הוספת תגובה

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה

הוספת תגובה ל - שאלות למומחה תעבורה
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי*

*(אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
30/04/2019 09:11
שלום, בערב יום חמישי ה25 לחודש קיבלתי דו"ח של 250 ש"ח ו6 נקודות מכיוון שנהגתי על כביש 77 בנתיב השמאלי ולפי השוטר הוא נסע אחרי במשך 8 ק"מ רצופים. במהלך ה8 ק"מ (לטענת השוטר זה היה 8 ק"מ) הכביש לא היה עמוס והייתה לי את האופציה לחזור לנתיב הימני.
לטענת השוטר הוא החל למדוד את ה8 ק"מ מצומת מרומזרת (אשר עצרתי בה ברמזור האדום)
לאחר המעקב השקט של השוטר הוא לבסוף היבהב מאחורי ועברתי לנתיב הימני (חשבתי שהוא מהבהב לי לעבור נתיב כדי שיוכל לעקוף) ולאחר מכן הניידת נסעה במקביל אליי וסימנה לי לעצור בשולי הכביש.
חשוב לי לציין שעד שהניידת החלה להבהב לא היה כל נסיון של השוטר לכרוז לי לעבור לנתיב הימיני ולמנוע את העבירה.
כשעצרתי השוטר יצא אליי מרכבו והסביר לי על העבירה ואני בתגובה הסברתי שלא ידעתי שאני צריך להיכנס ולצאת מהנתיב הימני במידה ומהירות הנסיעה שלי גבוהה ממהירות הנסיעה של הרכבים בנתיב הימני, שלא ידעתי שיש חוק שמציין מספר ק"מ מקסימלי שמותר לנסוע בנתיב השמאלי ברציפות וכמובן שאני מתנצל ולא יקרה שנית.
אגב- השוטר רשם בתגובת הנהג בדו"ח רק "לא ידעתי".
לאחר מכן, השוטר ביקש ממני רשיון רכב ורשיון נהיגה ואמר "אתה מקבל 256". כשביקשתי ממנו להסביר לי מה זה אומר 256, התעלם והלך לניידת. לאחר מספר דק חזר אליי (הפעם לא כבוש בכובע) נתן לי את הדו"ח וביקש שאחתום מבלי לתת לי לקרוא (אחרי שהתעקשתי השוטר נתן לי לקרוא את הדו"ח) ואמר שאני מקבל 250 ש"ח ו6 נקודות.
בנוסף לזה, השוטר גם התבלבל במספר פלאפון שלי שהוא רשם בדו"ח.

שאלות בנושא למומחה בתחום התעבורה:

1.האם במקרה שכזה כדאי לי להגיש ערעור / בקשה להישפט? במידה וכן על איזה טענות?

2. האם יש בחוק ציון של מרחק מקסימלי לנסיעה רצופה בנתיב השמאלי?

3. האם נכון הדבר ששוטר חייב לכבוש כובע בזמן נתינת הדו"ח?

4. האם משמעותי העניין שהמספר פלאפון שלי אינה נכון על הדו"ח?

5. אני נהג זהיר עם 3 שנות נהיגה ללא שום תקלות. האם הדבר משחק לטובתי?

6. איך אוכל להתקדם מכאן בנוגע לביטול הכנס והנקודות?

תודה לעונים