הרשעה באונס לאחר הכרות באינטרנט והתחזות

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה
 פלילים ודיני תעבורה - עורך דין לשרותך
חוות דעת מקצועית בענייני פלילים:
שם מלא
מספר טלפון
פניה למומחה בפלילים >>

הרשעה באונס לאחר היכרות באינטרנט


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע השבוע את ג'ורג' שייניס באשמת אונס של מתלוננת אותה הכיר באתר היכרויות.

לנאשם היה כרטיס באתר היכרויות בשם "ג'י דייט" שם הציג את עצמו כעורך דין גרוש עם ילדה, ובתור מי שבילה שנים ספורות בחו"ל. המתלוננת היא גרושה עם ילד.

הנאשם והמתלוננת הכירו באתר היכרויות, לאחר שיחה קצרה הם החליפו מספר טלפון, השניים שוחחו והנאשם הציע לה להיפגש יום למחרת בשעה 22:30.

המתלוננת מסרה כי שעה זו אינה נוחה לה, אך הנאשם בכל זאת הגיע לביתה בשעה זו תוך שהודיע לה בטלפון שהוא קרוב והפציר בה להצטרף אליו. המתלוננת הסכימה, פגשה בו והם הלכו יחדיו לבית קפה על חוף הים ולאחר מכן לטיול בים.

קיראו בהרחבה על:
עבירות מין והעונשים הקבועים בחוק

במהלך הפגישה ציין הנאשם בפני המתלוננת כי הוא אינו עורך דין ולא גר בחו"ל, וכן שהוא אינו גרוש עם ילד. אלא גר ועובד במגדל העמק.

מכאן, מתאר בית המשפט המחוזי בחיפה את שנעשה: "כאשר הגיעו לחוף הים הם יצאו מהרכב, הנאשם חיבק את המתלוננת נישק אותה בפיה וניסה לגעת באיבר מינה. המתלוננת אמרה לנאשם בתגובה כי הדבר אינו נעים לה וביקשה כי יחזירה לביתה.

בסמוך לשעה 00:30 כאשר הגיעו לאזור ביתה, ביקש הנאשם לעלות לביתה להטיל את מימיו, והמתלוננת נעתרה לבקשתו. המתלוננת והנאשם נכנסו לביתה שם ישן באותה עת בנה בן ה-9.

הנאשם נכנס לשירותים בעוד המתלוננת השאירה את דלת הכניסה לבית פתוחה. לאחר שהטיל את מימיו, הוא ניגש אליה בעת שהיא עמדה במרפסת הבית, החל לחבק אותה ואמר לה כי הוא רוצה להרגיש אותה. המתלוננת אמרה לו כי אינה מעוניינת והחלה לצעוד לכיוון דלת הכניסה לבית על מנת ללוותו החוצה.

הנאשם לא נעתר לבקשת המתלוננת, אלא כפה את עצמו עליה במובן הבא: "הנאשם משך את רגליה של המתלוננת, יישר אותן והחל ללטף את איבר מינה וכן החדיר את אצבעותיו לאיבר מינה כשהוא מחזיק אותה בחוזקה, כל זאת כאשר המתלוננת מבקשת ממנו לחדול ממעשיו ואומרת לו כי הוא מכאיב לה.

בהמשך, החדיר הנאשם את איבר מינו לאיבר מינה של המתלוננת בניגוד לרצונה ושלא בהסכמתה החופשית בעוד המתלוננת אומרת לנאשם כי לא טוב לה ומבקשת שיסיים וילך".

למתלוננת נגרמו נזקים פיזיים בדמות סימן אדום בצוואר ובירך.
 
יום למחרת התקשרה המתלוננת לשכנה ומסרה לו כי נראה לה שהיא נאנסה, כאשר הוא האיץ בה לפנות לתחנת המשטרה ולהתלונן. הנאשם מנגד טען כי הדברים נעשו בהסכמה, והוא שלל מכל וכל את גרסת המתלוננת. עוד טען כי כך נהג להציג את עצמו.

הראיות שהוצגו בבית המשפט:

בבית המשפט העידה המתלוננת, חברה עמו שוחחה לאחר האירוע, וקצין מודיעין בתחנת משטרה שהוא גם מכרה של המתלוננת עמו היא שוחחה יום לאחר האירוע. עוד העידה החוקרת שגבתה מהמתלוננת עדות.

מטעם ההגנה העיד הנאשם, ואף חברה שלו לשעבר שגם אותה הכירה באינטרנט, שמסרה בעדותה כי גם כאשר הכירה את הנאשם הוא מסר לה בתחילה פרטים לא נכונים, וכי דבר זה הוא נהוג.

הכרעת בית המשפט:

בית המשפט הרשיע את הנאשם וקיבל את עמדת המתלוננת. בית המשפט קבע כי עדותה מהימנה לעומת גרסת הנאשם. כך לדוגמא קבע בית המשפט כי המתלוננת מסרה פרטים רבים כמו גם פרטים שעשויים לפגוע בה, כמו לדוגמא שבחוף הים היא יזמה את האקט המיני שהיה בין השניים.

קיראו: מתי מקיימים משפט חוזר על פי החוק הפלילי בישראל?

עוד קבע ביהמ"ש "שהמתלוננת טענה באופן עקבי כי לא הזמינה את הנאשם לעלות לדירתה. גרסתה באשר לדרך בה הנאשם הצליח ל"תמרן אותה" לידי כך שהרשתה לו לעלות לא השתנתה מהעימות ועד לעדותה בבית המשפט. לעומת זאת, גרסתו של הנאשם לא הייתה עקבית לאורך כל הדרך.

בחקירותיו במשטרה הוא טען כי לא הוחלפו דברים ביניהם עת הגיעו לאזור הבית של המתלוננת עם המכונית וכי לא אמרה לו לעלות ולא אמרה לו לא לעלות. לעומת זאת, בחקירתו בבית המשפט הוא שינה את גרסתו וטען בתוקף כי היא הזמינה אותו במילים מפורשות לעלות למעלה עמה".

בית המשפט קיבל את גרסת המתלוננת גם באשר לנעשה בבית, נקבע כי בגרסתה היא מסרה את כל הפרטים הרלוונטיים בכנותה, כמו למשל שהיא לא התנגדה בכוח אומנם, אך מיד לאחר שהנאשם עזב את הבית התנהגה בפירוש כמישהי המצויה במצוקה. כאן התייחס בית המשפט להודעות "ווטסהאפ" אותן שלחה לנאשם מיד לאחר מכן.

לבסוף הרשיע בית המשפט את הנאשם, ובקרוב ידון בעונשו.

מומלץ לקרוא: עונש מאסר בפועל לאחר הרשעה בפלילים

יש להיזהר מאוד מהיכרויות ברשת, אומנם היכרויות אלו הן מבורכות וקשרים רבים נוצרים מהן. אך לא בנקל יש לאפשר לאדם זר לעלות לביתנו לבטח לא בפגישה הראשונה. כמו כן, יש לברר פרטים רבים ככל הניתן על האדם.

לפניה וקבלת יעוץ משפטי מיידי בענייני פלילים ליחצו כאן!


תאריך: 24/10/2017 11:37TEST