חשוד בביצוע עבירות מין במשפחה? אתה חייב עורך דין מעולה!

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה
 פלילים ודיני תעבורה - עורך דין לשרותך
חוות דעת מקצועית בענייני פלילים:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה בפלילים >>

ייצוג משפטי במקרה של עבירות מין במשפחה


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

עבירות מין במשפחה מתייחסות לביצוע מגוון עבירות מין שונות שנעשות בקרב בני המשפחה.

כאשר המדובר בעבירות מין שמבוצעות בקרב בני המשפחה הגרעינית, בעלי קירבה מדרגה ראשונה, אזי המדובר למעשה בעבירה על איסור גילוי עריות, כגון עבירות שמבוצעות על ידי אב בבתו, או עבירות שמבוצעות על ידי אח באחותו הקטנה ממנו.

כל עבירות המין נחשבות לעבירות חמורות ובמיוחד עבירות מין שמבוצעות כלפי קטינים. אולם, כאשר מדובר בעבירות מין שמבוצעות בקטינים בתוך המשפחה, אזי מטבע הדברים הנזק שהן עלולות לגרום נחשב לחמור ביותר, ועל כן גם הענישה בגין עבירות אלו נחשבות למחמירה במיוחד.

בפסיקה נקבע שהערך החברתי המוגן בעבירות מין במשפחה הוא הצורך להגן על קטינים החשופים בתוך ביתם לפגיעה, ללא יכולת להתגונן או להימלט מפניה, תוך שהפוגע משתמש בסמכותו וכוחו כלפי הקטינים, ומנצל את אמונם בו כדי לספק את רצונותיו המיניים.

עוד נקבע שעבירות אלו פוגעות בערכים המוגנים של כבוד האדם, ערך המשפחה, והביטחון בחיק המשפחה, בפרט שהפגיעה אינה מצטמצמת רק לבן המשפחה שהינו נפגע הישיר, אלא יש לה השלכות הרסניות על המרקם המשפחתי כולו.

כבכל מקרה של חשד בביצוע עבירות מין כך גם במקרה שבו עולים חשדות לביצוע עבירות מין בתוך המשפחה, חשוב להקדים ולשכור את שירותיו של עורך דין פלילי מנוסה, על מנת שייצג את החשוד כבר מתחילת הליכי החקירה ולאורכם.

סוגי עבירות מין במשפחה

הסעיף העיקרי שמסדיר את נושא ביצוע עבירות המין במשפחה הינו סעיף 351 לחוק העונשין, שחל גם על ביצוע עבירות בחסר ישע על ידי אדם שאחראי עליו.

סעיף זה מפרט ארבע עבירות מין במשפחה, שהנן בעלות סדר חומרה יורד מבחינת הענישה עליהן:

  • ביצוע אונס בקטין שהינו בן משפחה של מבצע העבירה. העונש על עבירות אלו הנו 20 שנות מאסר.
  • ביצוע בעילה באישה שמלאו לה 14 שנים וטרם מלאו לה 21 שנים על ידי בן משפחתה, או ביצוע מעשה סדום באדם שמלאו לו 14 שנים וטרם מלאו לו 21 שנים על ידי בן משפחתו. העונש על עבירות אלו הנו 16 שנות מאסר.
  • ביצוע מעשה מגונה בקטין על ידי בן משפחתו. העונש בגין עבירה זו נע בין 5, 10 ו-15 שנות מאסר.
  • ביצוע מעשה מגונה בפני קטין שהוא בן משפחתו. העונש על עבירה זו הנו 4 שנות מאסר.

מעבר לעונשי המאסר הכבדים שצפויים למי שיורשע בביצוע העבירות כאמור, קיים כתם חברתי קשה שילווה את העבריין לאורך שנים ארוכות ולעיתים למשך כל חייו.

מי מוגדר כבן משפחה?

הגדרת בן משפחה לגבי ביצוע עבירות מין במשפחה, כאמור בסעיף 351(ח) לחוק העונשין הנה הגדרה רחבה למדי, שכוללת גורמים נוספים מעבר לבני המשפחה הגרעינית הצרה וזאת כמפורט להלן:

  • הורה, בן זוגו של הורה אף אם אינו נשוי לו, סב או סבתא.
  • מי שמלאו לו 15 שנים והוא אחד מאלה: אח או אחות, אח או אחות חורגים, דוד או דודה, גיס או גיסה. יחד עם זאת, לגבי עבירה של בעילה אסורה לפי סעיף 351(ב) לחוק העונשין, או של מעשה מגונה לפי סעיף 351(ג)(3) לחוק העונשין שנעשו במי שמלאו לו 16 שנים, לא ייכללו דוד, דודה, גיס או גיסה בהגדרה של בן משפחה.
  • אומן לפי חוק אומנה לילדים, או בן זוגו של אומן גם אם אינו נשוי לו, אביו או אמו של אומן.
  • מי שמלאו לו 15 שנים והוא אחד מאלה: בנו או בתו של אומן ובן זוגו של כל אחד מאלה; אחיו או אחותו של אומן ובן זוגו של כל אחד מאלה.

יחד עם זאת, לגבי עבירה של בעילה אסורה לפי סעיף 351(ב) לחוק העונשין, או של מעשה מגונה לפי סעיף 351(ג)(3) לחוק העונשין שנעשו במי שמלאו לו 16 שנים, לא יכללו בן זוג של בנו או בתו של אומן, אחיו או אחותו של אומן ובן זוגו של כל אחד מאלה בהגדרה "בן משפחה".

התיישנות עבירות מין בקטין בן משפחה

עבירות מין במשפחה הנן בדרך כלל עבירות שנמשכות זמן רב ולרוב גם מדווחות רק לאחר זמן רב, מאחר שהקטינים בני המשפחה שהנם קורבנות העבירה נוטים לשמור עליהן בסוד במשך שנים רבות, שנדרשות להם הן על מנת להבין לקלוט את עצם המעשים שנעשו בהם והיקף חומרתם והן על מנת לאזור אומץ ולהתלונן כנגד בני המשפחה שפגעו בהם.

גם המחוקק היה ער לעובדה זו ועל כן הוא האריך באופן משמעותי ביותר את תקופת ההתיישנות של עבירות מין שבוצעו בקטינים בני משפחה וזאת במסגרת סעיף 354(1) לחוק העונשין.

סעיף זה קובע שתקופת ההתיישנות לגבי עבירות מין שבוצעו בקטינים בני משפחה, לפי סעיף 351 לחוק העונשין, תחל רק עם הגיעו של קורבן העבירה לגיל 28.

לפיכך, במידה ועבירת המין שבוצעה במשפחה הנה למשל אונס, שמוגדרת כעבירת פשע שתקופת ההתיישנות שלה הנה 10 שנים, אזי תקופת ההתיישנות של עבירה זו תתחיל רק כאשר הקורבן יגיע לגיל 28 שנים ומכאן שעבירה זו תתיישן רק כאשר קורבן העבירה יגיע לגיל 38 שנים.

פניה לייצוג משפטי

עורכי הדין שלנו מציעים ייעוץ וייצוג משפטי מעולה לחשודים ונאשמים בביצוע עבירות מין במשפחה, תוך שאנו מקפידים לשמור על האינטרסים של הלקוח בכל מקרה, תוך עמידה עיקשת על זכויותיו וייצוג משפטי בלתי מתפשר מול רשויות אכיפת החוק, החל משלביה הראשוניים של החקירה במשטרה ולאורך ההליכים.

חשוב לזכור כי יש לפנות לייצוג משפטי בשלב מוקדם ככל שניתן, עוד בטרם החקירה במשטרה ולפני שתמסור גרסה ראשונית לחוקרים באשר לחשדות שהועלו כנגדך.

במידה ונעצרת או שזומנת לחקירה בתחנת המשטרה וכמובן שבמקרה שבו הוגש כנגדך כתב אישום חמור בחשד לביצוע עבירות מין במשפחה, עורכי הדין שלנו עומדים לרשותך 24 שעות ביממה.

לחצו כאן לפניה וקבלת ייעוץ משפטי אישי בענייני פלילים


תאריך: 08/09/2020 09:07TEST