הוספת תגובה

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה

הוספת תגובה ל - שאלה לגבי דוח משטרה
אבקש לקבל תגובות לאימייל שלי*

*(אנו לא עושים כל שימוש בכתובת הדוא"ל שלך ולעולם לא נשלח אליך דואר זבל)
תגובה ל:
מחבר
תאריך ושעה
13/02/2017 18:52
היי,

לפני מספר ימים קיבלתי דוח משטרה על נסיעה על מדרכה (קטנוע). רציתי להתייעץ ולשאול כמה שאלות..

בנקודות:
* הגעתי לאיזור בו הייתי צריכה לחנות, עליתי על המדרכה והחניתי את הקטנוע במקביל אליה. אני מעריכה את הנסיעה כ5-10 מטר במהירות אפסית.
* כשעצרתי, שמתי לב שאולי אני לא משאירה מספיק מרווח על המדרכה (לא יודעת במטרים)
* לא יכולתי לרדת מהמדרכה בגלל הגובה שלה (וזויתה ירידה היתה רחוקה מ90 מעלות)
* המשכתי לנסוע כ5 מטר עד שהגעתי למדרכה רחבה יותר.
* עצרתי את הקטנוע, ואחרי שירדתי ממנו, ראיתי שיש מעלי (מין מפלס שונה) חניון. חשבתי לעצמי - למה לחנות על המדרכה כשיש חניון?
* הסתובבתי על אותה מדרכה וחזרתי את דרכי (מסתבר שאיפה שעליתי בדיוק בפעם הראשונה - היה הכניסה לחניון, פשוט פספסתי אותה)
* נסעתי את אותו המרחק וחניתי בחניון.

למען הסר ספק, נסעתי ממש ממש לאט (עם הרגליים על הרצפה) ולא היו הולכי רגל בכל טווח הראיה שלי, גם על מדרכות אחרות.

השוטר שאל אותי אם מותר לנסוע על המדרכה, אז אמרתי לו שלצורך חניה, מותר קצת. הוא השיב "אסור לנסוע אף לא מטר אחד על המדרכה" -ואז התחיל דיון על איך אפשר לעלות על חניה על המדרכה אם אסור לי לנסוע עליה. הוא בעיקר המציא דברים כמו "ניסית לקצר את הרמזור" ו "יכולת לעלות מהמעבר השני" - אמרתי לו שאני לא מהאיזור, ואם הייתי יודעת שיש כניסה קרובה יותר אני מין הסתם הייתי משתמשת בה...
כששאלתי אותו איך אני אמורה לחנות במתחם שרונה למשל, בה יש חניה מוסדרת על המדרכה, הוא אמר לי "לא מתפקידי למצוא לך פתרונות".

בקיצור - רציתי לדעת קודם כל האם זה נכון. אני חשבתי שמותר לנסוע עד 20 מטר לצורך חניה, אבל אולי שמעתי את זה מנהגים שלא מכירים את החוק. אם זה נכון, למי אני יכולה לפנות בנושא? האם באמת כל חניה שלי היא נחשבת לא חוקית? מי אחראי לזה - המשטרה?

תודה רבה