הפלילית, הוא עובר עבירה פלילית המוגדרת בחוק איסור הלבנת הון, כעבירת מקור.

לפי הצעת החוק המוצעת במסגרת המאבק בהון השחור יוגדר, סעיף 220 לפקודת מס הכנסה, הנוגע להעלמות מס, כעבירת מקור. אם החוק יאושר, ניתן יהיה להאשים מעלימי מס לפי סעיף העונשין הקיים בחוק לאיסור הלבנת הון.

במידה ורשות המיסים לא תתקוף את הסוגיה בכל הכלים העומדים לרשותה סביר להניח שהגירעון בתקציב יחייב העלאת מיסים בקשת רחבה של תחומים, שברוב המקרים פוגעים בשכבות הביניים והחלשות.

עיקרי ההמלצות

•    סגירת פרצות במערכת חוקי המס.
•    הרחבת סמכויות הגבייה וייעול עבודת רשות המסים.
•    פיקוח ישיר על נותני שירותי מטבע (צ'יינג') וקבלת מידע שוטף על עסקאות חשודות.
•    פיקוח הדוק על תכנוני מס.
•    מתן סמכות לעיכוב יציאה מהארץ במקרה של דיווחים כושלים וכוזבים לרשות המס.
•    מתן אפשרות לקיזוז מיסים בין מערכות המס השונות.
•    מניעת הברחת נכסים ביוזמת בני זוג והרמת מסך בעת הצורך.
•    עיקולים על כלי רכב לחייבי מס.
•    הידוק הפיקוח והבקרה על סחורות שנכנסות לרשות הפלשתינאית.
•    הגברת המודעות בקרב בני הנוער לחשיבות תשלום מס אמת והימנעות מהעלמתו.
•    הקמת "מלשינון" שמכונה בעדינות "קו הצדק" למסירת מידע אנונימי על גורמים שמעלימים מס.

התחזית

מהצהרת שר האוצר לכלי התקשורת עולה כי הוא מצפה מהציבור להיות שותף מלא למאבק בהון השחור. המטרה המוצהרת, להוריד את רמתו לזו של מערב אירופה. השנה מתוכננת גבייה של עוד 2 מיליארד שקל ועד שנת 2014 האוצר מתכוון לגבות 6 מיליארד שקל נוספים.

אם הממשלה תשלים קדנציה האוצר מקווה לגבורת עוד 20 מיליארד שקל. "אני רוצה שהאנשים שמעלימים פשוט יתביישו בכך", סיכם שטייניץ.

רצון לחוד ומציאות לחוד. עד היום התוכניות השונות למאבק בהון השחור כשלו. נותר לקוות כאזרחים שומרי חוק שהפעם זה יצליח קצת יותר.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי מעורך דין מנוסה!

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור