עבירות מין - עורך דין מומחה לייצוג בעבירות מין לשירותך

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה
 פלילים ודיני תעבורה - עורך דין לשרותך
חוות דעת מקצועית בענייני פלילים:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה בפלילים >>

לדעת יותר על עבירות מין והעונשים הקבועים בחוק


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

עבירות מין הנן מעשים שונים בעלי הקשר מיני המבוצעים על ידי הפוגע ללא הסכמה של הקורבן אליהם. מלבד עבירות המין המוגדרות בחוק העונשין תשל"ז-1977 הכוללות אונס, מעשה מגונה ומעשה מגונה בפומבי, מעשה סדום, יחסי מין בין מטופל למטפל נפשי ובעילה אסורה בהסכמה, מסדיר החוק למניעת הטרדה מינית תשמ"ח-1988 גם את עבירת ההטרדה המינית לסוגיה.

הענישה על עבירות המין, לפי פרק י' בחוק העונשין - פגיעות בגוף, סימן ה' - עבירות מין, משתנה בהתאם לחומרת העבירה והנסיבות בגינן בוצעה.

העונש במקרה של אונס כפי שהוא מוגדר בסעיף 345 לחוק הנו שש עשרה שנות מאסר, אולם לפי הנסיבות המפורטות בסעיפי המשנה של סעיף 345(א)(ב) הוא אף יכול להגיע לעשרים שנה.

העונש על בעילה אסורה בהסכמה של קטינה לפי סעיף 346(א)(1) הנו מאסר חמש שנים. עונש דומה קבוע גם בגין ביצוע מעשה סדום במי שגילו בין ארבע עשרה לשש עשרה שנים ומתקיימים בין הצדדים יחסי חינוך, מרות או תלות.

במקרה של מעשה סדום באדם שגילו מעל שמונה עשרה שנה העונש הוא מאסר של שלוש שנים. גם במקרים של מעשה מגונה נע העונש לפי הנסיבות בין שלוש לעשר שנות מאסר, לפי סעיף 347 לחוק. 

זקוקים ליעוץ משפטי דיסקרטי? לחצו כאן

העונש על מעשה מגונה לפי סעיף 348 לחוק העונשין נע בין שנה אחת לעשר שנים, בהתאם לנסיבות המקרה. הענישה על מעשה מגונה בפומבי יכולה להגיע עד לשלוש שנות מאסר בהתאם לנסיבות המקרה, לפי סעיף 349 לחוק העונשין.

 

הגשת תלונה ופתיחה בהליכים אחרי עבירת מין

הגשת תלונה בגין ביצוע עבירת מין היא איננה משימה קלה עבור הקורבן, הן מבחינת אופי העבירה והן מבחינת המצב הנפשי שהמתלוננת שרויה בו לאחר הפגיעה.

לצד זאת, קיימת גם חשיבות רבה לאופן ההתנהלות של הנפגעת שיכול לתרום לאיסוף הראיות, בעבירות שיש בהן קשיים רבים באיסוף הראיות.

חוק זכויות נפגעי עבירה תשס"א-2001 נחקק במטרה להעניק לנפגע זכויות לאורך כל ההליך החל מהגשת התלונה ועד מידע על העונש של התוקף, כל זאת על מנת להקנות להן מקום רחב יותר להשפיע על התנהלות המקרה.

>>> הפורום לענייני פלילים <<<

עורך דין פלילי בעל ניסיון, המתמחה בתחום, יכול לסייע לנפגעת בהתלבטויות הקיימות פעמים רבות במקרים אלו באשר להגשת התלונה, שדורשת ממנה במצבים מסוימים גם להתעמת עם אלו הקרובים אליה ביותר. הוא יכול לחזק אותה ולעזור לה להתנהל באופן שיקל עליה לאורך כל ההליך.

החוק מאפשר לעורך הדין ללוות אותה במהלך החקירה במשטרה בה תידרש להופיע לעימות מול האדם שפגע בה, לסייע לה לעיין בכתב האישום, להבין ולהביע עמדה לגבי ההליכים המשפטיים ועוד.

דוגמה מתוך פסק דין שעסק באישום בעבירת מין

ע"פ 7082/09 פלוני נ' מדינת ישראל - ערעור על פסק דין של בית המשפט המחוזי בחיפה שהרשיע את המערער בביצוע מספר עבירות מין, גזר עליו עונש מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצויים לקורבן. לפי כתב האישום במהלך מספר חודשים בשנת 2006 נגע המערער בקטינה בדרכים בלתי הולמות, חשף בפניה את גופו ועוד.

לקריאה נוספת: אלימות במשפחה מהפן הפלילי

לטענת המערער קיימים אי דיוקים בתאריכים בהם התנהג באופן המתואר בכתב האישום לפי גרסת הקטינה ולכן לא ניתן לקבוע את הממצאים הנדרשים בחלק מהעבירות המיוחסות לו, במקביל מתייחס הערעור גם לחומרת העונש שנגזר.

בית המשפט העליון בראשות כבוד השופט ניל הנדל דוחה את ערעור הנאשם שכן בעבירת מין קיימת האפשרות לבית המשפט להרשיע על סמך עדות הקורבן, כל עוד הוא מפרט מה הוביל אותו להסתמכות זו ובדנן קיימת ראיית חיזוק כנדרש לפי החוק והפסיקה לעניין זה שהנה מצבה הנפשי של הקטינה.

לחצו לפניה וקבלת יעוץ משפטי בענייני פלילים ללא כל התחייבות


תאריך: 04/09/2014 15:15TEST