הוספת תגובה

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה

הוספת תגובה ל - כדאי לתבוע את העורך דין?
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי*

*(אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
27/10/2019 12:13
ארצה להתייעץ איתכם על משהו שקרה לאישתי לפני כמה שנים, ולדעת מה דעתכם המקצועית לגבי הנושא; האם אפשרי או כדאי לתבוע את עורך הדין?
(יש לנו את כל השיחות באימייל, כולל כל ההבטחות וה"מילים היפות" שנאמרו ונכתבו)
ירדתי עם המשפחה מהארץ בשנת 2010 בהיותי בת 17, לאחר שהתייצבתי לצו ראשון.
קיבלתי תושבות קבע בקנדה ולאחר 5 שחייתי שם, עבדתי, למדתי והשתקעתי, החלטתי להגיע לארץ על מנת להסדיר את מעמדי והשירות הצבאי שלי.
יצרתי קשר עם עורך דין ישראלי לפי המלצה בפייסבוק ורשמתי לו אימייל.
עורך הדין הבין את הסיטואציה שלי, היה מאוד אופטימי ונחוש לעזור.
שלחתי לו את כל פרטיי ואת כל המסמכים התומכים בעובדה שמרכז החיים שלי נמצא בקנדה.
הסכמנו על סכום של 7000 שקל כש-5000 ש"ח יועברו מיידית ולאחר קבלת הפטור אשלם לו את ה2000 ש"ח הנוספים.
עו"ד אמר שהוא מטפל במקרה, יקח כמה חודשים אך הפטור יגיע והוא יעדכן במהרה.
אכן לאחר מספר חודשים עו"ד יצר עימי קשר בבשורות טובות שאישרו את הפטור אך אני צריכה להגיע לארץ בעצמי על מנת לקבל אותו ישירות בלשכת הגיוס.
עו"ד חזר ואמר שאין מצב שיעצרו אותי לא בנחיתה ולא בכלל! ושאין לי מה לדאוג.
קניתי כרטיס טיסה לארץ (במיוחד על מנת לטפל בנושא הצבא, שאוכל לטוס לארץ כשארצה) וביקשתי ממנו איזשהו מסמך להראות בביקורת גבולות שלא יעשו לי בעיות בכניסה אך עורך הדין סירב ואמר שכל הפרטים נמצאים במחשבים ומדינת ישראל יודעים שאני צריכה להגיע ושמחכה לי פטור משירות צבאי.
(חייבת להוסיף שהדרכון הישראלי שלי היה פג תוקף ולא חודש בגלל שבמעמד הצבאי שלי לא היה מוסדר לכן נתנו לי אשרת כניסה חד פעמית בלבד לארץ בטיסה ישירה בלבד.)
כמובן שעליתי לארץ בראש שקט לאחר שעורך הדין הרגיע אותי והבטיח לי פטור מלא, אך בנחיתה בארץ להפתעתי הרבה הוכיתי הלם.
בביקורת הגבולות הבן אדם שבדק לי את הדרכון ואת אשרת הכניסה קרא ישר לביטחון והוא לקח אותי לחדר צדדי (דבר שהיה מאוד מאוד לא נעים ובייש אותי מאוד מול כל הקהל והנוסעים האחרים)
הוא הכניס אותי לחדר המתנה עם עוד נוסעים (מאוד מפוקפקים החשודים בהחזקת סמים, זנות וכד׳) דבר שהכניס אותי לעוד יותר לחץ וחוסר נעימות! שם אמרו לי שאני מחוייבת גיוס ושאני בבעיה.
ביקשתי להתקשר לעורך הדין ולאחר כמה דקות הוא ענה לי, ניסה להרגיע אותי ואמר שיעשה כמה טלפונים ויסדר את העניין.

לאחר שעתיים מורטות עצבים (ביום שישי בצהריים ואחרי 12 שעות טיסה קשות!!!)הגיע קצין צבאי, שחרר אותי ואמר שאני צריכה להתייצב במהירות האפשרית בלשכת הגיוס (תל השומר) על מנת להסדיר את מעמדי הצבאי. אמרתי בסדר גמור, הרי זה בדיוק מה שאמר לי עורך הדין - שמחכה לי פטור אך אני צריכה ללכת ישירות לתל השומר.

כמה ימים אחרי הנחיתה, נפגשתי עם עורך הדין בתל אביב ונסענו יחד לבקום.
בכניסה הוא הסביר שעורכי דין לא מורשים להכנס ללשכת הגיוס אז אני צריכה להכנס לבד, אין לי מה לדאוג זה עניין של שעתיים ואני משוחררת. הוא הגיש לי קלסר עם כמה מסמכים מצולמים שלי ונפרדנו לדרכינו.

נכנסתי ללשכת הגיוס הצגתי את עצמי וחיכיתי שיקראו בשמי.
לאחר זמן מה, חיילת קראה לי ואמרה לי לחכות למ״צ.
כמה דקות עברו והגיעו שני שוטרים צבאיים על אזרחי והכניסו אותי לאוטו. ברגע הזה הותקפתי הלם והגעתי למצב שלא יכולתי להגיב, לזוז ולהוציא מילה מפי.
לאחר כמה דקות של נסיעה הגענו למעצר דן, שם הושיבו אותי באיזה משרד ללא שום הסברים.
ראיתי את החיילת ממלאת טופס, שאלתי אותה מה היא עושה והיא אמרה לי ״את הולכת לכלא״.

ביקשתי ישר להתקשר לעורך הדין שלי ולהבהיר את כל העניין. עו"ד אמר לי שזה לא יכול להיות ואני לא אהיה במעצר אפילו לא לילה אחד. אמר שיעשה כמה טלפונים ויחזור לעדכן.
עברו כמה שעות טובות (3-4) ושום תשובה מצידו.
התקשרתי שוב - הפעם תשובתו הייתה "אולי רק לילה אחד ומחר את בבית".

איך מ-״את לא תעצרי בשדה ולא תעצרי בכלל״ הגעתי לילה במעצר???
העברתי 24 שעות שלמות ללא אוכל, ללא שתיה, וללא כסף לקנות לעצמי משהו (ובטח שלא לצאת לקנות משהו בחוץ).
ביום למחרת ב-6 בבוקר הגיע אוטובוס ועליו קצינים מהכלא הצבאי, נתנו לי מדים של כלא ולקחו אותי לכלא 4.

יום למחרת היה לי משפט צבאי שהוארך מחוסר ראיות מספקות (או משהו כזה) ובגלל שזה היה יום חמישי בשבוע אז הייתי צריכה להעביר את כל הסוף שבוע בכלא ללא בגדים, ללא מברשת שיניים, ללא דאודורנט וללא תחתונים להחלפה!!! אין מגבת, אין אפילו שמיכה /מצעים. ללא שום תנאים בסיסיים! אפילו למשפחה שלי בקנדה לא נתנו לי להתקשר ולהודיע להם מה מצבי וליידע אותם שעצרו אותי וכלאו אותי בארץ.
ביום ראשון לאחר מכן היה לי שוב משפט בבית המשפט ביפו שם הוחלט להוריד אותי ממשפט פלילי לדין משמעתי. ביום שני לאחר מכן שוחררתי, אחרי שבוע בכלא הצבאי.

כאשר ניסיתי ליצור קשר עם עורך הדין על מנת לשלם לו את שאר הכסף הוא פשוט הפסיק לענות לי ונעלם! התקשרתי, השארתי הודעות קוליות אך נשארתי ללא מענה.