שאלה בנושא פלילים לעורך דין - פורום פלילי

חייגו לייעוץ אישי: 072-336-0520עו"ד לענייני פלילים ותעבורה 24 שעות ביממה

נושא
מחבר
תאריך ושעה
01/12/2015 15:19
שלום רב, החניתי את רכבי בחנייה ציבורית מסודרת (הכוללת שלט "חנייה") ביישוב שלי, במקום שלא אמור להוות הפרעה לסדר הציבורי. הרכב היה לאחר תאונה עם פגיעה בפרונט (פגיעה בינונית בחומרתה ע"פ הגדרתי, שנראית לעין, אך שלדעתי לא אמורה להוות סכנה לציבור). רב"ש היישוב ידע שמדובר ברכב שלי. התכוונתי לקחת את הרכב למוסך, אך לאחר מספר ימים הרכב נעלם, הרב"ש טען שאינו יודע היכן הוא, ולאחר שדיווחתי על היעלמותו למשטרה, בסיור ניידת ביישוב התגלה הרכב שלי במיקום שהוא "איזור התעשייה" של היישוב. מבירורים שערכתי נודע לי שאחד מבעלי התפקידים בהנהלת היישוב הורה לבעל תפקיד אחר ביישוב (תפקיד עבורו היישוב הקצה טרקטור לעבודה), לגרור את הרכב שלי מהחנייה אל איזור התעשייה, בתואנה שהרכב שלי מפריע \ מהווה סכנה, לכאורה. ביקשתי מאותו אדם שהורה להזיז את הרכב, שידאג להחזרת הרכב למקומו והוא מסרב. ברצוני לדעת האם מתוקף סמכותו יש לו בכלל זכות להורות למישהו להזיז רכב שהינו רכושי הפרטי, וזאת מבלי לפנות אלי (זו לא בעיה גדולה לאתר את בעל הרכב, במיוחד ביישוב קהילתי קטן כמו שלי בו כולם מכירים את כולם), מבלי לתת לי התראה מוקדמת או אפשרות להגיב ולבצע פעולה כגון להזיז אותו בעצמי במידה ואשתכנע כי הבקשה הגיונית. האם יש בפעולתו עבירה על החוק ? הרכב לא מניע ואני לא מעוניין להזמין גרר על חשבוני. הייתי שמח לפתור את העניין בדרכי נועם ושיחזירו את הרכב למקומו, אך במידה והעניין לא ייפתר, מה באפשרותי \ מה כדאי לי לעשות ? מיקומו הנוכחי של הרכב מסכן אותו לפי דעתי בפגיעה \ גניבה. תודה.

יש לך שאלות בנושאי פלילים? לקבלת סיוע אישי
מעורך דין מנוסה 24 שעות ביממה חייג/י:

072-336-0520

שאלה בנושא: שאלה בנושא פלילים לעורך דין - פורום פלילי