עורך דין פלילי
סיוע בענייני פלילים 24 שעות ביממה!

הסתבכת בפליליפ? עו"ד פלילי זמין

להתייעצות אישית 072-336-0520

*ייעוץ משפטי בפלילים 24 שעות ביממה

x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

פניה לקבלת ייעוץ משפטי בענייני פלילים 072-336-0520 072-336-0520
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

אלי רייפמן ירצה 4 שנות מאסר בפועל וישלם פיצוי כספי

תאריך: 12/02/2013 10:46   מחבר: פלילים באתר Felony

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של איש העסקים אלי רייפמן ופסק שהוא ירצה 4 שנות מאסר בפועל ושנת מאסר על-תנאי וישלם למתלוננים נגדו פיצוי בסך 6.3 מיליון דולר. רייפמן הורשע במחוזי בתל אביב בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בכוונה לקבל באמצעותו דבר ושימוש במסמך מזויף.

הרשעתו של רייפמן התבססה על מעשה מרמה שעשה כנגד מי שהלווה כספים. בזמנו ביקש לקבל הלוואה מחברת וינטון קפיטל הולדינגז על סך 3 מליון דולר. החברה ביקשה ביטחונות ורייפמן זייף מסמך על שם חברת ברוקרים מאנגליה שמאשרת שהוא מחזיק בבעלותו 9 מליון מניות של חברת אמבלייז. המסמך המזויף שיכנע את החברה להעמיד לרשותו את ההלוואה המבוקשת שהושגה במעשה מרמה וזיוף.

באישום נוסף כנגדו עולה כי רייפמן מכר 10 מיליון מניות של אמבלייז תמורת 3.3 מיליון דולר, וזייף מכתב דואר אלקטרוני כך שייראה כאילו חברת הברוקרים האנגלית מאשרת כי יש ברשותו את מניות אמבלייז. בית המשפט הרשיע אותו גם באישום זה ועל כך הוא ערער לעליון שדחה כאמור את ערעורו.

שופט העליון נועם סולברג כתב בפסק הדין של ההרכב: "נפילתו של אדם כזה לבטח מתסכלת ומדכדכת אך מעשיו חמורים, מזיקים ומחייבים ענישה הולמת. המערער זייף מסמכים על מנת להשיג באמצעותם 6.3 מיליון דולר, וזאת תוך ניצול מעמדו ומוניטין שרכש כאיש עסקים. הכספים מעולם לא הושבו, התרמית בוטה ומתריסה, הנזק חמור, והפגיעה קשה. בצד ההתחשבות והרחמים, יש צורך בגמול ובהרתעה".

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור

הסתבכת בענייני פלילים? אתר Felony מאפשר ליצור קשר עם עורך דין פלילי 24 שעות ביממה!