עורך דין תעבורה מומחה לשירותך - 24 שעות ביממה!

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה
 פלילים ודיני תעבורה - עורך דין לשרותך
חוות דעת מקצועית בענייני פלילים:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה בפלילים >>

כשחייבים עורך דין שהוא מומחה לתעבורה...


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

נתונים מראים כי רמת הענישה על עבירות תעבורה הולכת ומחמירה מדי שנה, ככל הנראה בשל הלך הרוח בחברה הישראלית כנגד עברייני תנועה ובמיוחד נגד אלו שעברו עבירות תעבורה חמורות ולא בפעם הראשונה.

אותם מחקרים מלמדים גם כי נאשמים בעבירות תעבורה שזכו לייצוג משפטי של עורך דין מומחה מתחום התעבורה, זכו לעונשים קלים יותר ביחס לנאשמים שהגיעו לבית המשפט ללא ייצוג משפטי בעבירות דומות.

בסקירה שלפניך נסביר ונציג עובדות מעניינות, שיתנו מענה לשאלה: האם במקרה שלי כדאי לי לקחת עורך דין תעבורה?

במידה וחלילה קיבלת דו"ח בגין ביצוע עבירת תעבורה, חשוב שתהיה מודע למקרים בהם מומלץ וחשוב מאוד להיעזר בעורך דין בקי ומנוסה בדיני תעבורה, במקום להסתפק בייצוג עצמי.

ראשית, יש להבחין בין:

  • עבירות ברירת קנס/משפט - דו"חות חניה או נסיעה בחריגה קלה מהמהירות המותרת, שבהן לנהג יש אפשרות לבחור בין תשלום הקנס לבין להישפט בפני בית המשפט לתעבורה. עבירות אלו נחשבות לעבירות קלות יחסית.
  • עבירות שכרוכות בזימון חובה לבית המשפט - עבירות חמורות, כגון נהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, נהיגה בזמן שלילת רישיון, נהיגה שהייתה כרוכה בתאונות דרכים, לרבות פגע וברח ועוד.

כאשר מדובר בעבירות ברירת קנס/משפט, אז במידה ומדובר בעבירה עם עונש של קנס קל יחסית ובמיוחד בנסיבות שבהן ממילא אין לך טענות הגנה טובות, לרוב אולי יהיה עדיף פשוט לשלם את הקנס ולסיים את העניין מאשר להישפט בבית המשפט ולשכור שירותי עורך דין, תוך בזבוז זמן, כסף ואנרגיה וכן תוך נטילת הסיכון כי הקנס שתקבל במידה ותורשע יהיה גבוה יותר מאשר אם תשלם אותו מיוזמתך.

אולם, במידה ומדובר בעבירת ברירת קנס/משפט שבגינה אתה צפוי לקבל לא רק קנס גבוה, אלא גם מספר גבוה של נקודות, שיכולות אף להגיע עד לכדי פסילת הרישיון וצורך במעבר קורס נהיגה נכונה ומבחני נהיגה כדי לחדש את הרישיון וזאת במיוחד כשיש לך טענות הגנה טובות כדאי לפעול אחרת.

אז סביר להניח שמוטב להישפט בבית המשפט ולשכור שירותיו של עורך דין בקי ומנוסה שיוכל להביא לזיכוייך המוחלט או לפחות להקלה משמעותית בעונשך, לרבות מניעת שלילת רישיון הנהיגה שלך.

לגבי עבירות שכרוכות בזימון חובה לבית המשפט, חשוב ומומלץ מאוד בכל מקרה שתיעזר בעורך דין בקי ומנוסה בדיני תעבורה, אשר יוכל לנסות לחלצך מהרשעה בכתב האישום באמצעות זיכוי מוחלט, או לפחות להשיג לך הקלה משמעותית בעונש.

מדובר במיוחד בנסיבות בהן העבירה המיוחסת לך בכתב האישום הינה עבירה חמורה, אשר העונשים שנהוג להטיל עליה הינם חמורים בהתאם כגון שלילת הרישיון ומאסר ו/או תיק הראיות של התביעה כנגדך אינו מוצק ומגובש דיו כדי להרשיעך בתיק ובכל מקרה ניתן לערער עליו ו/או יש לך עבר תעבורתי כבד או לחובתך רשומים עונשים על תנאי ברי הפעלה.

עורך דין בקי ומנוסה בדיני תעבורה ידע לשלוט היטב בדיני התעבורה ואופן ניהול ההליכים המשפטיים בתיקי תעבורה, על כל הניואנסים והתקדימים החשובים שנכללים בהם. זאת להבדיל מהידע הדל והמועט שיש לאזרח הפשוט באופן ניהול תיקי בתי משפט בכלל ותיקי תעבורה בפרט, דבר שעלול להכביד ולהקשות עליו שלא לצורך.

לפיכך, עורך הדין יוכל בראש ובראשונה להסביר לך אודות אופן התנהלות ההליך המשפטי ומהן חובותיך וזכויותיך כנאשם. בנוסף, הוא יוכל לבדוק את פרטי התיק שלך, לבחון את הראיות שקיימות נגדך, להעריך את סיכויי ההרשעה/הזיכוי שלך ולהמליץ לך כיצד לנהוג בהתאם.

במידה ועורך הדין יגיע למסקנה כי סיכויי ההרשעה שלך הינם נמוכים, הוא יוכל  להילחם על חפותך ולטעון כי התביעה לא עמדה בתנאי הנדרש של הוכחת אשמתך מעל לכל ספק סביר, כפי שנדרש בתיקי תעבורה שמוגדרים כתיקים פליליים במהותם ועל כן יש לזכותך מהאישום שיוחס לך.

כך לדוגמא, עורך הדין יוכל למצוא פגמים בשרשרת הראיות בכל הקשור לדגימת שתן שהנאשם נתן בעת שהוא הואשם בנהיגה תחת השפעת סמים או אלכוהול, להציג טענות משפטיות כנגד קבילותן ומשקלן של ראיות אחרות מטעם התביעה כגון: אי תקינותם של מכשירי מדידה כגון בדיקת ינשוף, ממל"ז, מצלמות, למצוא מחדלים בהלכי החקירה, לחקור חקירה נגדית את עדי התביעה באופן מקצועי ומתוחכם אשר ימצא סתירות בעדותם ועוד.

דוגמא נוספת: נניח שהנהג מואשם בפגיעה ברכב אחר עקב אי עצירה בזמן ואי שמירת מרחק ביטחון מאותו הרכב, כך שהוא נכנס בו מאחור, בעוד שהנהג יטען שהרכב שלפניו נעצר באופן פתאומי וכי הוא לחץ על בלמיו אך הם לא הגיבו עקב תקלה. במקרה כזה, עורך הדין יוכל לייעץ לנהג לפנות למעבדת הרכב של משטרת ישראל, על מנת להוכיח כי התאונה אכן אירעה עקב בעיה פתאומית בבלמים שהנהג לא יכול היה לדעת עליה לפני כן ובכך להביא לזיכויו. 

במידת האפשר, עורך הדין יוכל לשכנע אף את התביעה לסגור את התיק כנגד הנאשם ולבטל את המשפט נגדו ואם לא, הוא יוכל לשכנע את בית המשפט עצמו לזכות את הנאשם.

במידה והסיכויים להשגת זיכוי מוחלט הינם נמוכים, עורך דין יוכל לנהל משא ומתן להסדרי טיעון עם התביעה, בדבר שינוי סעיפי האישום לסעיפים קלים יותר ו/או ביטול סעיפי אישום וכן להגיע להסכמה בדבר עונש קל יותר.

כך לדוגמא, במידה והנאשם נתפס כשהוא נוהג לאחר שהוא שתה אלכוהול מעבר למותר לפי טענת המשטרה, ניתן להגיע להסדר טיעון עם התביעה לפיו היא תתקן את כתב האישום.

זאת באופן שימיר את סעיף האישום החמור יותר, של נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) לפקודת התעבורה, אשר דורש ריכוז מינימאלי מסוים של אלכוהול בגוף ואשר העונש עליו הינו פסילת רישיון למינימום שנתיים, בסעיף האישום הקל יותר, של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים לפי תקנה 26(2) לתקנות התעבורה, אשר אינו דורש ריכוז מינימאלי מסוים של אלכוהול בגוף ואשר העונש עליו הינו פסילת רישיון למינימום 3 חודשים בלבד.

במידה והדבר אינו אפשרי, עורך הדין יוכל לטעון את הטענות הנכונות בפני בית המשפט על מנת להקל בעונשו של הנאשם ולדוגמא, להימנע משלילת רישיונו בפועל ולהטיל עליו שלילה על תנאי בלבד, או לסייג את השלילה כך שהיא לא תחול על כלי רכב שמשמש את הנהג לפרנסתו, כגון טרקטור או משאית.

שאלות נוספות? פנה/י אלינו: 072-3360520


תגיות בעמוד: תל אביב
תאריך: 10/10/2017 08:25TEST