עורך דין פלילי
סיוע בענייני פלילים 24 שעות ביממה!

הסתבכת בפליליפ? עו"ד פלילי זמין

להתייעצות אישית 072-336-0520

*ייעוץ משפטי בפלילים 24 שעות ביממה

x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

פניה לקבלת ייעוץ משפטי בענייני פלילים 072-336-0520 072-336-0520
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לדעת יותר על קשירת קשר לביצוע פשע

תאריך: 18/03/2015 13:48   מחבר: פלילים באתר Felony

עבירת קשירת קשר לביצוע פשע היא התחייבות של כמה צדדים המצהירים על הרצון שלהם בהגשמה של יעד משותף שלשם כך מבצעים מעשה אסור כלשהו.

במסגרת פעולות ההכנה לעבור עבירה, אדם יוזם, הוגה, מתכנן ומפעיל בשטח אנשים על מנת לבצע פשע כלשהו. עבירת קשירת קשר לביצוע פשע מסתיימת כאשר כל המעורבים בדבר מחליטים ומסכימים על ביצוע העבירה. קשירת קשר לביצוע פשע בישראל או מחוצה לה היא עבירה חמורה על החוק.

קשירת קשר לביצוע פשע – סעיף החוק ומשמעותו

עבירה של קשירת קשר לביצוע פשע במשפט הישראלי היא רחבה מאוד. לפי סעיף 499 לחוק העונשין תשל"ז 1977 חל איסור על התקשרויות שמטרתן ביצוע פשע או עוון בישראל או מחוצה לה.

בסעיף 500, ישנה תוספת של התקשרויות שמטרתן אינה בהכרח לשם ביצוע עבירה. אלו הן התקשרויות המגדירות במדויק את ההתנהגות האסורה על פי חוק העונשין והן:

בנוסף, חל גם איסור על התקשרות להשגת מטרה אסורה והתקשרות להשגת מטרה טובה באמצעים אסורים. אנשים אינם חייבים להיפגש על מנת שתהיה ביניהם התקשרות, שיחה טלפונית או התכתבות באינטרנט נחשבות גם הן להתקשרות שמטרתה קשירת קשר לביצוע פשע.

>>> הפורום לענייני פלילים <<<

לקריאה נוספת: שותפות לדבר עבירה ומשמעותה החוקית

העונש על קשירת קשר לביצוע פשע

גם את העונש על קשירת קשר לביצוע פשע ניתן למצוא בחוק העונשין, תשל"ז-1977. אם העבירה היא פשע, העונש יהיה מאסר של עד שבע שנים בהתאם לחומרת העבירה.

אם העבירה היא עוון, העונש יהיה מאסר למשך שנתיים או העונש לאותה עבירה מסוימת. על כל העבירות המפורטות בסעיף 500 לחוק העונשין העונש הוא מאסר של לפחות שנתיים בפועל.

חוק העונשין מבחין בין מי שביצע את העבירה בפועל לבין מי שרק עשה הכנות לפני הוצאת העבירה לפועל. חלק זה של העבירה מעורר דילמה שכן כשהאדם רק מתכונן, יש לו את הזמן והיכולת להתחרט ולחזור בו מביצוע העבירה ואכן רק במקרים מסוימים אפשר יהיה להעניש אדם למרות שהוא נמצא רק בשלב ההכנה וזאת כאשר העבירות שהתבצעו נחשבות לחמורות.

קיראו: הגדרת החוקית של עבירת קבלת דבר במרמה

קשירת קשר לביצוע פשע - פסיקה רלוונטית

בשנים האחרונות היו לא מעט עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע גם בקרב אנשים מפורסמים בישראל, כמו למשל זמר מפורסם אשר נחקר בחשד לאיומים וגם קשירת קשר לביצוע פשע נגד אמרגנו לשעבר אשר הפך להיות עד המדינה בפרשה שבמרכזה יש חשד לעבירות מס העומדות כנגד אותו הזמר.

האישומים נגד דודו טופז ז"ל היו גם הם בין היתר של קשירת קשר לביצוע פשע. דוד טופז ז"ל הואשם בזמנו כי פנה למתווך כדי שזה ימצא אנשים שיפגעו פיזית באנשים שלדעתו פגעו בו.

היה גם מקרה של זמרת מפורסמת שנחשדה בקשירת קשר לביצוע פשע כיוון ששלחה אנשים לגבות חובות מאמרגנה לשעבר וגם לאיים עליו כי חשדה שהוא לא משקיע די בקידומה המקצועי.

ליחצו כאן לפניה מיידית אל עורך דין פלילי

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור

הסתבכת בענייני פלילים? אתר Felony מאפשר ליצור קשר עם עורך דין פלילי 24 שעות ביממה!