עורך דין פלילי
סיוע בענייני פלילים 24 שעות ביממה!

הסתבכת בפליליפ? עו"ד פלילי זמין

להתייעצות אישית 072-336-0520

*ייעוץ משפטי בפלילים 24 שעות ביממה

x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:

פניה לקבלת ייעוץ משפטי בענייני פלילים 072-336-0520 072-336-0520
חיפוש באתר
מאמרים אחרונים

לדעת יותר על עבירת מרמה והפרת אמונים

תאריך: 01/10/2014 14:24   מחבר: פלילים באתר Felony

מרמה והפרת אמונים הן עבירות שיכולות להתבצע על ידי עובדי ציבור המחזיקים בידיהם כוח רב. חובתם של עובדי ציבור בכירים היא לשמור על אמון הציבור בממשל אך במקום להתנהל באופן חוקי הם מנצלים את מעמדם ואת הסמכות שניתנה להם כעובדי ציבור במרמה ותוך כדי הפרת אמונים.

מעשה מרמה והפרת אמונים הוא עבירה חמורה אשר יכולה להתבטא במהות ואופי ניגוד עניינים, במידת הסטייה מהתנהגות נורמטיבית, מעמדו של עובד הציבור והשפעות שיש לפעולתו על הציבור.

>>> הפורום לענייני פלילים <<<

העבירה של מרמה והפרת אמונים מוגדרת בסעיף 284 לחוק העונשין. עבירת מרמה או מעשה של הפרת אמונים שפוגע בציבור מבוצעת על ידי עובד ציבור בזמן עבודתו. במידה ופעולת המרמה והפרת האמונים נעשית על ידי אדם פרטי, העונש הקבוע יהיה עד שלוש שנות מאסר בפועל.

עבירה של מרמה והפרת אמונים נתפסת כעבירה חמורה משום שהיא פוגעת באמון הציבור, בשלטון ובחברה כולה. החוק רוצה להגן על אמון הציבור בעובדי הציבור, הוא רוצה להגן על טוהר המידות של פקידי הממשל שיפעלו להשיג את המטרות של הציבור ולכן כל פעולה שיש בה ניגוד עניינים עם אמון הציבור והיא מבוצעת על ידי עובד הציבור יכולה להיחשב כמעשה הפרת אמונים.

יסודות העבירה

לעבירה של מרמה והפרת אמונים יש שלושה יסודות:

לקריאה נוספת: העלבת עובד ציבור

מרמה והפרת אמונים בעיני החוק

בעבר היה קשה מאוד על פי חוק להגדיר באופן חד משמעי מהי המשמעות והגבולות של עבירת מרמה והפרת אמונים ורק בעקבות פסקי דין שניתנו ושעסקו בעבירה זו התגבשה כיום ההגדרה.

קיראו בהרחבה על: קבלת דבר במרמה

קיים שוני בין עבירת מרמה ובין עבירת הפרת אמונים מבחינה משפטית ורעיונית ובהתאם לכך העונש על כל אחת מהעבירות הוא שונה.

שרים, חברי כנסת ואישי ציבור בכירים נשפטו על עבירות אלה, הורשעו וקיבלו עונש של מאסר, ביניהם חבר כנסת ושר פנים מטעם מפלגה גדולה שבראשה עמד, מנהל רשות המיסים לשעבר, שלושה ראשי עיר ומנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר.

ליחצו כאן לפניה מיידית אל עורך דין פלילי
 

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור

הסתבכת בענייני פלילים? אתר Felony מאפשר ליצור קשר עם עורך דין פלילי 24 שעות ביממה!